Отож, коли краще садити полуниці? Весняне садіння цієї смачної ягоди починається із середини квітня до початку травня. Ґрунт має прогрітися до 10°С. Недолік весняного садіння – цього року кущі не дадуть урожаю. Втім, багато хто віддає перевагу саме весняному садінню.
Вибираємо сонячну ділянку, захищену від протягів. Готуємо площу: зачищаємо від бур’янів – для цього можна скористатися гербіцидом; глибоко перекопуємо і розпушуємо; вносимо добрива (торф, компост, нітроамофоску, курячий послід у поєднанні або на вибір); рясно поливаємо. Ґрунт і посадковий матеріал обробляємо від личинок хруща, для цього підійдуть препарати Белем або Мезітропін. Між рядками бажано робити достатню відстань – 60–70 см для зручності догляду, між кущами – 20–25 см.
Поширений і популярний нині спосіб – висаджування розсади полуниць під агроволокно. Укриття ґрунту перед садінням агроволокном – один із прийомів мульчування. За бажанням для мульчі можуть бути використані й матеріали органічного походження – солома, тирса, компост, сіно. Кожному виду мульчі властиві свої плюси та мінуси, але найзручнішим вважають використання чорного якісного агроволокна. Переваги: не ростуть бур’яни; чисті ягоди; гарантований захист ягід від гниття (оскільки вони не торкатимуться вологої землі); прискорене дозрівання.
На розстеленому на підготовленій ділянці агроволокні позначають місця, де будуть посаджені полуниці. В цих точках роблять отвори, лунки, у кожну вливають достатньо води (не менше 0,5 л) і висаджують кущі. Агроволокно закріплюють, присипаючи землею по краях ділянки, тому воно має бути достатньо широким – ширшим на 40–50 см, аніж робоча площа.
Охочим зайнятися плануванням нової полуничної грядки слід пам’ятати, що полуниця – ягода, яка любить вологу і без регулярного поливу погано переносить літню спеку. Особливо це стосується насаджень на агроволокні, тому буде ще краще, якщо вдасться зробити крапельний полив. Для цього перед тим, як укрити підготовлену ділянку агроволокном, спочатку на лініях запланованих рядків кладуть і відповідно закріплюють крапельні стрічки для транспортування води з відповідного резервуару, бочки чи іншої ємності. І лише тоді стелять агроволокно, закріплюють та обережно позначають місця для висадження кущів із розрахунком, аби стрічка для поливу проходила максимально близько від рядка. Створена в такий спосіб полунична грядка кілька сезонів буде по-справжньому радувати гарним вітамінним урожаєм.
Марія ЧУБКО,
головна фахівчиня відділу реєстрації зразків
Тернопільської обласної фітосанітарної лабораторії
Більше статей
|