Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Три тисячі видів рослин на двох гектарах

Понад три тисячі видів рослин на двох гектарах городу вирощує Іванна Білоус із села Прислуч Полонської громади Хмельниччини. Перше дерево жінка посадила в чотири роки.

Три тисячі видів рослин на двох гектарах

Понад три тисячі видів рослин на двох гектарах городу вирощує Іванна Білоус із села Прислуч Полонської громади Хмельниччини. Перше дерево жінка посадила в чотири роки.

2 тижні тому Джерело:

На цій земельній ділянці в Іванни Білоус – теплиці, квіткова плантація, лавандове поле і лісосад: «У цей садок ми підсаджуємо не лише плодові, а й декоративні рослини, рідкісні дерева. У нас город незвичний, як для села. Тут не росте картопля». 


Любов до рослин, як розповіла Іванна, в неї спадкова: дідусь був городником, бабуся  збирала насіння. Маленькою вчилася біля них. Пригадує, як чотирирічною  вперше посадила дерево, йдеться у матеріалі Суспільного. 


«Я виходжу з дідом Іваном на город і він каже: «Пішли садити дерева». Я дивлюсь, у нього лопата є, а дерева в руках немає. Я кажу: «Дідусю, а де дерево?». Він дістає сірникову коробку, виймає насінини яблука, дістає їх на долоню, і каже: «Ось наші дерева», – розповіла фермерка. 
Нині на родинній ділянці ростуть понад три тисячі видів рослин. Господарство входить до мережі пермакультурних центрів України: «Це підглядання за тим, як відбувається у природі й перенесення цього на свою ділянку. Ми не використовуємо жодних гербіцидів, хімічних засобів захисту рослин або мінеральних добрив. У нас усе органіка». 


Як підживлюють рослини,  пані Іванна сказала: «Ми закопуємо сміття в ґрунт або складаємо в такі місця, де воно не заважає, й переробляється в органіку. Для мене рослини – неоціненний ресурс. Навіть там, де ми покосили, насіння в рослин ще не дозріло і цією травою мульчуємо грядки. Можна закладати, де рослини висаджені, і не треба буде сапати». 


Практикує Іванна Білоус алейне землеробство: поміж дерев павловній висаджує грядки: «Воно квітує ніжними фіолетовими лавандовими квітами, великими  як дзвоники, і пахне ваніллю. Ці дерева посаджені з метою збільшення біорізноманіття для приманення корисних комах, для бджіл був медонос, а в міжряддях вирощуємо спаржу». 


Рослини поливають із власного озера. У теплицях Іванна Білоус вирощує квіти й розсаду: «У нас є 300 сортів помідорів, 100 сортів перцю, 50 – баклажанів. Це все колекційні сорти». 


Господарство пильнують три покоління родини: «Ми все дуже дружно робимо. Кожен має свої обов’язки, усі рішення приймаємо спільно на нараді. Я відповідальна за насіння. Кожен рік висіваю багато всіх сортів, щоб зібрати з них насіння». 


Має фермерка і власний насіннєвий проєкт: «Це – збереження і розмноження насіння реліквійних сортів і сортів відкритого запилення, тобто не гібридів, а сортів, які можуть самостійно продовжувати материнські ознаки з року в рік». 


Любить Іванна Білоус і експериментувати на грядках: «Я вигадала суміш: зібрала понад 20 видів ранньої зеленини й змішала. Висіваю їх в розсипну, майже поверхнево й поливаю. І прополювати не треба, я просто ножицями нарізаю зелень». 


Своє господарство пані Іванна називає місцем для садотерапії, займатися якою безоплатно тут можуть усі охочі: «Іноді сім’ї приїжджають, аби просто погуляти, вони знають, що в нас де росте. От і нині, наприклад,  – це віддушина. Рослина – це жива природа, і вона людину наповнює животворною енергією». 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Фермер повернув свій Rolex через 50 років після того, як годинник з’їла корова
95-річний Джеймс Стіл носив свій годинник, аж поки 1974 року, коли ремінець відірвався і одна з його корів навіть не помітила, як проковтнула цінну річ. Фермер вважав, що годинник врешті-решт «знайдеться», тобто корова «віддасть» його природнім чином, але цього не сталося… І Джеймс Стіл купив собі новий Rolex.
9 годин тому
Корисні копалини Тернопільщини оцінили в $14 млрд
Журнал «Forbes Ukraine» порахував вартість крисних копалин у регіонах України. Згідно з їх даними зaгaльнa вaртіcть кориcних копaлин Укрaїни cтaновить $14,8 трлн. При цьому понaд 70% зaгaльної cуми припaдaють лишe нa три облacті – Донeцьку, Дніпропeтровcьку тa Лугaнcьку. В зaгaльній вaртоcті кориcних копaлин 62% зaбeзпeчує кaм’янe вугілля, 14% – зaлізнa рудa, кожeн з інших aктивів – мeншe 5%. Зaгaльний обcяг кориcних копaлин – 111 млрд тонн.
10 годин тому
Нова грантова програма для малого та середнього бізнесу
Мінекономіки оголосило про нову грантову програму для українських підприємців. Гранти будуть надаватися бізнесам з експортним та інноваційним потенціалом, які працюють у секторах переробної промисловості, креативної індустрії та інших галузях. Учасники програми можуть отримати по 40 тисяч євро.
10 годин тому
«Українська держава має три небезпеки: російська агресія, корупція і український електорат»
Україна відновила свою незалежність в 1991 році, але через відсутність національної еліти, до влади в незалежній державі прийшла колоніальна адміністрація, складена з проросійських комуністів і комсомольців, для яких Україна була тимчасовим явищем. Україна для них – не Батьківщина, а лише територія і населення для пограбування.
10 годин тому
Досвід роботи ЦНАПу Чорткова переймали представники з усієї області
До Чорткова завітали представники центрів надання адміністративних послуг з усієї Тернопільщини, щоб перейняти досвід роботи місцевого ЦНАПу та дізнатися про доступність адміністративних послуг для людей з інвалідністю. Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.
14 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.