Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Чи суджено нам стати одним народом

Беруся до цієї розмови з особливим хвилюванням, бо тему обрав непросту. І вона пов’язує мене із вами в один нерозривний клубок; бо не можу мовити про когось, не оцінюючи власні кроки, слова, рішення. Отож, яка тема на нинішніх шпальтах пектиме мене і вас? Вона вельми проста і вельми невизначена – А ХТО МИ Є? Ще у дитинстві чув ці слова від інших, у юначі роки шукав відповіді сам, досі прагну збагнути, хто ж ми?

Чи суджено нам стати одним народом

Беруся до цієї розмови з особливим хвилюванням, бо тему обрав непросту. І вона пов’язує мене із вами в один нерозривний клубок; бо не можу мовити про когось, не оцінюючи власні кроки, слова, рішення. Отож, яка тема на нинішніх шпальтах пектиме мене і вас? Вона вельми проста і вельми невизначена – А ХТО МИ Є? Ще у дитинстві чув ці слова від інших, у юначі роки шукав відповіді сам, досі прагну збагнути, хто ж ми?

4 місяці тому Джерело:

Але повернемося далеченько назад у плині часу. Розбудова Руси-України сягає княжих літ. І для ординців землі наші були на подобі поживи для голодного, чи води – для спраглого. Два різних світи: одні хочуть у своїй хаті хазяйнувати, інші – вас і створене вами собі присвоїти. Та чи такими вже «волеборцями» були ми тоді? Одні місто Кия розбудовували, а інші – ворога накликали, брами гостинно їм відчиняли. Володимир Мономах послання про єдність дітям своїм зоставив, а ті подробили поміж собою на осколки велику державу, бо кожен хотів князем бути.  


А потім гетьман Богдан знову підняв людей на борню за волю, та в час складного вибору ніхто не допоміг йому ані порадою, ані переконанням. То й стала Переяславська рада закайданенням волі. А далі «чорна рада», козаки в польській армії воювали супроти козаків у москальській. «Самі себе звоювали», – писав Іван Мазепа, якого теж підставили свої ж перед самою Полтавською битвою. Бо велика частина козаків так і не доїхала до місця бою – якось не гоже супроти сусідів йти, свої ж вони… І стала лінія захисту решетом дірявим. Якими досі ми були б, якби не «свої воріженьки»? Але історія не визнає слово «якби». 


Плакала земля наша у кріпацтві, у поневоленні чужинцями, стрепенулася від Шевченкового слова, забилася в потрясінні бунтів і повстань, але всі вони розрізнені та ще й часто суперечливі поміж собою виявилися.  


А розколи поміж східними думками Винниченка і західними закликами Петлюри? Коли гетьмана Скоропадського усунули від влади ті, які повірили популістам, що із більшовиками можна домовитися, то внаслідок того, через три роки і державу українську втратили і розстріляне відродження та голодомор привели на свої землі отчі. 


Далі повтор на повторі. Розкол поміж бандерівцями й мельниківцями – як же був він на руку сталінським посіпакам. А чи не став ще одним ударом у серце України розділ чорноволівського Руху (як і досі не розкрита його смерть).  


А те, чим наповнені стали голови із телезомбованих ящиків про віртуального і такого «правильного» Голобородька. Сміялися ми всі з вами із того весельчака. Для більшості населення спрацював римський заклик давати «хліба та видовищ!» То ж хочу, врешті-решт, вияснити, хто ж ми є насправді: «діти козацького роду» чи «перекотиполе без роду-племені»?  


Чи суджено нам стати одним народом і з’єднатися у національну твердиню чи й надалі будемо роздроблені, пересварені, готові сусіда в ложці води втопити,  готові продати честь і совість свою за чергову мізерну вигоду. Звичайно, скажете – показати виразки та рани ще не означає їх лікувати.  


…Діти пізнають світ не з онлайн уроків, а від молитви матері, від батьківської справедливості. Довкола всі дорікають на молоде покоління – розпусне, байдуже, несвідоме. Не туди дивитеся, шановні! Виховайте спочатку українця у собі, виплекайте з материнським молоком у колі родини дітей і внуків своїх, навчіть їх мови рідної, відкрийте їм світ власного роду, історії народу.

