Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

«Українська боротьба – це наша боротьба»

Від початку російської агресії Литва прийняла понад 70 тисяч українців. А невдовзі виділить 20 мільйонів євро на підтримку українського оборонно-промислового комплексу.

«Українська боротьба – це наша боротьба»

Від початку російської агресії Литва прийняла понад 70 тисяч українців. А невдовзі виділить 20 мільйонів євро на підтримку українського оборонно-промислового комплексу.

2 дні тому Джерело:

З литовською юристкою Даліною Камініскіене ми зустрілися під час мітингу на підтримку України. Вона приїхала, аби висловити рішучий протест проти рашистської агресії і поставити лампадку на   місці, де вшановують пам’ять про загиблих українців у російсько-українській війні. Пані Даліна – учасниця заходів і зібрань солідарності з Україною в Литві, причетна до всіх зборів, які відбуваються на допомогу Україні. Каже, що з новинами з України вона прокидається і засинає. 


Я подякувала Даліні за її позицію і розговорилися про те, як литовці допомагають Україні наближати перемогу над окупантом, чому вони це роблять, та як ставляться до наших земляків, адже Литва прийняла понад 70 тисяч українців, яких з домівок вигнала війна.  
Жінка щиро вірить у перемогу України та бачить в українцях споріднені душі. За її словами, наших земляків сприймають як працьовитих людей і це викликає симпатію у литовців. 


– У перший рік, коли на Україну напали північні окупанти, довелося взяти участь у заходах, де активно плели захисні сітки для ЗСУ, робили окопні свічки, збирали гроші. Ми робили це всією родиною. Для проведення акцій на підтримку України у нас є окреме місце збору – Катедральна площа у Вільнюсі. 


Цього року 24 лютого там відбувся 130-й масштабний мітинг солідарності з Україною. Головними закликами на наших мітингах, демонстраціях є: «Кожне врятоване життя громадянина України і кожна знищена машина агресора для нас і радісна, і важлива», «Україні потрібна зброя, щоби дати відсіч агресору та звільнити свої території. Треба допомогти Україні перемогти». Україна не була окупована за три дні, як оголосили агресори. Три роки минуло з моменту російського геноциду і протистояння українців. Хвиля напруги наближається до нас після виступів  і поведінки американського президента Трампа на перемовинах з Україною. Світ розгублений, стривожений. Чекаємо, що буде далі, – говорить Даліна. – Я висловила захоплення допомогою Литви для України. Адже три мільйони литовців збирають по 6–8 мільйонів євро на озброєння для ЗСУ. А в перші тижні боїв Балтійські країни буквально спустошували свої запаси військової техніки, аби допомогти Україні. 


– Нас менш як три мільйони, але ми всі дружно тримаємося і донатимо. До третіх роковин широкомасштабного вторгнення ерефії в Україну литовські громадяни та комерційні організації за місяць пожертвували понад 5 мільйонів євро на постачання безпілотників та антидронових систем. На зиму до України  Міністерство оборони Литовської Республіки направило пакети допомоги із зимовим спорядженням та одягом для військових. Яскравою була акція зборів коштів під промовистою назвою: «RADAROM!» («Радіємо!»), на яку запустили відповідний сайт, де було видно увесь процес. Мета – зібрати п’ять мільйонів євро на п’ять сучасних радарів ППО для українських військових. Збори йшли дзвінком із телефону на відповідний номер – по 5 євро і по 12, для підприємств був окремий рахунок. Всю суму і навіть більше – на мільйон євро – зібрали за тиждень. Минулого року литовці за чотири тижні зібрали понад 8 мільйонів євро на закупівлю обладнання литовського виробництва для українських військових. На кошти, пожертвувані литовськими громадянами, підприємствами та організаціями, закупили та доставили в Україну понад тисячу наборів для українських бійців, куди входили окуляри нічного бачення, індивідуальні антидронові комплекси, оптичні приціли. Для нас кожен комплект – це врятоване життя українського воїна, адже ці люди воюють і за нас. Раніше литовці зібрали 250 тисяч доларів і купили для ЗСУ морський безпілотник.  


