Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Асоціація «Клівленд Майдан»: від матеріальної підтримки ЗСУ – до адвокації України

Повномасштабна війна стала потужним поштовхом для залучення благодійних організацій української діаспори у США до надання гуманітарної допомоги військовим, біженцям і медикам. Асоціація «Клівленд Майдан» у штаті Огайо – одна з них.

Асоціація «Клівленд Майдан»: від матеріальної підтримки ЗСУ – до адвокації України

Повномасштабна війна стала потужним поштовхом для залучення благодійних організацій української діаспори у США до надання гуманітарної допомоги військовим, біженцям і медикам. Асоціація «Клівленд Майдан» у штаті Огайо – одна з них.

2 дні тому Джерело:

ЗОРГАНІЗУВАЛИСЯ ПЕРШИМИ ДНЯМИ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ 

 

Діяльність «Клівленд Майдану» розпочалася ще за часів Революції Гідності. Колишня киянка Галина Задко (Коркішко), яка разом із чоловіком Сергієм є одними із перших волонтерів асоціації, згадує, як у січні 2014 року опублікували у фейсбуці звернення до громади Великого Клівленда підтримати учасників Євромайдану.

 

Волонтери «Клівленд Майдану» готують черговий гуманітарний вантаж для України.

 

 

– На цей заклик відгукнулося дуже багато діаспорян, – розповідає Галина. – Наші перші збори відбувалися у церкві Покрова в місті Парма. Ми демонстрували єдність українців, організовуючи мітинги на підтримку Революції Гідності. Збирали гроші і відправляли до Києва. Закуповували і передавали у наметове містечко бронежилети, каски, медикаменти, теплий одяг і продукти харчування. 

                                

Коли почалися бойові дії на Сході України, волонтери ще більше активізували свою роботу на підтримку воїнів АТО та родин загиблих захисників. Понад тисяча сімей, які втратили на війні єдиного годувальника, і нині отримують щорічну допомогу від «Клівленд Майдану». Дехто з активних волонтерів асоціації виявив окреме бажання взяти під опіку родини полеглих майданівців і військових. 

 

 

ДОПОМАГАТИ ЛІКАРНЯМ – РЯТУВАТИ БІЛЬШЕ ЖИТТІВ

 

російська агресія на Сході України набирала обертів, тому зростали потреби лікарень і госпіталів. Це спонукало «Клівленд Майдан» дещо змінити свою діяльність і більше зосередитися на підтримці лікувальних закладів. Відтак в Україну було доставлено перший гуманітарний вантаж із медичним обладнанням, медикаментами та іншими необхідними речами для фронту.

 

Коли розпочалася повномасштабна війна, «Клівленд Майдан» повністю сфокусував свої зусилля на забезпеченні українських лікарень медичним устаткуванням.

Тарас Махлай (другий зліва) під час відвідин клінічної лікарні «Феофанія».

 

 

– Обладнання для прифронтових лікарень і госпіталів надзвичайно важливе, адже саме ці заклади першими приймають поранених, тому медики зможуть врятувати ще більше їхніх життів, – зауважує Тарас Махлай, президент асоціації, лікар із 30-річним стажем. 

 

До «Клівенд Майдану» він долучився першими днями повномасштабної війни. Залишивши лікарську практику, повністю присвятив себе волонтерству. Чоловік народився у США в сім’ї українських емігрантів із Полісся, які приїхали до Штатів під час Другої світової війни. У їхньому домі, згадує пан Тарас, завжди панувала особлива атмосфера любові до всього українського. Він також є президентом Українського музею-архіву в Клівленді та адміністратором і викладачем музичної школи бандури у місті Парма. 

 

– З початку повномасштабного вторгнення асоціація доставила в Україну понад 200 тонн медичної та гуманітарної допомоги, – продовжує мій співбесідник. – Це і лікарські засоби, багатофункціональні лікарняні ліжка, інвалідні візки, апарати ультразвукової діагностики, хірургічне обладнання для лікування травм, ноші, термоспальні мішки, устаткування для стоматологів, а також кілька десятків «швидких». Гуманітарну допомогу постачаємо у лікарні та військові госпіталі Києва, Харкова, Дніпра, Херсона, Покровська. 

 

 

ДОНАТЯТЬ ДІАСПОРА І МІСЦЕВІ АМЕРИКАНЦІ 

 

Основними донорами «Клівленд Майдану» є діаспора, пересічні американці, а також медичні заклади Клівленда, які передають обладнання українським лікарням.

