Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Овочева бізнес-ідея Юрія Пудлика

Нотатки із виїзного засідання президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств

Овочева бізнес-ідея Юрія Пудлика

Нотатки із виїзного засідання президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств

4 тижні тому Джерело:

Рівняємося на кращих, робимо як можемо  


Минулого тижня на базі ПАП «Агроінвест», що на Козівщині, відбулося чергове виїзне засідання президії ради об’єднання сільгосппідприємств. Виступаючи перед учасниками зібрання, генеральний директор агропідприємства, талановитий господарник Юрій Пудлик, який пройшов хорошу школу управління на державній службі та в цукровій галузі, зазначив, що його колектив з часу заснування, а це більш як двадцять років, активно працює над удосконаленням матеріальної бази і технічного оснащення господарства. Каже: рівняємося на кращих, робимо як можемо. І справді, технікою тут забезпечені повністю. Перевагу надають тракторам Claas, Fendt, комбайнам Jonn Deere. Водночас на території, де ще шість років тому були непрохідні хащі, звели добротний піднавіс на 2400 квадратних метрів і сучасні зерносклади, як каже господар, на різні випадки життя. Для зберігання овочів придбали три тисячі дерев’яних контейнерів. Але на цьому Юрій Йосипович не зупиняється. З вогником в очах він говорить про будівництво нового офісу, яке уже в процесі, оскільки дві кімнати для адмінперсоналу уже замало.  


«Взявши в оренду у Козівській, Зборівській і частково Підгаєцькій і Бережанській громадах три тисячі гектарів землі, розумієш, що за тобою люди, фінанси і зобов’язання», – каже директор. В агропідприємстві традиційно вирощують озимі – пшеницю, ячмінь, ріпак, ярий ячмінь, сою, цукрові буряки і домінуючу культуру у структурі посівів – кукурудзу. Ще 20 гектарів неугідь нині розліснюють для майбутнього використання у рослинництві. Крім того, плекають невеликий сад, плоди з якого споживають як працівники підприємства, так і пацієнти Козівської лікарні. Туди ж постачають овочі, вирощені на орендованих полях. 


На час проведення виїзного засідання в «Агроінвесті» уже завершили збирання ранніх зернових культур. Пан Юрій зазначив, що урожаєм задоволені. Ріпак, наприклад, у заліковій вазі видав в середньому по 4,65 тонни з гектара, а на окремих площах – більш як  п’ять(!). Пшеницю зібрали з урожайністю 95 ц/га, ячмінь – 81 ц/га. Уже посіяли озимий ріпак під урожай наступного року.  

 
Заради справедливості треба сказати, що «Агроінвест» займається не лише традиційними культурами. Юрій Йосипович вважає, що у сучасній господарці має бути раціональний баланс між рослинництвом і тваринництвом. На підтвердження сказаного показує уже на стадії завершення  три добротні тваринницькі приміщення, в яких у недалекій перспективі планують відгодовувати свиней.

 
Досвід – американський, технології – ізраїльські 


Нині серед пріоритетів колективу підприємства відносно нова бізнес-ідея, яка полягає в інтенсивному овочівництві на основі емітарної стрічки для крапельного поливу ізраїльської фірми «Netafim». За таким принципом вирощують капусту, моркву, інші овочі. Для поливу полів, де вирощують капусту і моркву, використовують 70-гектарне плесо промислової водойми Козівської громади, з якої навесні і влітку роблять забір води для поливу овочевих культур. Отже, жодної шкоди екології господарство не наносить. Тим паче, що має офіційний дозвіл на спецводокористування. 


Поставивши перед собою мету: вийти на якісно новий рівень цієї галузі, представники підприємства їздили переймати досвід до американських фермерів, активно спілкуються і консультуються з овочівниками Львівщини. А овочівничу галузь в «Агроінвесті» ведуть добре обізнані у технологічних тонкощах заступник директора Ігор Пташник і головний агроном (за словами Юрія Йосиповича спеціаліст від Бога) Роман Іваськів. До справи активно долучаються два брати, уродженці Голопристанського району на Херсонщині – Сергій і Рафаель Максименки. Вдома вони мали фермерське господарство, але через російську агресію змушені були покинути рідні краї. На щастя, нині  працюють у Юрія Йосиповича з обопільною вигодою. Вони передають свій досвід вирощування овочів і водночас на невеликій земельній ділянці експериментують вирощування кавунів. 


