Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Від хліборобських проблем – до ефективних рішень

На базі ПАП «Аркадія», що на Гусятинщині, відбулося чергове спільне виїзне засідання президії ради об’єднання сільськогосподарських підприємств області і департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА. Про досвід роботи ПАП «Аркадія» щодо створення сучасної виробничої інфраструктури та запровадження новітніх технологій в аграрному виробництві розповів керівник підприємства, голова ради об’єднання Микола Пилипів.

Від хліборобських проблем – до ефективних рішень

На базі ПАП «Аркадія», що на Гусятинщині, відбулося чергове спільне виїзне засідання президії ради об’єднання сільськогосподарських підприємств області і департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА. Про досвід роботи ПАП «Аркадія» щодо створення сучасної виробничої інфраструктури та запровадження новітніх технологій в аграрному виробництві розповів керівник підприємства, голова ради об’єднання Микола Пилипів.

9 місяців тому Джерело:

В «Аркадії» – сучасна інфраструктура і новітні технології 


У ході зацікавленої розмови лідерів агровиробництва Тернопілля Микола Іванович поінформував про досвід очищення, сушіння та зберігання усієї лінійки зернових та олійних культур, який триває четвертий рік, та про ті проблеми щодо їх природної засміченості й вологості зерна, з якими раніше стикалися у господарстві. У березні 2021-го на замовлення «Аркадії» спеціалісти Карлівського машинобудівного заводу розробили проєкт і заклали фундамент майбутнього елеватора. Наступної весни «Аркадія» вже мала свою сушарню, а згодом – повноцінний елеватор, який забезпечує власні потреби підприємства. Оскільки технічне устаткування було  вітчизняного виробництва, агропідприємство отримало ще й 30 відсотків відшкодування витрачених на цю справу коштів. На виробничому майданчику в Оленівці створили комбікормовий завод, у складі якого є сучасний млин. Економічна ефективність від нововведень очевидна. 


Микола Іванович зазначив, що ПАП «Аркадія» є класичним сільгосппідприємством. Крім уже згадуваного тваринництва (свинарства), в рослинництві традиційно вирощують сім культур: озимий ріпак, пшеницю, пробували сіяти озимий ячмінь, але з роками відмовилися від цієї культури. А з ярих – горох, ячмінь, кукурудзу, цукровий буряк і сою. Дотримуючись сівозміни, традиційно під ці культури виділяють однакові площі. На хорошому полі, наприклад, горох видавав понад 40 центнерів зерна з гектара. До речі,  попередніми роками цю культуру в господарстві не вирощували, оскільки було невигідно. Але, за словами Миколи Пилипіва, потрібно визнати, що кращого попередника як горох, не знайти. Озима пшениця в агропідприємстві займає тисячу гектарів, 80 відсотків площі під сортом Бодічек і 20% – під сортом Реформ. Торік на круг сорт Бодічек видав 96 ц/га, пшеницю другого класу, а Реформ – по 114 ц/га з клейковиною 15 відсотків і білком – 10%. Пивовари викупили весь урожай пшениці сорту Реформ і вже цікавляться майбутнім урожаєм. Треба пам’ятати, що ці сорти потрібно сіяти в ранні терміни. Із сорту Бодічек у господарстві років 7 мають власне насіння. 


Щодо кукурудзи, в «Аркадії» переважно вирощують гібриди насіннєвих компаній Монсанто і Сенгента, частково Піонер. Торік на круг отримали по 14 т/га.  


Плантація цукрових буряків у господарстві нині показує добрі види на майбутній урожай. Окремі корені вже мають вагу більш як  один кілограм. Торік ця культура забезпечила господарству по 5,5 тонни цукру з гектара при дигестії 18–19%. Словом, цукрові буряки тут мають найвищу рентабельність. 


Приємно, що господарство вдосталь забезпечене ґрунтообробною і збиральною технікою, тож тут встигають проводити всі роботи у визначені строки. На жаль, війна внесла свої корективи у кадрову політику – 50% механізаторів нині – люди пенсійного віку.   


Уже кілька років у «Аркадії» взяли курс на екологізацію землеробства. Для цього ефективно використовують органіку. Гній вносять із розрахунку 20 тонн на гектар, а якщо до нього додають інші добрива,  по 10 тонн на круг. 


