Організатором встановлення курантів є настоятель костелу, отець Віктор Стахув – людина, яка не лише веде громаду шляхом віри, а й відроджує і примножує духовні та культурні скарби. Подорожуючи Європою, він неодноразово захоплювався антуражем старовинних міст, мріяв відроджувати давні традиції в Україні: «Я був у багатьох старовинних містах Європи. І коли там били куранти, це додавало місцевості особливої атмосфери. Я уявляв і мріяв, щоб і в нас так було».
І ця мрія стала реальністю! Отець Віктор знайшов однодумців, благодійника (куранти подарував отець-емерит із Польщі Войцех Буковінський), залучив фахівців, які запрограмували та налаштували механізм бою дзвоників. У процесі реалізації задуму, як розповів священник, довелося долати чимало організаційних і технічних труднощів: перевезення годинника через кордон, пошук спеціалістів, розробка конструкції, встановлення каркасу, правильне розміщення колонок, аби звук лунав якнайдалі. Кожен крок вимагав терпіння, зусиль і наполегливості. Та, попри всі труднощі, куранти зазвучали, ставши приємною несподіванкою для жителів Микулинець.
І ось тепер лунає над містечком щоденний мелодійний передзвін, рівномірно і впевнено, немов серцебиття, у такт з часом, об’єднуючи минуле, сьогодення й майбутнє. Як голос віри, як подяка тим, хто віддав своє життя за Україну, і як заклик до праці, розбудови та зміцнення рідного краю.
– А для мене звук курантів – це внутрішня радість і вдячність Богу. Моя мрія збулася і добра справа зроблена, – невимовно радіє отець Віктор.
Приклад священника, його натхненна та невтомна праця доводить нам, що великі зміни починаються з малого – з ініціативи небайдужої людини, яка горить своєю справою, вірить і діє, щоби змінювати світ довкола на краще.
Ірина СКАСКІВ
Більше статей
|