Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Битви виграють військові, а війну – економіка

На території Індустріального парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» 142 виробники з Тернопільщини та релокованих підприємств презентували продукцію, значна частина якої експортується у 104 країни світу.

Битви виграють військові, а війну – економіка

На території Індустріального парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» 142 виробники з Тернопільщини та релокованих підприємств презентували продукцію, значна частина якої експортується у 104 країни світу.

3 тижні тому Джерело:

Об’єднати працівників сфери бізнесу, органів державної влади, місцевого самоврядування, обговорити актуальні питання розвитку економіки, акцентувати, над чим працюють виробники Тернопільщини, презентувати потенціал регіону, –  такими були ключові завдання  важливого економічного форуму «Зроблено в Україні – Тернопільщина 2025», який відбувся на території Індустріального парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» поблизу обласного центру. 


На великій території Індустріального парку просто неба і у приміщеннях 142 виробники з Тернопільщини та  релокованих підприємств презентували продукцію, яка користується попитом серед жителів країни і значна частина якої експортується у 104 держави світу.  Під час роботи форуму учасники також змогли ознайомитися з новинками спецтехніки, новою лінією фасування соняшникової олії компанії Delta Food, релокованою на початку 2022 року з Гуляйполя Запорізької області. 


До згаданих тем форуму додали обговорення державних програм підтримки та розвитку підприємництва, наявних викликів у бізнесовій сфері, акцентів щодо доданої вартості замість сировинної економіки. Перемога – це комплексна справа, яка включає і захист держави зі зброєю в руках, і створення міцного економічного фундаменту в тилу. Тернопільщина демонструє як відповідальна влада, бізнес і громади разом будують не просто виробництво, а основу для стабільного розвитку України, звертаючись до учасників форуму наголосив начальник Тернопільської ОВА В’ячеслав Негода. 


Що означає політика «Зроблено в Україні»? Це політика розвитку українських виробників, створення умов, за яких в Україні буде вигідно виробляти власну продукцію. Мета – змінити структуру економіки задля того, щоби наростити частку переробленої високотехнологічної продукції до 20 відсотків, – вітаючи учасників форуму відзначив народний депутат України, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради Дмитро Кисилевський. За словами заступника міністра економіки Андрія Телюпи, політика «Зроблено в Україні» об’єднала майже два десятки різних економічних програм розвитку бізнесу. Торік програмами підтримки підприємництва скористалися десятки тисяч українських підприємств на 40 млрд грн. 


Західноукраїнський промисловий ХАБ – важливий, чи не з перших днів масштабної російської агресії реалізований проєкт не тільки для Тернопільщини, а й для всього західного регіону країни. – Давно мріяли про проведення економічного форуму, – зазначив народний депутат України, секретар Комітету ВРУ з питань агропромислового розвитку та аграрної політики Іван Чайківський. – У нас є лише один шанс – створювати сильну економіку в сильній Україні. Для цього є всі можливості. Маємо пам’ятати про те, як у тридцятих роках минулого століття кооперативне об’єднання «Маслосоюз» в Галичині, за відсутності своєї держави, 50 відсотків продукції експортувала в сусідні країни Європи. Пригадаймо слова нашого митрополита Андрея Шептицького, що не потоком галасливих фраз, а тихою невтомною працею маємо любити свою Україну. Вдячні нашим захисникам і захисницям, які дають нам змогу працювати, бо як сказав один із воїнів полку «Азов»: бої виграють військові, а війну – економіка. 


Форум розпочався панельною дискусією, під час якої обговорили державне стимулювання економічного розвитку. Кожній громаді регіону важливо запропонувати потенційним інвесторам найкращі умови, щоби вони прийняли їх і залишилися працювати. Цьому допомагатимуть програми розвитку виробництва, подальше залучення інвестицій у  реальний сектор економіки та сприяння несировинному експорту, об’єднані політикою «Зроблено в Україні». 


У ході трьох панельних дискусій йшлося про те, що нині Тернопільщина – це регіон, де бізнес інвестує у сучасні підприємства, релоковані виробничі підрозділи продовжують розвиватися. В області спостерігається зростання промислового виробництва на 22,3 відсотка і цей показник займає перше місце серед регіонів України. Тому економічний форум не просто майданчик для дискусій, а платформа конкретних рішень, де держава, бізнес та інвестори спільно визначають вектор розвитку. 