Учасники засідання оглянули сучасні елеваторний і тваринницький комплекси «Аркадії». Підсумовуючи побачене, члени президії ради не приховували свого захоплення. Наприклад, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран відзначив високий технологічний рівень тваринництва «Аркадії», де особливу увагу приділяють екологічній складовій, впровадженню новітніх технологій і прибутковості галузі свинарства.  
Підбиваючи підсумки виїзного засідання по темі «Аркадії», Герой України, директор ТОВ «Україна» Олег Крижовачук наголосив на актуальності обговорення передового досвіду, адже кожне господарства має багато своїх передових прийомів ведення аграрного бізнесу, що  заслуговують на схвалення та поширення. Тож місцевим хліборобам не завжди варто їхати за досвідом у далеке зарубіжжя. Він – поруч, у таких талановитих і працелюбних господарів як Микола Іванович Пилипів.   


Структура посівів реагує на ринок збуту 


У ході спільного засідання йшлося про цьогорічну структуру посівів. Інформував із цього питання директор департаменту агропромислового розвитку ОВА Володимир Стахів. За його словами посівна площа в області цього року становить 850 тис. га, зокрема, зернова група – 426 тис. га (+ 2,3% до попереднього року). Дещо збільшено площі під кукурудзою, а під горохом на 29%, додано ще 4 тис. га. Трохи більші, ніж торік, площі під гречкою; на 38 відсотків під соєю (138,6 тис. га всього); на 18 процентів – під цукровими буряками (26,6 тис. га загалом). Суттєво, що на 30% зменшено площі під соняшником до попереднього року. 


Володимир Миронович розповів також про зміни у законодавстві щодо бронювання працівників аграрного сектору. Якщо донедавна можна було бронювати до 100 відсотків людей, тепер – лише 50%. Водночас знято обмеження за віком (до 35 років). Бронювання працівників передбачено на рік часу, а це дасть змогу повністю спланувати річний виробничий процес.  


«Лексіон 8800» – космічний корабель на жнивному полі 


Своєрідною родзинкою спільного засідання стала демонстрація роботи новинки зернозбиральної техніки – «Лексіон-8800» у польових умовах. Заступник директора з питань регіонального розвитку компанії «Лан» Михайло Загородній зі своєю командою на пшеничному полі «Аркадії» продемонстрували роботу цього зернозбирального комбайна  і розповіли про режими його роботи та ефективність збирання зернових культур. За словами Михайла Васильовича, потужність комбайна – до 700 кінських сил, що значно підвищує його продуктивність. Його двигун демонструє найкращі характеристики. Якщо його найближчий попередник за годину здійснює обмолот зернових на 3,5 гектара, «Лексіон 8800» – 6 гектарів із плюсом при врожайності 90 ц/га. Машина обладнана зерновим бункером місткістю 18 тис. літрів. Комбайн зі жниваркою транспортерного типу 12,3 м збирає всю зернову групу і ріпак. І, що не менш важливо, ця універсальна машина допускає мінімальні втрати – лише до одного відсотка. Отже, це справжній космічний корабель на жнивному полі. 


Богдан НОВОСЯДЛИЙ 
Світлини Івана ПШОНЯКА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Степан КУЙБІДА: «Тернопільщина має що показати світові і ми готуємося голосно заявити про це»
У травні в індустріальному парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» відбудеться економічний форум «Зроблено в Україні – Тернопільщина». Ця важлива подія всеукраїнського масштабу покликана репрезентувати економічний потенціал Тернопільської області, привернути увагу потенційних інвесторів до місцевого бізнесу та створити сприятливі умови для розвитку регіону. Одним із організаторів форуму є обласна військова адміністрація. Тож закономірно ми запросили до розмови першого заступника голови ОВА Степана Куйбіду.
16 хвилин тому
У Катеринівці збудують новий храм
На місці згорілої дерев’яної церкви в селі Катеринівка Кременецького району митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор освятив і заклав наріжний камінь нового храму святого великомученика Юрія Переможця.
18 годин тому
Хто отримає допомогу до Дня Незалежності
До Дня Незалежності України тисячі українців отримають разові грошові виплати. Це стосується ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та членів сімей загиблих захисників і захисниць. Про це повідомляє у Telegram-каналі представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
19 годин тому
Як правильно сіяти огірки: секрети рекордного врожаю
Майже усі городники вирощують огірки. Але, навіть маючи багаторічний досвід, далеко не всім відомі секрети правильного посіву, щоб у результаті отримати рекордний урожай.
19 годин тому
Біла цибуля: що лікує і кому протипоказана
Причин їсти білу цибулю багато. Вона містить хром і сірку — речовини, які впливають на природні механізми регулювання рівня цукру в крові.
20 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.