Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Василь ГРАДОВИЙ: "Благородна праця на землі не терпить помилок, технологічних промахів, людського недбальства»

Скомороше, Звиняч, Косів, Ридодуби, Білобожниця, Біла, Угринь, Лосяч… Неозорі післяжнивні лани виграють неповторними осінніми барвами: десь виблискує зяб, десь укриті дорідною озиминою, десь наповнені потужним гулом сільськогосподарської техніки. Сьогодні це територія укрупненого Чортківського району і орендовані землі ПАП «Дзвін», яке очолює талановитий аграрій, заслужений працівник сільського господарства України, член президії ради сільгосппідприємств Тернопільської області, відомий у краї меценат, депутат Тернопільської обласної ради Василь Градовий.

Василь ГРАДОВИЙ: "Благородна праця на землі не терпить помилок, технологічних промахів, людського недбальства»

Скомороше, Звиняч, Косів, Ридодуби, Білобожниця, Біла, Угринь, Лосяч… Неозорі післяжнивні лани виграють неповторними осінніми барвами: десь виблискує зяб, десь укриті дорідною озиминою, десь наповнені потужним гулом сільськогосподарської техніки. Сьогодні це територія укрупненого Чортківського району і орендовані землі ПАП «Дзвін», яке очолює талановитий аграрій, заслужений працівник сільського господарства України, член президії ради сільгосппідприємств Тернопільської області, відомий у краї меценат, депутат Тернопільської обласної ради Василь Градовий.

1 день тому Джерело:

Підприємство на напруженому шляху завершення третього воєнного 2024-го року, а зараз  – збирання й транспортування цукристих, підготовки земельних угідь під майбутній врожай. 


І хоч метою нашого редакційного відрядження у ПАП «Дзвін» напередодні Дня працівників сільського господарства був репортаж із бурякового лану підприємства, в інтервʼю з директором Василем Градовим у його робочому кабінеті найперше почули слова шани, вдячності нашим захисникам за героїчні майже тисячу днів оборони країни! Слова подяки і привітання усім «дзвонівцям», які завдяки героїзму воїнів ЗСУ працюють задля  майбутнього своїх сімей, краю, підтримки армії й розвитку України. Без надійного тилу тримати фронт було б неможливо, ця істина – споконвічна.  


Принагідно співставили завдання та роль аграрного сектору і  ЗМІ: забезпечення населення продуктами харчування і публікації в медіа різноманітної суспільної інформації, особливо в умовах воєнного часу, що є немаловажним чинником. Адже головне в кожного – це дотримання достовірності ліній та векторів діяльності, тобто, як орати, сіяти, збирати чи  аналізувати, правдиво інформувати. 


Разом з командою 


  – Приміром, людина, яка не наближена до розуміння усіх перипетій аграрного сектору  та виробничих викликів,  у сільському господарстві може мати абстрактне і часом оманливе бачення, – каже Василь Степанович. – Тому я завжди дотримуюся позиції, що належно оцінювати діяльність нас, аграріїв, можуть лише колеги, партнери, фахівці цього спрямування. Ми працюємо не тільки напружено й складно фізично, а й щороку все вище піднімається щабель технологій, технічного обслуговування, є проблеми збуту сировини, досконалості потребує управління фінансовими і компʼютерними операціями, складність менеджменту, потреби людських ресурсів. І тільки за результатами вмілої організації виробництва є шанс отримати результат, бо масштаби «Дзвону», як для середнього сільськогосподарського підприємства, – об’ємні. 


Головне для мене впродовж уже 30 років керівництва – це  успішне вирішення аграрних питань, за це усьому колективу вельми вдячний. Але виокремити лише цей напрямок не можна, бо суспільство з різними викликами, вимогами та потребами малими чи великими, і треба вміти чути та підтримати кожного, завоювати довіру орендаря, виборця, спеціалістів чи працівників, тих, які усі роки поруч, чи молодої зміни, бо команда – найважливіше. 


 З проголошенням незалежності найбільшою проблемою виявилося те, що не було сформовано стратегії української державності. "Руський мір" у повній вседозволеності був у ВР, культурі, всюди, сприяв безпощадному руйнуванню країни і привів до війни. Тепер зрозуміло, що треба було будувати національну українську державу, у якій міцна, розвинена національна економіка. Бо коли нема  фінансового підґрунтя, то будувати, утримуючи ще й без рахунку всі чисельні щаблі влади дуже тяжко. Недалекоглядність державних мужів, повторення помилок впродовж століть… Останнє – та кількість зброї, якою Україна поступилася, яку розпродали та віддали, гарантувала б нині нашу стійку самостійність, але, на превеликий жаль, обернулося непередбачуваним. 

