Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Хто бере – наповнює кишеню, хто дає – наповнює душу

Із часу заснування благодійний фонд Івана Чайківського «Покрова» реалізував проєкти підтримки військових, медиків, допомоги дітям, соціально незахищених краян, відновлення історичних пам’яток – на суму майже 60 мільйонів гривень.

Хто бере – наповнює кишеню, хто дає – наповнює душу

Із часу заснування благодійний фонд Івана Чайківського «Покрова» реалізував проєкти підтримки військових, медиків, допомоги дітям, соціально незахищених краян, відновлення історичних пам’яток – на суму майже 60 мільйонів гривень.

8 годин тому Джерело:

Зігріти тих, кому найважче 


Безпілотні комплекси «Валькірія» для 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола у 2023 році – від «Покрови». Вантажні автомобілі для бригади Національної гвардії України «Азов»  того ж року – від «Покрови». 15 позашляховиків для військових із Тернопільщини, які на передовій, – від «Покрови» (загалом передано 26 автомобілів –  і для тернополян, і для «Азову»). Понад 250 тисяч продуктових наборів для жителів прифронтових областей Сходу, Півдня і Центральної України першими тижнями повномасштабної війни – результат спільного проєкту Мінсоцполітики, Міністерства аграрної політики та благодійного фонду «Покрова» разом із соціально відповідальним бізнесом і волонтерами, об’єднаними прагненням допомогти, захистити, зігріти тих, кому в цей час найважче. 


Таких внесків, дій, благочинних справ від «Покрови» – десятки, сотні, вони різнопланові, щоденні, не завжди, зважаючи на виклики воєнного стану, оприлюднені. Але зрозуміло: це потужна командна праця, в якій засновникам фонду вдалося згуртувати людей доброї волі, підприємства і підприємців, органи влади і місцевого самоврядування – в ім’я перемоги, в ім’я України та українців. 


Ми навчилися організовувати благодійні ярмарки, доброчинні аукціони, різні збори, благодійні концерти просто неба, – розповідає директорка благодійного фонду «Покрова» Любов Вовк. –  Співпрацюємо з партнерами, переважно це великі підприємства. Значною мірою допомога, яку нині спрямовує благодійний фонд «Покрова» військовим, – це внесок соціально відповідального бізнесу компанії «Агропродсервіс». Залучаємо інших партнерів, підприємства, які знають, як ми працюємо, бачать прозорість, довіряють нам.   


Благодійний фонд як потреба 


Благодійний фонд «Покрова» ще у 2012 році заснувала родина Чайківських, отож у фонду – 13-річна історія доброчинства. Тоді були благословенні мирні часи, і потреби людей відповідно, були життєві, важливі. Потік звернень за фінансовим сприянням до Івана Чайківського, нині народного депутата України, а в той час – генерального директора «Агропродсервісу», вже тоді був значним. Зверталася за допомогою талановита молодь із сіл за підтримкою на різні заходи, зверталися сільські футбольні команди, соціально незахищені категорії людей.  


На моїй відповідальності як генерального директора компанії «Агропродсервіс» у 2012 році було потужне виробництво, а така велика кількість звернень вимагала відповідного адміністрування, – ділиться спогадами Іван Адамович. – Постала потреба певним чином розділити виробничий і соціальний напрями. Як генеральний директор, опікуватися цим я вже не міг, адже соціальні питання вимагали особливого підходу. Постала потреба у благодійному фонді з керівником, який би міг виконувати функції посередника між бізнесом і тими людьми, яким потрібна підтримка. Тому в 2012 році створення фонду виникло як нагальна потреба. А з початком повномасштабної війни, якій передував ковід, коли треба було посилено допомагати  і людям, і лікарням, робота фонду як посередника між жертводавцями та отримувачами допомоги масштабувалася і стала цілеспрямованою – нині це допомога ЗСУ. 