Наш легендарний  музикант Андрюс Мамонтовас українською мовою переспівав свій хіт «Світло багаття», що входить до двадцятки найвідоміших литовських пісень ХХ століття, та ініціював збір коштів на підтримку української боротьби. Щойно з’явилася інформація, що Литва виділить 20 мільйонів євро на підтримку українського оборонно-промислового комплексу, створивши спільне виробництво стратегічного озброєння на території Литви.

 
Це логічне продовження багаторічної співпраці між країнами, а розширення виробничих потужностей у Литві посилить не лише обороноздатність України, а й загальну безпеку Балтійського регіону. Також Литовська Республіка виділяє кошти на будівництво у вас шкіл-бомбосховищ у кількох регіонах.  


Серед іншого, я читала, безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Наша країна визнала агресію росії та воєнні злочини геноцидом українського народу. Президент та інші політики неодноразово відвідували Україну під час війни, щоби показати підтримку. 


Останні три роки війни показали, що росія є особливо жорстокою, кровожерливою і не має меж для демонстрації своєї агресії. 


– Ми безмежно вдячні за підтримку Литви, яка активно відстоює українські інтереси перед євроспільнотою, надає військову допомогу. Це дає нам відчуття, що ми сильніші у протистоянні ворогові, що ми разом наближаємо перемогу над окупантом. 


– А інакше і бути не може. Ворог у нас спільний і сильна історична памʼять – про тяжкі війни за незалежність від росії у 1918–1920 роках, сталінські часи, коли майже три сотні тисяч балтійців депортували в сибір. Ми пам’ятаємо як українці підтримували рух Литви до незалежності на початку 1990-х років. Це все тісно поєднує долі наших  країн. Але великим мотиватором нашої солідарності є загроза ерефії, яка не  переймається міжнародним правом і правами людини.  


Україна велика, а Литва маленька, але ми розуміємо, що маємо вам допомогти, бо наступними можемо бути ми. Тому впевнені, що росія має зазнати поразки в Україні, щоби не мати змоги атакувати інших. Успіх України означає успіх балтійських держав, українська боротьба – це наша боротьба. Ми не маємо права на жодні політичні міркування, ми повинні допомагати Україні. Наш святий обов’язок підтримувати Україну всіма можливими засобами до повної поразки рашистів. Ми свято віримо, що перемога  буде за нами. 


Людмила ОСТРОВСЬКА, 
спеціальна кореспондентка газети «Сільський господар» у країнах Європи 
м. Вільнюс (Литва) 


На світлині: Даліна Камініскіене з братом Йонасом Янелюнасом плетуть маскувальні сітки;  Людмила Островська і Даліна Камініскіене                    
                                                    
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Коли висаджувати розсаду у відкритий ґрунт
Пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт потрібно правильно і вчасно. Тоді хороший урожай смачних овочів не змусить себе чекати.
14 годин тому
Шпинат – корисні властивості для краси і здоров’я
Шпинат є одним з найбільш універсальних листових зелених овочів. Він містить вітаміни та антиоксиданти, які захищають від хронічних захворювань і сприяють здоров’ю мозку, серця та очей.
15 годин тому
Чому «Укренерго» закликало користуватися потужними електроприладами вдень
В Україні підвищилась ефективність роботи сонячних електростанцій з настанням весни й сонячних днів, і для балансування енергосистеми українців закликають використовувати потужні електроприлади вдень. Про це повідомляє пресслужба «Укренерго».
20 годин тому
Цьогорічні прогнози стосовно посухи – невтішні
Європейська обсерваторія посухи (E.D.O.) внесла частини Польщі, України, Греції, Балкан, Швеції, Ірландії, Німеччини та інші регіони до помаранчевої категорії «попередження», а південно-східне узбережжя Іспанії вже перебуває на червоному рівні.
21 година тому
Які штрафи і за що загрожують любителям риболовлі: як не потрапити на гачок закону
У любителів рибної ловлі часто переважає азарт, замість знання та дотримання законності. Хоча часто навіть кілька зайвих дій можуть обернутися солідним штрафом у тисячі гривень. Дізнайтесь, які обмеження діють з весни 2025 року, і як не потрапити на гачок закону.
21 година тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.