 
 – Чи є вихід з цього важкого становища і який, Василю Степановичу? 


 – Я, знаєте, з юних літ із когорти людей праці. Якщо відповісти дуже чітко – спочатку праці в найважчій галузі тваринництва, тепер – в аграрній загалом. Тут я добре розумію і знаю те, що роблю, як роблю чи маю робити. Бо це робота не одного сезону, це багатогранна будівнича праця на землі, довіреній тобі пайовиками і вона – у твоїх руках, на совісті та відповідальності. В суспільстві є завжди градація: я і люди, які працюють зі мною, обрали професії сільськогосподарського спрямування. Інші обрали структури, які функціонують на податках, оплачуваних у тому числі й аграріями. І для цього ми працюємо плідно, результативно, сплачуємо  до 50  мільйонів гривень податків щорічно. Але при цьому  ми не зіскакуємо з колії, не шукаємо інших шляхів, просто працюємо, бо ця робота – це вже життя кожного працівника. 


«Або робимо, або банкрутуємо» 


– У ПАП «Дзвін» – найсучасніша, технологічно складна сільськогосподарська техніка мирного спрямування для вирощування і збирання зернових, цукрових буряків, кормових та технічних культур. Незважаючи на те, що мобілізовано значну кількість механізаторів, водіїв, працівників ферми, підприємство успішно завершує хліборобський рік… 


– Які б не були обставини та погодні умови, від яких аграрії завжди залежні, є головна трудність – війна, тому все, що можемо, даємо на підтримку армії, спрямовуємо нашим захисникам. Тільки завдяки їм хлібороби мають можливість робити свою справу на полях, бо земля, як і країна, байдужості не прощає. Бойові підрозділи, які до нас звертаються, отримують необхідне. Є багато захисників, також із числа наших працівників та пайовиків, з потребами технічного та іншого забезпечення. Ми стараємося усіх задовільнити. Тому й працюємо з повною віддачею на своєму полі. 

 
 ПАП «Дзвін» має в обробітку 11 тисяч гектарів землі в 14 селах  чотирьох громад району, є чотири з половиною тисячі пайовиків, з якими укладені договори оренди. Пайовики чекають на виплати,  і ми не тільки зобов’язані, а й вчасно їх забезпечуємо. Отож, працювати мусимо, навантаження на працівників великі – один механізатор чи водій має в обслуговуванні кілька агрегатів. Люди не нарікають, розуміють: не маємо права перестати робити свою роботу вчасно та якісно. Бо недопустимо, щоб працівники, а це переважно мешканці наших сіл, залишилися без зарплати, пайовики – без орендної плати, а держава – без валютних надходжень від продажу продукції. Тому – працюємо і вирощуємо хліб, тримаємо стрій! Рук опускати не можна! 


 «Поле родить – душа радіє» 


– І хліб, і цукор, Василю Степановичу. ПАП «Дзвін» має в цьому році тисячу гектарів цукрових буряків. Це ж як треба шанувати цю не дуже популярну зараз серед аграріїв культуру, аби відводити під неї такі площі! 


 – З часу заснування ПАП «Дзвін» цукрові буряки сіємо щороку, ця технічна культура – частина польової сівозміни. Вся найсучасніша техніка і технології  вирощування, як, до прикладу, Конвізо Смарт, у нас випробувані, насіння KWS, яке вже роками використовуємо, вважаємо найкращим. У двох відділках – Звиняч та Ридодуби – завершили копання, зараз бурякозбиральні комплекси у Лосячі  відділку Бурдяківці-Лосяч на Борщівщині. І якщо на звиняцьких полях кожен гектар цукристих дав 950 центнерів з гектара, а на ридодубівських – 1100 центнерів, то як не радіти душі аграрія, як не дякувати трудівникам, які цілодобово задіяні у копанні! Уздовж твердих під’їзних доріг формуємо  в буквальному розумінні кілометрові кагати і, відповідно до графіку приймання цукрозаводу в Чорткові, по 1200-1300 тонн щодня відвантажуємо на переробку. У заводу графік та умови, які прийняті згідно з договором. Звичайно, серце болить, коли бачиш, як при гарній погоді під сонцем цукристі в кагатах втрачають вагу. Але проти сили графіку заводу – не попреш. Прикро, бо якось не по-господарському створений цей тандем пізньої осінньої пори – кагати та графіки? 
Дякувати Богу, що погодні умови цієї осені сприятливі, в тому числі й для підготовки грунту під майбутній врожай. Тут для нас також головне – ефективність. Використовуючи найсучасніші технології, маємо дуже досконалі агрегати найкращого світового зразка. Це технологія, яку далеко не кожен фермер у Євросоюзі сьогодні може собі дозволити. Принцип дуже простий: нарізання гребенів  та одночасне внесення в ґрунт поживних елементів. Навесні, використовуючи супутникову програму, залишиться тільки заробити насіння. 