Колектив «Агроінвесту» нині дійшов до таких обсягів виробництва, що для зберігання овочів планують збудувати сховище на сім тисяч тонн. Словом, тут уже сьогодні виходять на повний цикл виробництва: від посіву овочів і до їх зберігання у власних приміщеннях аж до весни. Але ще до зберігання частину свіжої продукції реалізують у великі торгові мережі обласного центру і сусіднього Львова. 


На Тернопіллі намолочено 1,6 млн тонн збіжжя 


Про завершення жнивної компанії на Тернопільщині інформував директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Володимир Стахів. В області зібрано ранні зернові і як торік, намолочено 1,6 млн тонн врожаю. Однак потрібно врахувати, що цьогоріч площа збирання була на 10 тисяч гектарів меншою за показник минулого року. Тобто нині маємо набагато вищу врожайність культур. Пшениці зібрали 1 млн 154 тис. тонн, є господарства, які отримали з гектара по 100–108 центнерів зерна. Загалом  урожайність до показника минулого року плюс 3 центнери. Ячменю намолочено майже 420 тис. тонн. Що цікаво, площа кукурудзи до збирання цього року 131,5 тис. гектарів, більша від торішньої на 17,5 тис. га. Ріпаку намолотили майже 300 тис. тонн, хоча площа під ним була на 10 тис. гектарів меншою, ніж торік. 


Триває в області посівна кампанія. Ріпак посіяно на третині відведених площ. Через тиждень сівбу завершать. 


Крім того, Володимир Миронович повідомив учасникам виїзного засідання про порядок використання  агропідприємствами електроенергії. Згідно із постановою Кабміну №600 можна було включити перелік підприємств, яким пріоритетно надаватимуть електроенергію. Серед них – об’єкти критичної інфраструктури, які визначає профільне міністерство. Зокрема, підприємства переробної галузі, молочної і т. д. Об’єкти критичної інфраструктури будуть у пріоритеті, за умови, що внесені до реєстру міністерством. Вийшла постанова Кабінету Міністрів України № 856 від 29 липня, якою визначено три категорії підприємств, яким пріоритетно надаватимуть електроенергію. Це – об’єкти критичної інфраструктури, що теж визначає профільне міністерство. І це спрацює, за умови, що вони будуть внесені у реєстр до 1 листопада ц. р. 


Крім того, Володимир Стахів розповів про чергові зміни у бронювання працівників сільськогосподарської галузі. 


Богдан НОВОСЯДЛИЙ 


На фото: основна світлина - Юрій Пудлик (справа) з Героєм України, директором ТОВ «Україна» Олегом Крижовачуком обговорюють ефективність овочівництва за ізраїльською системою крапельного зрошування; члени президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств на капустяному полі «Агроінвесту»; щороку на підприємстві розростається парк потужної техніки.  
Світлина Ярослава СТАРЕПРАВА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Як зберігати гарбузи до весни
Восени активно починають збирати гарбузи, щоб помаранчево-зелені красені перезимували до весни, необхідно правильно підготувати їх. Не всі гарбузи підходять для тривалого зберігання, деякі варто відразу використати за призначенням.
3 години тому
Обрізка троянд восени: головні правила і терміни
Восени всім видам троянд життєво необхідна обрізка. Завдяки їй зміцнюється імунітет квітів і підвищується їхня зимостійкість.
5 годин тому
Україна залишається гарантом продовольчої безпеки для багатьох країн
Українські аграрії вже зібрали близько 40 млн тонн нового врожаю. Урожай пшениці цього року становив близько 22 млн тонн. А внутрішнє її споживання - близько 6 млн тонн. Тобто, в Україні зібрали пшениці майже вчетверо більше, ніж споживають українці.
5 годин тому
Плачте на здоров’я: 4 причини, чому сльози можуть бути корисні
З дитинства нас вчать, що плакати – це погано. Але плач – це природна реакція на емоційні переживання як для жінок, так і для чоловіків. Це не ознака слабкості, а доказ того, що ми живі люди зі складними почуттями. Дозволяючи собі плакати, ми дбаємо про своє ментальне здоров'я і стаємо більш стійкими до стресів.
8 годин тому
Копичинці оригінально привітали місто-партнер з Великобританії
Колективи Копичинецької громади в онлайн-режимі привітали місто-партнер Ліскерд (Великобританія) під час фестивалю «Liskeard Unlocked 2024». Співпраця з Liskeard Town Council розпочалася у лютому 2023 року. Ідеєю першого проєкту став культурний обмін між Копичинцями та партнером з Великобританії.
10 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.