Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Мільйон гектарів українських чорноземів засіяно добірним насінням зернових, виробленим в агрофірмі «Україна»

У ТОВ «Україна», яке очолює знаний аграрій, Герой України Олег Крижовачук, перед тим, як впровади той чи інший проєкт, уважно вивчають світовий досвід, потім ознайомлюються з подібним у нашій державі і лише тоді впроваджують усе найкраще з того, що бачили та вивчали. Власний насіннєвий завод - яскравий приклад втілення таких інновацій. Це зразкове підприємство, аналогів якому немає в усій державі, введене в експлуатацію у 2018 році. В «Україні» підрахували: насінням, виробленим на заводі відтоді, засіяно мільйон гектарів!

Мільйон гектарів українських чорноземів засіяно добірним насінням зернових, виробленим в агрофірмі «Україна»

У ТОВ «Україна», яке очолює знаний аграрій, Герой України Олег Крижовачук, перед тим, як впровади той чи інший проєкт, уважно вивчають світовий досвід, потім ознайомлюються з подібним у нашій державі і лише тоді впроваджують усе найкраще з того, що бачили та вивчали. Власний насіннєвий завод - яскравий приклад втілення таких інновацій. Це зразкове підприємство, аналогів якому немає в усій державі, введене в експлуатацію у 2018 році. В «Україні» підрахували: насінням, виробленим на заводі відтоді, засіяно мільйон гектарів!

1 тиждень тому Джерело:

Сильна команда - феноменальні результати


- Але не було б фахівців, сильної команди, то й не було би результатів, - каже Олег Петрович. - За всім цим стоять люди. Ми підбирали спеціалістів чи не з усієї країни. Економічна служба, бухгалтерія, фахівці інженерної, тваринницької галузей, насінництва - це когорта працівників, що демонструє висококласну роботу. 


На насіннєвому заводі, з якого хочемо почати розповідь про відому агрофірму, не дублювали інші, подібні виробничі підрозділи. Фахівці побували за кордоном, на вітчизняних підприємствах, ознайомилися з їхньою роботою, а потім, використовуючи передові технології, побудували насіннєвий завод. Цю ідею реалізували задля того, аби завершити зерновий комплекс робіт. У господарстві залюбки діляться своїм досвідом, оскільки і для них у інших аграріїв секретів немає. 


Керуючий насіннєвим заводом молодий спеціаліст Петро Лис пояснив, що обладнання на заводі шведське, англійське, німецьке, японське, італійське і, звичайно, українське. Найкращі зразки. Починається підприємство зі складу первинного зберігання зерна. Тут же завальна яма і первинна шафа аспірації. Електронавантажувачем доставляють зерно в яму (40 м куб.) і подають на конвеєр. Весь процес автоматизований, тобто очищення, калібрування зерна і його протруювання в окремому цеху. Відмінно працюють очисні калібрувальні машини данської компанії Westrup, транспортне обладнання англійської компанії Perry і данської - Simatek. На заводі змонтовано сім норій, передбачено доробку насіння сої, калібрування на дві фракції, аби в ньому не було тріщин, пошкоджень, а згодом інфекцій і загнивань. Після калібрування насіння потрапляє у спіральний сепаратор (для зернобобових) або трієрний блок (для зернових) і гравітаційний стіл, змонтований шестилотковий кольоровий сепаратор японської компанії Satake і далі зерно надходить у цех протруювання, якщо це потрібно. Якщо ні, то у накопичувальні валові бункери з автоматичним ваговим дозатором, де насіння фасують у біг беги. У зміні троє працівників - оператор, який контролює весь процес, водій електро- навантажувача і підсобний робітник.


Продуктивність підприємства, як розповів Петро Лис, у виробництві насіння пшениці до 12 тонн на годину і 8 тонн насіння сої. Упродовж року виробляють 20 тисяч тонн високоякісного насіння, потреба власного агропідприємства 1, - 2 тисячі тонн, решту відправляють покупцям. До того ж тут надають послуги з доробки і протруювання насіння, звертаючи особливу увагу на якість зерна, аби клієнти були задоволені співпрацею. Представники компаній, які монтували обладнання заводу, якщо потрібно, допомагають в обслуговуванні, хоча, як відзначив керуючий підприємством Петро Лис, обладнання дуже надійне й ефективне. 


