Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Чим небезпечні кліщі і як від них уберегтися – поради лікаря

Сезон кліщів у розпалі. Позбутися цих комах тяжко, адже вони присмоктуються до тіла непомітно і безболісно.

Чим небезпечні кліщі і як від них уберегтися – поради лікаря

Сезон кліщів у розпалі. Позбутися цих комах тяжко, адже вони присмоктуються до тіла непомітно і безболісно.

1 рік тому Джерело:

 

Ззовні комаха схожа на павука, має гострий хоботок і вісім лапок. Розмір кліщів коливається від 3 до 25 мм у довжину. Самки більші, дві третини їхнього тіла зазвичай забарвлені в бурий колір. Зазвичай саме самки смокчуть кров із жертви.

 

– На полювання кліщі виходять у похмуру погоду. Особливо активні вони перед дощем, – розповідає сімейна лікарка Великоберезовицької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Марія Качановська. – У спеку, а також на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, кліщів зазвичай не буває. Комахи влаштовують засідку на травинках і гілках дрібних чагарників, що ростуть уздовж стежок. Присмоктуватися до людей вони можуть і через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Нерідко потрапляють до житла з букетами квітів, собаками, іншими тваринами. 

 

Кліщі присмоктуються до найніжніших ділянок тіла, найчастіше – за вухами, на рівні поясу, у пахових ділянках, на волосяній частині шкіри голови. Саме там їх слід шукати  в разі підозри на укус кліща.

 

– Небезпека полягає в тому, що кожен десятий кліщ заражений Лайм-бореліозом, – зауважує Марія Петрівна. – Окрім цього, кліщі переносять й вірус кліщового енцефаліту, який вражає центральну нервову систему. Однак в Україні більше поширена хвороба Лайма. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування комахи: впродовж доби вірогідність інфікування досить мала, а наприкінці третьої доби наближається до ста відсотків. Тривалість інкубаційного періоду  – від однієї до шістдесяти діб, найчастіше – чотирнадцять діб.

 

Хвороба Лайма, за словами лікарки, вражає шкіру, нервову, серцево-судинну системи, суглоби, печінку, селезінку, очі. Перші прояви недуги можуть з’явитися через один-три тижні. Зазвичай на місці присмоктування кліща на тілі постраждалого виникає кліщова мігруюча  еритема – почервоніння шкіри. Водночас людина може скаржитися на головний біль, гарячку, затверділість м’язів шкіри, ломоту в тілі і млявість. 

 

– Щоб захистити себе від нападу кліщів, потрібно одягатися в світлий однотонний одяг, з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, штани, заправлені в шкарпетки, – радить лікарка. – На голові обов’язково має бути кепка, косинка або капелюх. Із взуття підійдуть будь-які чоботи, які щільно прилягають вгорі до гомілки. Після прогулянки варто одразу прийняти душ, змінити одяг, білизну, випрати їх. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

 

Якщо все-таки виявили кліща на тілі, необхідно звернутися за медичною допомогою. Коли такої можливості нема, то потрібно пробувати витягати комаху самостійно, розхитуючи її пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, з боку в бік, або пінцетом. 

 

– В жодному разі не варто прокручувати кліща, – наголошує Марія Качановська. – Достатньо просто обережного руху вгору. Місце укусу слід обробити антисептиком або водою та милом. Після цього потрібно звернутися до сімейного лікаря або інфекціоніста.

 

Марія БЕЗКОРОВАЙНА

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Про вплив війни на сільське господарство свідчать… супутникові знімки
В 2021 році Україна була одним із найбільших в світі виробників сільськогосподарської продукції. Вона експортувала 15% усієї кукурудзи на світовому ринку та 10% усієї пшениці. Але після вторгнення росії в лютому 2022 року обсяги врожаю в Україні скоротилися.
15 хвилин тому
У Кременці відкрили меморіал пам'яті Героя України полковника Сергія Лі
Встановили його на одній з вулиць міста, яка з 2023-го носить ім’я загиблого воїна. Сергій Лі народився у Волгограді, 17-річним приїхав в Україну й вступив до Сумського військового артилерійського училища, згодом – Київського університету оборони України. У 1997 році очолив одну з ракетних бригад Збройних Сил України. Пройшов усі військові щаблі на офіцерських посадах. Один із перших випускників військової академії України та академії Генерального штабу України.
31 хвилина тому
Чому українським аграріям важливо вчити англійську
Англійська мова для працівників аграрного сектору стає все більш важливою, адже сільське господарство вийшло на новий рівень розвитку, впроваджуючи інноваційні технології та глобальну співпрацю. Нині фермерські господарства, агрохолдинги та інші компанії ведуть переговори, укладають угоди та співпрацюють з міжнародними партнерами, що вимагає високого рівня знання англійської.
4 години тому
Від детінізації економіки держбюджет отримав $1,67 млрд, а міг би $12,5 млрд
Детінізація економіки за 10 місяців 2024 року забезпечила додаткові надходження до державного бюджету України на суму $1,67 млрд. Про це повідомила пресслужба Американської торговельної палати в Україні.
5 годин тому
«Ми не лише вистояли, а й стрімко розвиваємося»
Якось побували у мальовничому селищі Козова, яке є адміністративним центром Козівської громади. Лишень вийшовши з автобуса, з подивом спостерігали за багатолюдністю вуличок. Довкола красувалися різноманітні магазини, супермаркети… Люди поспішали хто куди: до храму, який є окрасою центру, на ринок, чи на роботу (хвала Богу її вистачає). Складалося враження, що перебуваємо не у селищі на Тернопільщині, а в маленькому містечку десь у Європі.
5 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.