Суть бізнесу завжди полягає у розвитку, розширенні і вдосконаленні. Це головна мотивація кожного колективу. Стосовно викликів, які нині стоять перед підприємцями, то їм була присвячена друга панельна дискусія, участь у якій взяли генеральний директор Федерації роботодавців України Андрій Іллічов, заступниця бізнес-омбудсмена Юлія Андрусів, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран, голова наглядової ради компанії «Молокія» Віталій Ковальчук, технічний директор компанії Knauf Андрій Матяш, генеральний директор фірми «Шредер» Василь Монастирський. Усі учасники дискусії були єдині в тому, що нині головним викликом для бізнесу є війна. Говорили про необхідність спрощення податкової системи, виведення частини економіки з тіні, забезпечення державою прозорих правил функціонування ринку. Наголошували, що успіх кожної бізнес-структури – це передусім люди, адже нині чимало підприємств через нестачу кадрів не можуть збільшити обсяги виробництва. 


Які інструменти задіяти, аби забезпечити глибоку переробку сировини, про це під час третьої панельної дискусії мовили заступник начальника Тернопільської ОВА Степан Куйбіда, народний депутат України Іван Чайківський, заступник голови Тернопільської міської ради Ігор Крисоватий, директор «Енерджі Інжинірингова Компанія» Михайло Федишин, генеральний директор компанії VIKNAR’OFF Сергій Захарчишин і народний депутат України і засновник бізнес-школи Ярослав Рущишин.  


Учасники економічного форуму ознайомилися з виробництвом релокованої компанії Delta Food. Тут презентували нову лінію соняшникової олії, яку придбали цього року для нарощування обсягів виробництва. Як розповів генеральний директор компанії Віталій Штенда, лінія представляє собою низку окремих блоків, частина з яких виготовлена в Україні, а інше обладнання – в Італії. Загальна сума інвестицій становить майже 40 млн грн, 40 відсотків з яких було профінансовано за рахунок програми кредитування 5– 7–9, решта – з інших видів кредитів. Лінія може виробляти 6 тисяч пляшок олії на годину, впродовж місяця – понад 2 млн пляшок. Компанія працює більш як з 25 клієнтами по всьому світу, експортує фасовану соняшникову олію під власними торговельними марками «Олєос» та «Гуляй–Поле». 


Новий економічний форум «Зроблено в Україні – Тернопільщина 2025» завершив роботу. Через економіку, так чи інакше нині проходить політика і безпека, ці речі неможливо розділити. Немає сумніву в тому, що такі форуми у майбутньому будуть ще масштабнішими, розширятимуть географію учасників і слугуватимуть майданчиком для діалогу між владою, бізнесом і громадськістю, сприяючи не лише локальному, а й загальнодержавному розвитку.


Петро ГУДИМА 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Владислава Махніцька із Заліщиків отримала Почесну відзнаку міжнародної Олімпіади Геніїв
Учні Малої академії наук України повернулися зі США з перемогами на міжнародному конкурсі проєктів екологічного спрямування. Українська команда виборола 17 нагород: 1 гран-прі, 3 золоті медалі, 5 срібних медалей, 4 бронзові медалі та 4 почесні відзнаки. Одну з почесних відзнак отримала Владислава Махніцька із Заліщиків.
39 хвилин тому
П’ять порад, які допоможуть виспатися у спеку
Сон у спеку – справжнє випробування. Висока температура повітря змінює наші біоритми та негативно впливає на сон. Ділимося простими порадами, як охолонути і гарно відпочити спекотними літніми ночами.
5 годин тому
Пасинкування винограду: покрокова інструкція для початківців
У червні виноград активно нарощує пагони. І серед них з’являється багато пасинків — бічних відгалужень, які ростуть із пазух листків. Якщо їх не видаляти, вони не лише загущують кущ, але й забирають поживні речовини, які мають іти на розвиток грона.
5 годин тому
Українські пекарі годують польських аграріїв
Якщо українські аграрії не вирощують жито самі, вони годують польських фермерів, які продають його дорожче. Експерти звинувачують у всьому ринкову кон’юнктуру – себто, жито сіяти не є економічно доцільним для українських фермерів.
5 годин тому
Через серце, сплетене з барвінку
Величною і зворушливою стала неділя, 15 червня, для дітей у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Васильківцях на Гусятинщині, де відбулася урочистість першого Причастя.
5 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.