Наприклад, протруювачі німецького виробництва Willy Niklas порційний (для зернобобових) і потоковий (для колоскових) можуть протруювати будь-яке насіння. Після чого його підсушують завдяки вмонтованій зерносушарні компанії Westrup до температурного стану повітря, що надворі, аби позбутися надлишкової вологості й у перспективі отримати хороший висів насіння. 

Зліва направо: керуючий насіннєвим заводом Петро Лис, бухгалтер Володимир Господарський, головний агроном агрофірми Віталій Мороз


Подбали на підприємстві про екологічну безпеку, для очищення повітря встановлено фільтри італійського виробництва, для готової продукції облаштовано склад за канадською технологією для зберігання насіння (постійна температура +14) і поруч навантажувальну рампу. А ще, за словами Петра Лиса, у виробничому процесі є низка своїх «маленьких секретів», завдяки яким і якісній роботі підприємство має хорошу репутацію серед дистриб'юторів. 


Тут і європейцям є чого повчитися 


Питання укладання договорів щодо купівлі насіння супереліти й еліти, контактів із державними насіннєвими станціями (з приватними у господарстві не співпрацюють), реалізації насіння під контролем бухгалтера Володимира Господарського. Насіння недешеве, але ж віддача того варта! В «Україні», наприклад, торік урожайність пшениці на 3,5 тис. га становила 91 ц/ га(!). 


- Чим відрізняється наше насіння від того, що пропонують інші, - пояснює Володимир Ярославович. - Нині можуть пропонувати багато контрафактної продукції. Супереліту й еліту закуповуємо в Австрії, Чехії, Італії, Німеччині, Франції. З неї виробляємо першу репродукцію. На підприємстві передова технологія забезпечує високу якість насіння, яке у нас 60-70 відсотків купують дистриб'ютори - відомі компанії ТОВ «ФІРМА ЕРІДОН», ТОВ «АГРОСЕМ», ТОВ «ЗААТБАУ ПРОБСТДОРФЕР УКРАЇНА», ТОВ «СПЕКТР-АГРО», ТОВ «ВІЛОМІКС УКРАЇНА», ТОВ «ЛІМАГРЕЙН УКРАЇНА», ТОВ «АГРІТЕМА», ТОВ «РАЖТ СЕМЕНС - УКРАЇНА»... Торік через дистриб'юторів насіння продавали у Великобританію і Чехію. Будемо й надалі розвивати ці торговельні зв'язки. Ми гарантуємо високу якість насіння, яке, можливо, на теренах нашої області найдорожче, але воно того варте. 


У розмові йшлося і про те, що у нас в країні немає «культури споживання насіння». Якщо б наші аграрії робили так, як це прийнято у Європі, то могли б збільшити врожаї у всій державі на 20 відсотків(І). Там функціонують фірми, де виробляють насіння і кожен фермер, який себе поважає, купує насіннєвий матеріал. У всьому повинна бути технологія. 


- Насіння «народжується» в полі, - зауважив головний агроном агропідприємства Віталій Мороз, - Купуємо дорогий насіннєвий матеріал і прагнемо вирощувати чим більше і чим краще, аби мати прибутки. У нас технологія вирощування насіннєвих матеріалів передбачає на зернових три фугніцидних обробки, на гороху і сої - по дві обробки. На звичайних посівах це робити економічно невигідно. Також потрібно якісно підготувати ґрунт і насіннєвий матеріал до сівби. Оскільки займаємося насінництвом, то у нас, на демоділянках, упродовж вегетації рослин зацікавлені аграрії можуть спостерігати за цим процесом. 


До речі, насіння, яке купуємо за кордоном, не завжди відповідає стандартам, яких уже досягаємо у нас на виробництві. Якісно сіємо, якісно вирощуємо, доробляємо на заводі й отримуємо якісний насіннєвий матеріал, хоча його бренд і залишається іноземним. 


Чим наше насіння краще? Регулятори росту (не тільки фунгіцидні обробки) внесення мікродобрив - хороший старт для вирощування насіння. Фотосепаратори на заводах рідко у кого є. Соя, наприклад, має домішки і сепаратор їх усуває. Завдяки дорогим норіям менш травмується насіння і це, звісно, забезпечує якісні сходи рослин. Ми впровадили широкорядний посів пшениці. При цьому способі сівби якість насіння краща, воно менше інфікується хворобами, отримуємо дружні сходи рослин». 


У планах керівництва ТОВ «Україна» побудувати окремий елеватор для насіннєвого заводу. Тим самим успішно завершити цикл робіт на зерновому комплексі: від закупівлі елітного насіння, його доробки, висіву, вирощування, очищення і до зберігання перед реалізацією. 


