Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Віталій БУРАТИНСЬКИЙ: «Попри труднощі, продовжуємо розвивати матеріально-технічну базу, удосконалювати навчальні програми»

Сімдесят вісім років функціонує в системі освіти один із кращих аграрних закладів західного регіону України – Борщівський агротехнічний фаховий коледж. Зародившись із однорічної сільськогосподарської школи у далекому 1946 році, з часом заклад збагатився матеріальною базою, новітніми технологіями навчання і нині готує фахівців 18-и затребуваних в економічній сфері професій. Про те, як минув навчальний рік, які виклики стоять перед колективом в освітньому процесі та перебіг вступної кампанії, розмовляємо з виконувачем обов’язків директора коледжу, кандидатом економічних наук Віталієм БУРАТИНСЬКИМ.

Віталій БУРАТИНСЬКИЙ: «Попри труднощі, продовжуємо розвивати матеріально-технічну базу, удосконалювати навчальні програми»

Сімдесят вісім років функціонує в системі освіти один із кращих аграрних закладів західного регіону України – Борщівський агротехнічний фаховий коледж. Зародившись із однорічної сільськогосподарської школи у далекому 1946 році, з часом заклад збагатився матеріальною базою, новітніми технологіями навчання і нині готує фахівців 18-и затребуваних в економічній сфері професій. Про те, як минув навчальний рік, які виклики стоять перед колективом в освітньому процесі та перебіг вступної кампанії, розмовляємо з виконувачем обов’язків директора коледжу, кандидатом економічних наук Віталієм БУРАТИНСЬКИМ.

15 годин тому Джерело:

– Віталію Володимировичу, завершився навчальний рік, чим він був пам’ятним для фахового коледжу? 


– Навчальний рік був для нашого коледжу одночасно і складним, і плідним. Він поставив чимало нових викликів, але разом із тим – відкрив і нові можливості. У складних умовах воєнного часу педагогічний колектив зумів зберегти якість освітнього процесу, адаптувати навчання до реалій, підтримати студентів морально та емоційно. 


Викладачі активно впроваджували сучасні методики викладання, цифрові інструменти та платформи для дистанційного і змішаного навчання. Це дало змогу зберегти цілісність освітнього процесу. 


Студенти продемонстрували велику відповідальність. Ми пишаємося тими, хто навіть у непростих нинішніх реаліях зумів гідно пройти цей рік і досягти успіхів у навчанні, науково-практичній діяльності, конкурсах фахової майстерності. Особливо приємно відзначити зростання кількості студентів, які беруть участь у різноманітних освітніх ініціативах, вебінарах, конференціях – як на регіональному, так і на всеукраїнському рівнях. Це свідчить про високу мотивацію до професійного зростання і про довіру до нашого навчального закладу освіти.  


Ми не зупиняємося на досягнутому – попри труднощі, продовжуємо розвивати матеріально-технічну базу, удосконалювати навчальні програми, посилювати співпрацю з роботодавцями. Коледж залишається простором розвитку і підтримки. Цей навчальний рік ще раз підтвердив, що незважаючи на всі зовнішні виклики, наш колектив зберіг професіоналізм і зосередженість на головному – якісній підготовці фахівців.  


– Студенти мають засвоювати як теоретичні знання, так і практичні навики. Чи продовжується співпраця з аграрними підприємствами регіону? 


– Так, наша співпраця з аграрними підприємствами регіону залишається активною й результативною.  Коледж підтримує тісні зв’язки з низкою провідних господарств і установ, таких як ПАП «ДЗВІН», Тернопільська філія «Газмережі», Тернопільський обласний Центр зайнятості та іншими, зокрема, щодо проходження виробничої практики, участі в спільних проєктах. Це дає змогу студентам не лише закріплювати теоретичні знання, здобуті в обладнаних лабораторіях і навчальних аудиторіях, а й адаптуватися до реальних умов сільськогосподарського виробництва. 