 
І це потрібно було робити ще вчора, а то й позавчора. І нині зостався чи не єдиний шанс, який дає Господь, бо завтра Він подумає: «Якщо вам самим Україна не потрібна, тоді навіщо я трачу час і сили? Живіть, як умієте. Я вам завше давав свободу для мудрого вибору. Вибирайте». 


Так що ж для правильного рішення потрібно робити? Передусім – оцінити, що маєш, розуміти, що хочеш і знати, як цього досягнути. Лише наділений мудрістю народ здатний робити правильний вибір. А мудрість потрібно здобувати розумом, серцем і вірою! Не вдоволенням власних забаганок, а постати одним фронтом супроти ворогів ззовні та мати сміливість сказати ворогові, що всередині сіє смуту, хто він і де його місце.  


Очищення влади нині вкрай необхідне, але не шляхом громадянської колотнечі (це вже Україна проходила), а цивілізованим і справедливим відстороненням від керма тих, хто своїми нечестивими діями спричинив шкоду чи призвів до ускладнень, проблем чи трагічних наслідків. Для того і є вибори. 

 
Лише сліпий або ненависник свого народу не бачить справжньої чи награної любові до України. І ще на одне хочу звернути нашу увагу. Ми надто багато толеруємо – тих не чіпай, тим не роби зауваги, тих теж треба поважати... Батьки так заглиблені у фейсбучні перепалки, що не помічають, куди їх дітей веде течія спокус і спотворень духу. А не мине й кілька років, як ці ненавчені родинної гармонії діти починають ставити умови та керувати безпорадними мамою і татом. 


Хочу поцікавитися: а вам відома особисто ваша генетична спадщина. Чи знаєте, ким були ваші прародичі, яким духом і якими талантами були наділені від Бога? Адже це визначена для вас, а потім і для дітей ваших дорога найкращої реалізації особистості. 

 
Горе-керманичі повинні зрозуміти, хто у хаті господар. Україна стане могутньою тоді, коли кожен, поклавши руку на серце, щиро змовить: «Я син чи дочка України. Вона – моя матір. Я дякую Богові, що народився на цій землі, яку захищатиму, плекатиму і засіватиму в неї зернини злагоди, любові та добра. Берегтиму все пов’язане із її долею – звичаї, традиції, мову, культуру, пісню, обряди, бо це моє». І тоді не пересварене населення і не перекотиполе, а єдиний народ постане могутньою силою. І тоді різна нечисть тікатиме пріч із священної землі нашої у свої чужинські нори. І врешті, про Україну мовитимуть не як про повію чи одвічну страждальницю, а як про могутню і справедливу країну, яку створив спільністю прагнень і звершень мудрий і всіма шанований народ.  


Олег ГЕРМАН,  
заслужений діяч мистецтв України 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Як рятувати помідори після затяжних дощів
Рясні дощі - це і радість для господарів, і клопіт. Особливо не люблять тривалої дощової погоди і високої вологості помідори. Якщо задощило - помідори треба рятувати, інакше врожаю можна і не дочекатися! Три речі, які треба зробити якнайшвидше.
17 хвилин тому
Внесено зміни до програми пільгового кредитування «5-7-9%»
Кабінет Міністрів Україні на засіданні 14 липня вніс зміни до державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9 %» та «Доступний факторинг». Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
48 хвилин тому
Нагорода тернопільському науковцю, що «робить все для Перемоги України»
Під час урочистих заходів до Дня Української Державності та Дня хрещення Київської Русі Президент України Володимир Зеленський вручив орден «За заслуги» ІІ ступеня Валерію Федорейку - професору кафедри Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
1 година тому
Торік в Україні надоїли 157,3 тис. тонн козячого й овечого молока
У 2024 році виробництво козячого молока в Україні було на рівні 146,4 тис. тонн. При цьому частка промислового сегмента ‒ лише 3 тис. тонн, у тому числі 2,3 тис. тонн ‒ фермерські господарства. Зазначається, що господарства населення у 2024 році виробили 143,4 тис. тонн козячого молока.
2 години тому
36 аграрних асоціацій виступили проти ліквідації Мінагрополітики
36 провідних громадських об’єднань аграрного сектору підписали спільного листа до Президента України Володимира Зеленського щодо недоцільності ліквідації Міністерства аграрної політики та продовольства України. Про це повідомляють в Українській бобово-соєвій асоціація (УБСА), яка долучилась до звернення щодо неприпустимості ліквідації профільного аграрного міністерства.
2 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.