Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

З книгами в серці, мистецтвом у душі

У мальовничому містечку Копичинці куди не глянь, скрізь пахне культурою, мистецтвом, європейським розвитком. Тут мешкає і вже кілька десятиліть працює у світі книги директорка Копичинецької публічної бібліотеки – чарівна Оксана Благута.

З книгами в серці, мистецтвом у душі

У мальовничому містечку Копичинці куди не глянь, скрізь пахне культурою, мистецтвом, європейським розвитком. Тут мешкає і вже кілька десятиліть працює у світі книги директорка Копичинецької публічної бібліотеки – чарівна Оксана Благута.

4 дні тому Джерело:

Чим тільки жінка не цікавиться, все оживає в її руках. Побачила у соцмережах ляльки-мотанки – захотіла і зробила такі, що, здається, займалася цим ремеслом усе життя. Закохалася в українські силянки – і ось уже готові прикраси. А що вже говорити про вишивку! 


Побувавши у Копичинцях, я завітала до бібліотеки, де ближче познайомилася з Оксаною Тадеївною і почула чимало цікавих фактів про життя мисткині. 


– Родом я з маленького села Жабинці, що на Гусятинщині, – розповідає Оксана Тадеївна. – Батьки отримали гарну пропозицію роботи і переїхали в Копичинці, коли мені було заледве чотири роки. Відтоді я тут і мешкаю. Закінчила місцеву школу №1. Спершу здобула освіту продавчині. Однак роботи за фахом не було. Тим часом з’явилося вакантне місце у бібліотеці, тож без вагань влаштувалася на роботу. 


Оксана Тадеївна розповідає, що любить книги змалечку – каже, це передалося їй «із молоком матері». Так у 1993 році вона стала працювати бібліотекаркою, водночас заочно вступила на навчання, аби офіційно опанувати спеціальність і здобути диплом. 


У 2010 році обійняла посаду завідувачки бібліотеки, а в 2019-му, пройшовши відповідний конкурс, стала директоркою, відповідальною за всі бібліотеки громади. 


– Загалом у нашій Копичинецькій громаді – шість сільських бібліотек-філій і дві міські. Наш книжковий фонд великий – понад 58 тисяч книг. Найдавнішою нашою книгою є «Кобзар» 1954 року, подарований українцями з Канади. Ми надзвичайно цінуємо цей скарб  часто є окрасою наших виставок, – додає жінка. 


Оксана Тадеївна щиро вдячна долі за можливість працювати у бібліотеці, адже не уявляє свого життя без книг, читальної зали та тієї неповторної магії, що панує у бібліотечних стінах. Вона, попри любов до класики, постійно тримає руку на пульсі часу: цікавиться новинками, моніторить соцмережі, вивчає смаки сучасних читачів. Часто купує книги й після прочитання дарує їх бібліотеці. 


У Копичинцях бібліотека – улюблене місце для громади. Тут не лише читають книги, а й беруть участь у майстер-класах, відвідують виставки, знайомляться з письменниками, чим зацікавлюють і молодь. Працівники організовують фотозони у місті, а вдячні читачі – серед них і відомі люди – дарують цінні подарунки. Чого лише варті чудові картини знаного художника Омеляна Петровича Фейла, які прикрашають стіни та виставкові зали! 


– У бібліотеці навчаються виготовляти ляльки-мотанки, плести силянки, вишивати, розписувати писанки, вивчати фольклор і стародавню культуру. Усе це – у веселій, дружній атмосфері, часто під українську пісню, – розповідає Оксана Тадеївна. – Ми з моїми дівчатами робимо все, щоб зацікавити людей. Бо якщо просто сидіти й чекати, що хтось прийде, – діла не буде. 


Оксана Тадеївна – не просто бібліотекарка, а справжня мисткиня, яка будь-яку справу перетворює на мистецтво. 


– Десь півтора року тому я побачила у соцмережах групу «Скажи матрьошці ні». Долучилася і почала стежити за майстринями, які популяризували українську культуру. Уже за кілька днів я спробувала виготовити власну ляльку-мотанку. Використовую лише натуральні тканини – льон, бавовну. Загалом зробила майже два десятки ляльок, які придбали для приватних колекцій в Україні та за кордоном. До речі, вишивка на ляльках – також моя, – каже майстриня. 


Вишивка – окрема любов Оксани Тадеївни. Якщо мотанками та бісероплетінням вона займається понад рік, то вишиває вже понад десять років. На її рахунку п’ять власних сорочок, дві – для мами, чотири – для сина і одну – для чоловіка. А ще вона захопилася старовинними прикрасами – силянками, яких у її колекції безліч. 


– Надихає все: виставки, які ми організовуємо до свят (найулюбленіша — до Дня вишиванки), популяризація культури, а також можливість продавати свої вироби на благодійних ярмарках і передавати виручені кошти на ЗСУ, – ділиться пані Оксана. 


Тема допомоги армії для неї надзвичайно особиста. Торік лави ЗСУ поповнив її чоловік Роман. 


– Він пішов добровольцем, не чекаючи на повістку. Зранку, нічого мені не сказавши, сам прийшов у військкомат. Після навчань у Франції нині захищає Україну на важкому Покровському напрямку. А я щоночі молюся Богу за його життя. Коли тривожно на серці або довго немає звісток від чоловіка – рятуюся мистецтвом, – зізнається жінка. 


Щиро дякуємо пані Оксані за цікаву розповідь! Бажаємо натхнення, нових звершень і – найголовніше – якнайшвидшої перемоги. Нехай усі наші захисники повертаються додому живими і здоровими, щоби разом будувати вільну Україну під мирним небом. 


Зоряна ДЕРКАЧ 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Майстер з Рівного виготовив трон для Дональда Трампа
Рівненський майстер Микола Христич, колишній пілот та прикордонник, виготовив трон для Дональда Трампа ще у 2017 році. Нині він шукає для свого унікального виробу покупців. Чоловік упевнений, що трон із орлом стане прекрасним подарунком для президента США. Та оцінює його у 150 млн доларів.
6 годин тому
Вишнівецький палац розквітне трояндами
На території старовинного Вишнівецького палацу, що входить до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля», висадили понад 150 кущів троянд. Це стало можливим завдяки ініціативі небайдужих, які об’єдналися навколо ідеї прикрасити архітектурну пам’ятку квітами. Про це написали на сторінці заповідника у Фейсбук.
6 годин тому
Пенсіонер з Бережанщини розпинає птахів і вішає їх наколо свого будинку
Адміністратор групи «Бережанці та бережанська діаспора» Володимир Березін повідомив шокуючу новину: в селі Лісники поблизу Бережан чоловік похилого віку біля свого будинку вивісив на палицях трупи диких птахів. Фахівці-орнітологи вважають це дикунством.
7 годин тому
Не «вб’є», так «понадкушує», або Як весняні заморозки вплинуть на врожаї
Ця весна здивувала українців різкими перепадами температур: від літньої спеки - до раптових морозів. Погодні «вибрики» можуть залишити Україну без деяких фруктів та ягід, здатні знизити врожаї зернових, або… збільшити прибутки аграріїв.
9 годин тому
З 1 липня напруга в електромережі підвищиться до 230 В: що буде з електроприладами
Вже цьогоріч з 1 липня в Україні зміниться стандарт живлення електроприладів. Наразі напруга в розетках у помешканнях українців відповідає 220 вольтам. Однак, із впровадженням європейського стандарту її буде підвищено до 230 вольт. Експерти розповіли, чи матимуть такі зміни негативні наслідки для побутових електроприладів.
10 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.