 – У Білобожницькій громаді кажуть, що все гарне, створене для людей у селах, де ПАП «Дзвін» обробляє землі, зроблено завдяки Вам та Вашій родині… 


 – Я вдячний за таку високу оцінку усім людям. За довіру, розуміння, підтримку і витримку моєї вимогливості та строгості в роботі, їхню відданість і завше готовність до виконання завдань. Вдячний безмежно своїй найближчій рідній команді і опорі – дітям Василю, Тетяні і Марії, Христині, Олександру, Олегу (у Василя Степановича семеро прекрасних онуків! – ред.) – за безпосередню участь в діяльності «Дзвону» та взаєморозуміння! 


В кожному з 14 сіл, де ми орендуємо земельні паї, реконструйовано практично всі історичні пам’ятки, визначні духовні місця і споруди, облаштовано заклади освіти і соціальної сфери, дитячі садочки, надаємо сприяння парафіям та мистецьким колективам. Наш пріоритет – гідні умови праці для співробітників ПАП «Дзвін». Якісні вироби власної каменярні максимально використовуємо для благоустрою територій у селах та виробничих підрозділах підприємства. Звісно, на все це йдуть багатомільйонні вкладення, але маємо приємність жити серед створеної власними руками краси. 


Попри це, усім колективом свідомо стверджуємо: найбільша краса у житті – це мир, спокій в країні, повернення додому усіх захисників, щоби настала радість у сім’ях, які чекають своїх рідних. Допоможи нам у цьому, Боже, й благослови працівників, їхні родини й нашу Україну миром та Перемогою! 


Ганна МАКУХ 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 

На світлинах: директор ПАП  «Дзвін» Василь Градовий; на відвантаженні цукрових буряків у відділку Ридодуби (зліва направо): Василь Градовий, механізатор Степан Дирко, завідуючий відділком Олександр Дудар, агроном  Борис Процків; Василь Градовий з керівником каменярні Назарієм Давибідою; зразки виробів каменярні; Василь Градовий з головним агрономом Іваном Дрибкою. 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Вдячні захисникам і захисницями за кожне врятоване життя
Як розповіла на своїй сторінці у фейсбуку відома тернопільська волонтерка Христина Феціца, на війні часто трапляються випадки, коли господарі виїжають, залишаючи своїх чотирилапих друзів… На щастя, українські військові добрі та чуйні! Зазвичай вони забирають собак, котів чи інших тварин до себе, дуже часто підгодовують та ніколи не залишають напризволяще!
13 хвилин тому
Фермер запросив на «похорон» автомобіля 2000 односельців
В індійському штаті Ґуджарат відбулася незвичайна подія: фермер Санджай Полара влаштував пишний похорон своєму автомобілю Suzuki Wagon-R, який був вірним супутником його родини протягом 12 років.
31 хвилина тому
Громади закликають уряд не забирати у них податки аграріїв
Всеукраїнська асоціація громад закликала уряд України зберегти 64 відсотки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), не допустити вилучення з доходів місцевих бюджетів до доходів Загального фонду державного бюджету частини єдиного податку та повернути реверсну дотацію.
44 хвилини тому
Використання дронів – це додатковий заробіток для аграріїв
За результатами досліджень, проведених DroneUA спільно з НУБіП по трьох культурах (соняшник, озима пшениця, кукурудза), вища врожайність була на полях, де операції з внесення препаратів проводились за допомогою дронів.
55 хвилин тому
В центрі та на заході України побудують 50 тисяч соціальних квартир
У межах проєкту забезпечення соціальним житлом в Україні планують побудувати 50 тисяч квартир. Про це під час виступу на міжнародній конференції ReBuild Ukraine повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин.
1 година тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.