Багато студентів після проходження практики отримують пропозиції щодо подальшого працевлаштування. А наші випускники затребувані на ринку праці саме тому, що ще під час навчання набувають реального практичного досвіду. 


Співпраця з роботодавцями також включає участь у спільних заходах, круглих столах, а також коригування навчальних програм згідно з вимогами сучасного агробізнесу. Це дає змогу нам готувати не просто дипломованих фахівців, а конкурентоспроможних, готових до викликів сучасного ринку праці молодих професіоналів. 


Також  цьогоріч ми отримали ще одне важливе визнання нашої роботи – перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Сто майстерень». Це надзвичайно престижний проєкт, який покликаний підтримати і розвинути професійну освіту в Україні. Завдяки цій перемозі, наш заклад отримає додаткове оснащення для практичної підготовки студентів, зокрема сучасне обладнання для аграрного напряму. Це ще один крок до створення умов, максимально наближених до виробничих. 


– Які виклики для вас є найважливішими і чи вдається їх подолати? 


– Безперечно, повномасштабна війна стала серйозним випробуванням для всієї освітньої системи країни, і наш коледж не є винятком. Серед головних викликів, з якими ми стикаємось, це забезпечення безпеки студентів і працівників, збереження якості освіти в умовах тривог, а також – ментальне здоров’я молоді. 


Ми серйозно ставимося до безпекових питань: у закладі обладнані укриття, регулярно проводимо тренування щодо дій у разі повітряної тривоги, переглянуто маршрути евакуації. Частину занять у складні періоди ми організовуємо дистанційно, водночас прагнучи зберігати живе спілкування й особистий контакт там, де це можливо. 


Окремо хочу наголосити на важливості психологічної підтримки наших студентів, наша молодь переживає непрості часи. Тому надзвичайно важливою стала роль практичного психолога у коледжі, який не лише надає індивідуальні консультації студентам, які цього потребують, а й проводить профілактичну та просвітницьку роботу. 


Звичайно, викликів багато. Але головне – ми постійно шукаємо рішення, гнучко реагуємо на обставини, продовжуємо працювати над посиленням захисту закладу, підтримкою студентів-переселенців і реалізацією волонтерських ініціатив. 


– Чи є зміни у прийомі на навчання абітурієнтів цього року? Освоєння яких спеціальностей пропонує коледж?          

 

– У 2025 році збережений прийом на навчання за шістьма освітньо-професійними програмами: 
– монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі (спеціальність G3 Електрична інженерія); 
– будівництво та експлуатація будівель і споруд (G19 Будівництво та цивільна інженерія); 
– монтаж, обслуговування устаткування систем газопостачання (G19 Будівництво та цивільна інженерія); 
– виробництво і переробка продукції рослинництва (Н1 Агрономія); 
– маркетинг (D5 Маркетинг);  
– експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва (Н7 Агроінженерія). 


Прийом здійснюється на навчання за освітньо-професійним ступенем Фаховий молодший бакалавр на базі базової середньої освіти (9 класів), повної загальної середньої освіти (11 класів), освітньо-кваліфікаційного рівня, Кваліфікований робітник (ПТУ(Л)), або раніше здобутого рівня вищої освіти. 


При вступі абітурієнти складають вступне випробування у вигляді співбесіди. 


В умовах вступної кампанії 2025 року часто отримуємо запитання чи мають право на вступ вступники чоловічої статі старші за 25 років. На подібні питання ми отримали відповідь на нещодавно проведеній нараді з питань вступу до закладів фахової передвищої освіти, організованій Директоратом професійної освіти Міністерства освіти та науки України. Тому можемо повідомити, що при вступі до Борщівського агротехнічного фахового коледжу немає обмежень щодо вступу за віком чи іншими ознаками. Згідно з останніми рішеннями Кабінету Міністрів такі особи повинні стояти на військовому обліку в Територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки.  