 

– Місцеві американці з перших днів повномасштабної війни активно допомагають українцям, – розповідає Тарас Махлай. – Їхні донати на десятки та сотні тисяч доларів суттєво підсилюють наші благодійні збори. Щоби зібрати кошти, ми також організовуємо культурні заходи, беремо участь у фестивалях. Адже потреби українських лікарень, які приймають поранених бійців, постійно зростають. 

 

Асоціація «Клівленд Майдан» за роки діяльності налагодила тісні контакти з Міністерством охорони здоров’я України, українськими лікарнями, волонтерськими та благодійними організаціями. 

 

– Ми детально вивчаємо кожен запит, я особисто спілкуюся з адміністрацією лікувального закладу, – каже пан Тарас. – Ланцюг поставки складається з кількох етапів. Спочатку гуманітарну допомогу звозимо на склад, де наші волонтери її пакують. Далі відправляємо контейнери в Польщу. Доставкою в Україну, зокрема у місця призначення, займається благодійний фонд «Золочів відроджений», що на Львівщині. Його директором є місцевий підприємець Олександр Тютін.

 

НАВЧАННЯ ДЛЯ БОЙОВИХ МЕДИКІВ 

 

У травні минулого року «Клівленд Майдан» став співучасником проєкту з підготовки бойових медиків, який реалізовує спільно з американським фондом Frontline Medical Ukraine та Українською військово-медичною академією. Засновником фонду є бригадний генерал США у відставці Марк Арнольд із міста Кулумбус, штат Огайо. Він дуже вболіває за Україну та наших військових, неодноразово бував у «гарячих» точках на Сході та Півдні. 

 

Тарас Махлай з керівником американського фонду Frontline Medical Ukraine Марком Арнольдом (третій справа) та інструкторами Української військово-медичної академії.

 

– Наш спільний проєкт стартував у травні 2024 року, – розповідає Махлай. – Курс підготовки триває десять тижнів і проводять його у двадцяти двох навчальних центрах. До кінця нинішнього року цим проєктом плануємо охопити 27 тисяч бойових медиків. Також беремо участь та є співорганізаторами міжнародних конференцій і семінарів із тактичної медицини, які неодноразово відбуваються у Києві. Співпрацюємо з американською організацією «Protez Foundation», яка допомагає українським захисникам стати на ноги і повернутися до цивільного життя.

 

АДВОКАЦІЯ ПРАВДИ 

 

Адвокаційна діяльність – це ще один із ключових напрямів «Клівленд Майдану». Асоціація має на меті посилити голоси українців і тих, хто виступає за Україну. 

 

– У нас налагоджений тісний звʼязок із міською радою Клівленда, міжнародними посольствами, неурядовими організаціями США, зокрема, штату Огайо, які підтримують Україну, – говорить пан Тарас. – Наші зусилля спрямовані на те, щоби донести правду про війну. Всі повинні розуміти, що українці воюють не лише за свою свободу та незалежність, а й виборюють краще майбутнє світу.

 

Марія ІЛИК-БЕЗКОРОВАЙНА,

спеціальна кореспондентка газети «Сільський господар» у США

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Посадіть ці рослини на городі і бур’яни зникнуть назавжди
Навесні починає проростати не тільки насіння корисних культур на городі, але й бур'яни. І як би ви не боролися з ними, вони все одно повертаються знову і знову. Втім, якщо ви висадите всього кілька рослин, їх може стати значно менше.
53 хвилини тому
В ЄС виробництво пшениці збільшиться, а в Україні – знизиться
За прогнозом Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), світове виробництво пшениці у 2025 році становитиме 795 млн. тонн, що відповідає рівню 2024 року. При цьому серед найбільших країн-виробників спостерігатимуться різноспрямовані тренди.
1 година тому
Вже наприкінці липня матимете велику цибулю. Коли ж і як її найкраще садити
Як правило, городники вирощують ріпчасту цибулю, витрачаючи на це два сезони. Спочатку потрібно посіяти насіння, з якого виросте сіянка, а наступного року посадити її, і тільки восени зібрати врожай. Але можна прискорити процес і за один календарний рік отримати бажане.
1 година тому
Муміє: що лікує і як правильно вживати
Про диво-ліки муміє чув, мабуть, кожен, та не всі знають, при яких недугах і як його застосовують.
1 година тому
Книгарня-кавʼярня стане культурним хабом для Копичинців
13 квітня у славному місті Копичинці відкриється книгарня-кавʼярня «Старого Лева»! Заклад має на меті стати культурним центром для всіх мешканців громади. «Хочу, мрію, щоб ця книгарня-кавʼярня стала культурним хабом для цілого містечка», - поділилася в соціальних мережах відома землячка Марʼяна Савка.
2 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.