Кардинал-номінант Микола Бичок прекрасно розуміє, яку велику відповідальність покладає на нього це призначення: «Це призначення покладає на мене відповідальність за життя і майбутнє всієї нашої Церкви. Знаючи, які важкі часи переживає наш український народ через війну, я продовжуватиму інформувати католицький світ про те, що відбувається на нашій землі, і постійно нагадуватиму про Україну».
Владика називає це призначення великим привілеєм: «Це не привілей, наданий мені особисто, а привілей, наданий Папою Франциском усій Українській Греко-Католицькій Церкві та Католицькій Церкві в Австралії. Я намагатимусь наслідувати гідний приклад моїх попередників-кардиналів: Патріарха Йосифа кардинала Сліпого, який звільнившись після 18 років радянського ГУЛАГу та переїхавши до Риму, став голосом нашої Церкви у вільному світі і, використовуючи різні форуми, наголошував на переслідуваннях Церков в СРСР та закликав до більш радикальних дій для захисту прав вірян; Блаженнішого Мирослава-Івана кардинала Любачівського, який повернувся, щоб очолити Церкву в Україні, незважаючи на похилий вік і фізичну неміч, створив структури та інституції, які допомогли нашій Церкві перейти від переслідувань до свободи; Блаженнішого Любомира кардинала Гузара, завдяки якому УГКЦ після виходу із підпілля і відродження на заході України знову повернула осідок Верховного архиєпископа Церкви зі Львова до Києва, започаткувавши активний розвиток УГКЦ на теренах центру, сходу та півдня України».
В історії УГКЦ було 6 єпископів, проголошених кардиналами: Митрополит Ісидор Київський (1385-1463), Митрополит Михайло Левицький (1774–1858), Митрополит Сильвестр Сембратович (1836–1898), Патріарх Йосиф Сліпий (1892–1984), Патріарх Мирослав-Іван Любачівський (1914–2000), Патріарх Любомир Гузар (1933–2017).
Владика Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. В липні 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, здійснюючи чернече та богословське формування в Україні та Польщі, здобувши ліценціят з душпастирського богослов’я.
Склавши 17 серпня 2003 року довічні обіти, 3 травня 2005 року отримав ієрейські свячення. Як священник здійснював різні душпастирські служіння, був настоятелем монастиря Отців Редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Від 2015 року служив на парафії святого Івана Христителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.
15 січня 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив його новим Єпархом Єпархії святих Петра і Павла в Мельбурні УГКЦ в Австралії. Єпископська хіротонія відбулася 7 червня 2020 року в архикатедральному соборі святого Юрія у Львові. Головним святителем був Блаженніший Святослав, а співсвятителями - владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський.
Варто зауважити, що владика Микола Бичок, якому виповнилося 44 роки, стане наймолодшим кардиналом.
Більше статей
|