100 тонн печива за «бабусиними» рецептами 


Директорка благодійного фонду «Покрова» Любов Вовк пригадує лютий 2022 року, коли «ніхто не знав, що робити, як жити, куди бігти». Першими днями війни започаткували Координаційний штаб сприяння обороні – спільний проєкт із міністерствами, підприємствами, підприємцями з усієї України. На Тернопільщині акумулювали допомогу зі всіх областей, і сотні волонтерів на базі Координаційного штабу фасували продуктові набори для жителів прифронтових територій. Було сформовано 254 тисячі наборів, відправлених на Запоріжжя, Одещину, Харківщину, Донеччину, Київщину для людей, які перебували під обстрілами. У  Координаційний штаб щодня прибували люди з міст і сіл, ставали в живий конвеєр і зранку до вечора фасували, пакували, складали, вантажили, відправляли продуктові вантажі. Об’єдналися тоді і господині в селах, випікали сухе печиво тривалого зберігання за старими «бабусиними» рецептами. Такого печива було приготовлено понад 100 тонн! 


44-та артилерійська і незламний «Азов» 


Тоді ж, у 2022 році, з проєкту «Сила народу» під егідою «Покрови» розпочалася і масштабна допомога війську. Об’єдналися митці, артисти, військові та спільно проводили збір коштів на безпілотні літальні комплекси «Валькірія» для 44-ї окремої артилерійської бригади імені Данила Апостола.  


Ми їздили тоді по маленьких селах, по всіх громадах області, – розповідає Любов Вовк. –  Це була зима, ми працювали вихідними днями, вечорами, разом із людьми в холодних сільських клубах, але було тепло від щирості людських сердець. Люди розуміли, що це благодійні заходи, не розважальні концерти, що вони приходять, слухають виступи артистів, складають пожертви у благодійні скриньки на «Валькірії», вкрай  необхідні військовим. Збір тоді перевершив очікування. Ми придбали три комплекси «Валькірія» за майже три мільйони гривень, а згодом передали захисникам із бригади НГУ «Азов» ще й вантажні автомобілі. 


У проєкті «Сила народу» працювали волонтери та артисти на постійній основі, – заслужений артист України Володимир Вермінський, ведучий Юрій Шкільняк, гурт «Світозари», гурт «Окрилені», світлої пам’яті заслужений артист України Василь Хлистун, гурт «Баби», гурти «Отвінта», «Вар’яти», VIP-Тернопіль, Лесик, гурт «Тарута» з Києва. Всі розуміли, що роблять велику справу… 


Співпраця «Покрови» з 12-ю бригадою спеціального призначення Національної гвардії України «Азов»  нині є постійною і системною. Компанія  «Агропродсервіс» виділила спеціальний бюджет для того, аби щомісяця фонд мав змогу на запит «Азову» купувати все, що необхідно захисникам для забезпечення військових потреб. Упродовж трьох років для азовців придбано обладнання на понад 35 мільйонів гривень. Це і автомобілі, і прилади нічного бачення, і антени до дронів, і дрони, і старлінки, і броня, і куртки, і шоломи… Ще понад 23 мільйони гривень – це кошти, за які придбано різне спорядження для інших військових частин і бригад, де служать захисники з Тернопільщини. 


Школа дронів, «Ідея нації», замок Синявських 


Фонд має цікавий проєкт «Школа пілотів дронів», навчає цивільне населення «літати» на дронах, управляти ними. Люблять волонтери «Покрови» працювати в етнопарку «Агроленд». Мають там свою локацію «Ідея нації» – музей сучасної війни. Його повністю облаштовували азовці, він у сучасній інтерактивній формі демонструє гостям «Агроленду» (а це переважно школярі) сучасну війну, наскільки українські військові є крутими, мужніми, патріотичними, сильними.

  
Один мільйон гривень благодійний фонд «Покрова» уже вніс у відновлення замку Синявських – унікальної історичної пам’ятки ХVI ст. у Бережанах.  