При приймальній комісії БАТФК діє консультаційний центр, де можна отримати кваліфіковану допомогу з питань вступної кампанії. Можна звертатися  за телефонами: (098) 415 07 29 або (097) 160 99 44. 


Наш коледж постійно оновлює навчальні програми відповідно до потреб ринку праці, а також розширює можливості для дуальної освіти. 


– Віталію Володимировичу, розкажіть про соціальну інфраструктуру коледжу і як організована культурно-виховна і спортивна робота серед студентів. 


– Наш заклад освіти має власні гуртожитки із належними умовами для проживання, які постійно вдосконалюємо. Студенти забезпечені не лише побутовими зручностями, а й можливістю відпочинку, дозвілля та самореалізації. Проводиться систематичне оновлення обладнання та ремонт приміщень, укриттів гуртожитку. Ми дбаємо, щоб студенти почувалися комфортно та безпечно, особливо в умовах воєнного часу.  


Щодо позанавчальної діяльності – вона є невід’ємною частиною освітнього процесу. Студенти мають змогу реалізовуватися у спортивних секціях (футбол, волейбол, настільний теніс, шахи), брати участь у змаганнях, турнірах, легкоатлетичних кросах.  


Культурно-виховна робота включає в себе різноманітні заходи: тематичні вечори в Палаці студентів, конкурси, благодійні ініціативи, волонтерські акції, зустрічі з ветеранами, представниками Збройних сил України. Ми активно інтегруємо патріотичне виховання в повсякденне життя студентів. 


Зокрема, важливо відзначити участь студентів коледжу у Всеукраїнській грі «Джура». Це не лише змагання, а потужний інструмент формування національної свідомості та громадянської активності. Участь у «Джурі» має для нас особливе значення сьогодні – в час, коли молодь України відіграє ключову роль у розбудові сильної, вільної держави.  


Ми свідомо акцентуємо на цій ініціативі, підтримуємо студентів у підготовці та заохочуємо їх до участі в таких заходах і прагнемо виховати не лише кваліфікованих фахівців, а й свідомих, ініціативних громадян України. 


Розмовляв Петро ГУДИМА 

























 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Кабачки з сардиною на зиму: рецепт смачної закуски
Кабачки з сардиною - оригінальна консервована закуска. Незважаючи на незвичне поєднання овочів і сардини, страва виходить смачною і ситною. Її можна смакувати окремо або подавати з картоплею, будь-якою кашею чи макаронами.
7 годин тому
Не всі горіхи корисні: які слід виключити з раціону
Горіхи називають «пігулками здоров'я», вони позитивно впливають на пам'ять, кровоносну систему та надовго дарують відчуття ситості. Однак не всі горіхи, що доступні в магазинах, однаково корисні для здоров'я. Деякі з них можуть бути навіть шкідливими для нас.
7 годин тому
«Дзвони Лемківщини» - це нагадування про незламність духу українців!
Відбулося засідання оргкомітету щодо запалення «Ватри Звитяги» та проведення культурно-мистецьких заходів у рамках ХХІV Міжнародного фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини» у м. Монастириська.
9 годин тому
Кавунам на півдні більше, ніж посуха, шкодять зайці
Проблема, якої і не сподівалися. Зайці в Теплицькій громаді на Одещині (та й кількох інших) перегризають пагони кавунів з квітками та зав’яззю. Відлякування звуком неефективне, а до імітацій хижих птахів шкідники швидко звикають. Про це повідомляє фермер Сергій Бодя у Фейсбук.
10 годин тому
Найпопулярніші дитячі імена: в Україні і на Тернопільщині зокрема
Українці цьогоріч таки креативили з іменами дітей. Хоча треба віддати належне: у 2025 році в Україні одним із найпоширеніших в усіх областях стало імʼя Софія. Також серед жіночих імен популярними були Соломія, Мілана, Поліна, а серед чоловічих – Матвій, Олександр, Тимофій тощо.
10 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.