Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Любомир КОВЧ: «Оборона держави – справа свята»

У складних умовах воєнного часу Великобірківська територіальна громада працює для перемоги, допомагає військовим, вирішує непрості питання різних сфер життєдіяльності – освітньої, соціальної, бюджетної. Про виклики, труднощі, можливості розвитку та необхідність правильного розуміння завдань, які на часі, розповів «Сільському господарю» Великобірківський селищний голова Любомир КОВЧ.

Любомир КОВЧ: «Оборона держави – справа свята»

У складних умовах воєнного часу Великобірківська територіальна громада працює для перемоги, допомагає військовим, вирішує непрості питання різних сфер життєдіяльності – освітньої, соціальної, бюджетної. Про виклики, труднощі, можливості розвитку та необхідність правильного розуміння завдань, які на часі, розповів «Сільському господарю» Великобірківський селищний голова Любомир КОВЧ.

1 місяць тому Джерело:

– Любомире Петровичу, який  із цих напрямів нині найважливіший?  


– Усі важливі і потребують комплексного вирішення. Пріоритет – допомога обороні, сприяння війську. Тут діємо за програмою, прийнятою на сесії селищної ради. Цього року для потреб оборони заклали в бюджет громади 20 мільйонів гривень. Надаємо відповідні суми  для означених потреб за офіційними зверненнями військових частин і бойових підрозділів. 


– І торік була така ж сума? 


–  Минулого року працювали за такою ж програмою, сума була закладена з початку року менша, але звернень було багато, тому постійно, на кожній наступній сесії, додавали. Тепер виділили 20 мільйонів, я вважаю, що це не багато,  громада наша невелика, в її складі чотири населені пункти: селище Великі Бірки, села Смиківці, Малий Ходачків, Костянтинівка. Однак  допомога армії – це той напрям, де фінансове підсилення має бути постійним і неухильним. 


– Фінансування для допомоги захисникам, виділене цьогоріч, Любомире Петровичу, досить значне, це робить честь і депутатському корпусу Великобірківської селищної ради, і Вам як голові громади. Водночас  це говорить про те, що бюджет громади має можливості для таких вкладень. Ви в недалекому минулому – успішний підприємець, для розвитку селища ще до обрання на посаду голови громади Вами було зроблено багато. Як влада і бізнес у Великобірківській громаді співпрацюють тепер? 


– На території Великобірківської громади діє топ-25 підприємств і підприємницьких структур, завдяки яким наповнюється місцевий бюджет. Це, зокрема, ТОВ «Агросем» у Смиківцях, яке є потужним у Західній Україні реалізатором сучасної сільськогосподарської техніки, Укрзалізниця, ТОВ «Бондіолі Україна», діагностичний центр «Панакея», ТОВ «Мрія Фармінг Тернопіль», група компаній «Аплісенс», ПП «Агрон», товариства «Тернопільавіаавтотранспорт», «Будбаланс», «Тернопільський папір». Сумлінними і потужними платниками в бюджет громади є підприємці Олег Вороняк, Іван Кучіра, Петро Клепач, Степан Недошитко, Андрій Турчин, Михайло Табалюк, Андрій Радковський. Значна частина чинних підприємств зареєстрована в нашій громаді вже за моєї каденції, ми одними з перших в області завершили роботу над паспортом громади, належно оформили відносини із землекористувачами. Усе це – запорука надходжень у місцевий бюджет. Але перебільшень в оцінках, звісно, бути не може: воєнний час негативно позначився на економіці громади, є підприємства, які взагалі зупинили виробництво, порівняно з мирним часом обсяги надходжень загалом зменшилися. 


– Життєдіяльність громади – процес постійний, без фінансування тут також ніяк не обійтися… 


– Саме цей рік буде важким. Постало питання повної заміни опалювальних систем у Великобірківському ліцеї, будинку творчості школяра, музичній школі. Тепломережі встановлені в цих приміщеннях у 1987 році, вони вже старі як морально, так і фізично. До того ж  навесні сталася неочікувана аварія на теплотрасі не з вини наших фахівців. Словом, нас чекає повна заміна опалювальних систем, і ми повинні це зробити до початку опалювального періоду. Це обійдеться бюджету громади в 6–7 мільйонів гривень, але ми мусимо це зробити задля нормальних умов функціонування шкільної і позашкільної освіти, комфорту школярів. 