В «Україні» панує високий дух патріотизму і турбота про людину праці. І це не просто слова, це реальність того, як з колишнього колгоспу, який у 80-х роках займав 20 місце серед 21 господарства району і мав боргів на 5,5 млн карбованців, Олег Крижовачук зумів зробити потужне агропідприємство, в якого європейцям варто повчитися. 


Україну рятують ЗСУ на фронті й аграрії - в тилу 


Нині тут, незважаючи на складний воєнний час, добиваються високих результатів у рослинництві, тваринництві, суттєво допомагають Збройним силам України, своїм працівникам, які воюють на фронті, дбають про тих, хто працює в господарстві. З початку масштабної російської агресії для ЗСУ допомога обчислюється у 60 млн грн, працівникам, які воюють, виплачено 22 млн грн зарплати. Не можна піаритися, коли ти допомагаєш своїй армії, своїм хлопцям, каже Олег Петрович. Бо всі герої, ті, хто нині в окопах, і ті, хто вирощує хліб і до хліба. Дві найпотужніші сили, які рятують Україну, це ЗСУ на фронті й аграрії, які вирощують і продають продукцію, наповнюють валютою державну скарбницю. Нині 128 працівників агрофірми мають бронь. Контакти Мінагрополітики, Мінекономіки з Генеральним штабом ЗСУ - на відмінно. Впродовж години часу наші працівники отримали бронь. 


Торік відправили за кордон через Одесу майже 40 тисяч тонн зернових, кукурудзи і сої. І цього року вся пшениця й кукурудза вже відвантажена. Проблем із вагонами тут не відчувають, власної техніки також достатньо, за винятком вантажних автомобілів, які передали ЗСУ. У господарстві купують тільки нову техніку. Торік її придбали на 224 млн грн. 


Від корів в агропідприємстві нині доять по 45 літрів молока на добу. Є корови, які дають і по 60 літрів! За 295 нетелів німецької, канадської, данської і скориківської селекцій покупці вже зробили передоплату. Особливе дітище в Олега Петровича - фруктовий сад, половину врожаю якого експортують за кордон. Торік ще посадили 14 га смородини і 14 га вишні. 


Минулого року працівникам ТОВ «Україна» виплачено 204 млн грн зарплати, що становило в середньому на місяць на одного працівника 36 тис. грн; 125 млн грн за оренду земельних паїв і 155 млн грн податків. Агропідприємство занесене у Клуб білого бізнесу, як сумлінний платник податків усіх рівнів. 


Словом, ТОВ «Україна» - підприємство, яким Тернопільщина має пишатися. Тут створено потужне виробництво, люди отримують гідну заробітну плату, а продукція - конкурентоздатна на світовому ринку. 



Богдан НОВОСЯДЛИЙ, 
Петро ГУДИМА 


Світлини Василя БАЛЮХА 


 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
За 13 тисяч доларів переправляли ухилянтів за кордон
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та прокуратурою блокували діяльність злочинного угруповання, яке налагодило канал незаконного переправлення за кордон військовозобов’язаних чоловіків.
5 годин тому
Христос воскрес – воскресне Україна!
Великдень - найсвітліше, найважливіше свято для українців, бо Воскресіння Христове – це радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. А в ширшому сенсі: добра – над злом, милосердя – над агресією. І саме це значення є особливим в умовах повномасштабної війни нашого народу з московськими загарбниками.
5 годин тому
Які країни найбільше купують українські яйця
У січні-березні 2025 року Україна відправила на експорт 31 тис. тонн яєць, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це свідчать дані Державної митної служби. У грошовому еквіваленті експорт яєць склав $38,4 млн, що в 2,3 раза більше, ніж у І кварталі 2024 року.
5 годин тому
Найкращому гравцю футбольного матчу подарували… свиню
Нещодавно у першому раунді Кубка Норвегії зустрічалися чотирьохліговий «Вархауг» та представник еліти «Брюне». «Брюне» впевнено переміг суперника із рахунком 4:0. А от «Вархауг» відзначився тим, що влаштував справжнє шоу - після фінального свистка найкращий гравець команди Сондре Дверґсдал отримав обпатрану свиню вагою понад 20 кілограмів!
5 годин тому
Картопля вродить удвічі краще: чим підживити під час садіння
Після Великодня городники будуть активно братися за посадку картоплі, тому для того, щоб урожай був великим, варто її підживити, щоб бульби виросли вдвічі більшими.
7 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.