– Сьогодні люди активно обговорюють суми в квитанціях, які надходять з податкової, і конкретно мова про платежі за нерухоме майно, яке є у володінні мешканців. Наскільки відомо, минулгоу року ставки податку на нерухоме майно у Великобірківській громаді були чи не найнижчими в області… Як тепер? 


– За рішенням сесії селищної ради, ми зберегли минулорічну ставку оподаткування нерухомого майна: 0,5 відсотка від мінімальної зарплати за понаднормову площу квартири чи будинку для власників – жителів громади і один відсоток – для підприємницьких структур. Якщо хтось вважає суму, зазначену в платіжці, некоректною чи неправильною, варто звернутися для уточнення в податковий орган. Суми податку на нерухоме майно не можуть бути такими  як минулого року, бо хоча ставка незмінна, але нарахування залежні від мінімальної зарплати, а впродовж року її розмір зростав.  


– В напруженому темпі праці, в умовах, коли доводиться приймати нетипові, а, можливо, й непопулярні рішення, мабуть, голові громади дуже потрібне розуміння і жителів, і керівників підприємств, які наповнюють бюджет, і депутатського корпусу селищної ради… 


– Є розуміння жителів громади, є підтримка керівників підприємств і депутатів. Депутатський склад селищної ради працює як цілісний продуктивний орган, ніхто нікому не ставить «палиць у колеса».  За це я вдячний. Розуміння і підтримка насправді дуже потрібні, адже, для прикладу, 6–7 мільйонів гривень для заміни систем опалення, про які я говорив, з об’єктивних причин у бюджет з початку року не закладені, оскільки аварія сталася пізніше, і ці кошти тепер, як мовиться, ще треба знайти. Але я впевнений, що спільними зусиллями нам це вдасться. 


Ганна МАКУХ 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Фермер повернув свій Rolex через 50 років після того, як годинник з’їла корова
95-річний Джеймс Стіл носив свій годинник, аж поки 1974 року, коли ремінець відірвався і одна з його корів навіть не помітила, як проковтнула цінну річ. Фермер вважав, що годинник врешті-решт «знайдеться», тобто корова «віддасть» його природнім чином, але цього не сталося… І Джеймс Стіл купив собі новий Rolex.
10 годин тому
Корисні копалини Тернопільщини оцінили в $14 млрд
Журнал «Forbes Ukraine» порахував вартість крисних копалин у регіонах України. Згідно з їх даними зaгaльнa вaртіcть кориcних копaлин Укрaїни cтaновить $14,8 трлн. При цьому понaд 70% зaгaльної cуми припaдaють лишe нa три облacті – Донeцьку, Дніпропeтровcьку тa Лугaнcьку. В зaгaльній вaртоcті кориcних копaлин 62% зaбeзпeчує кaм’янe вугілля, 14% – зaлізнa рудa, кожeн з інших aктивів – мeншe 5%. Зaгaльний обcяг кориcних копaлин – 111 млрд тонн.
10 годин тому
Нова грантова програма для малого та середнього бізнесу
Мінекономіки оголосило про нову грантову програму для українських підприємців. Гранти будуть надаватися бізнесам з експортним та інноваційним потенціалом, які працюють у секторах переробної промисловості, креативної індустрії та інших галузях. Учасники програми можуть отримати по 40 тисяч євро.
10 годин тому
«Українська держава має три небезпеки: російська агресія, корупція і український електорат»
Україна відновила свою незалежність в 1991 році, але через відсутність національної еліти, до влади в незалежній державі прийшла колоніальна адміністрація, складена з проросійських комуністів і комсомольців, для яких Україна була тимчасовим явищем. Україна для них – не Батьківщина, а лише територія і населення для пограбування.
11 годин тому
Досвід роботи ЦНАПу Чорткова переймали представники з усієї області
До Чорткова завітали представники центрів надання адміністративних послуг з усієї Тернопільщини, щоб перейняти досвід роботи місцевого ЦНАПу та дізнатися про доступність адміністративних послуг для людей з інвалідністю. Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.
15 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.