– Завдяки сприянню меценатів – компанії «Агропродсервіс» і фонду «Покрова» – Бережанський замок отримує нове життя, реставраційні роботи розпочалися торік і нині активно тривають, – каже депутат Тернопільської обласної ради від Бережанщини  Ярослав Дрюченко. – Старовинний замок оживає, стає туристичною родзинкою древнього міста. Цей проєкт надзвичайно важливий, адже це візитівка Бережан, відновлення культурної спадщини, збереження її для майбутніх поколінь.  


Відкриті до ініціатив  


– Нині фонд працює з різними організаціями та підприємствами, українськими і зарубіжними, які довіряють благодійному фонду «Покрова» як посереднику, – наголошує його засновник, народний депутат України Іван Чайківський. – Наш постійний партнер – компанія Nestle, від якої надійшла благодійна допомога на сотні мільйонів гривень із різних країн Європи – Болгарії, Польщі, Іспанії, Італії, Франції. Це допомога продуктами харчування, яку фонд розподіляє для військових, для дітей захисників та їх родин, соціально незахищених категорій, які проживають на Тернопільщині, внутрішньо переміщених. Відповідно, благодійний фонд нині виконує дуже великий обсяг роботи. 


Важливий напрям діяльності фонду – відновлення Бережанського замку. Розуміємо, що держава опікуватися історичними пам’ятками нині не може, адже війна забирає всі державні кошти. Це повинен робити український соціально відповідальний бізнес, який має показати міжнародним фондам, що ми не просто в них просимо ресурси, а робимо важливу суспільно корисну справу. В такий спосіб формується більша довіра, до нас йдуть і на наші прохання відгукуються зарубіжні інвестори. 


Благодійний фонд «Покрова» нині став довершеним і прозорим інструментом для вкладень у різні благодійні суспільні напрями, які треба розвивати. Однак заради об’єктивності слід сказати, що фонд не міг би працювати без підтримки небайдужих людей. Нині його актив – це школярі, ентузіасти у громадах, творчі колективи, церковні осередки, діаспора, трудові колективи, великі підприємства, які на постійній основі підтримують фонд. Тож засновники і керівництво «Покрови» щиро вдячні всім благодійникам, які беруть участь у заходах, аукціонах, зборах, підтримують волонтерство власними руками, коштами, пожертвами чи добрим словом. Вдячні, що ми разом робимо добрі справи на благо ЗСУ, співвітчизників та всієї України! 


Ганна МАКУХ 

 

На світлинах: 

- дрони для військових – від благодійного фонду «Покрова»;   
- директорка БФ «Покрова» Любов Вовк та голова Купчинецької громади Ігор Країнський під час благодійного аукціону. 



Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Чого не можна їсти і пити в спеку
Спека є небезпечною для здоров’я, і мова йде не лише про сонячні і теплові удари. Високі температури погано переносять літні люди, маленькі діти, ті, хто має хронічні захворювання, зокрема, серцево-судинні, діабет тощо. У спеку швидше псуються продукти… Як полегшити ситуацію?
42 хвилини тому
Коли та як пересаджувати полуницю: детальні поради для щедрого врожаю
Полуницю час від часу потрібно пересаджувати. Адже кущам стає затісно на одній ділянці, вони постійно розростаються, випускають нові розетки. Стеблам у такому випадку не вистачає поживних речовин у ґрунті, а ягоди стають рідкими та дрібними.
4 години тому
Кардіологи назвали продукти, які захистять серце у спеку
На думку спеціалістів Європейської асоціації кардіологів, у спекотну погоду людям, що схильні до серцево-судинних захворювань, краще вживати певні продукти, що допомагають серцю та судинам уникнути збоїв під час високої температури на вулиці влітку.
4 години тому
Як рятувати помідори після затяжних дощів
Рясні дощі - це і радість для господарів, і клопіт. Особливо не люблять тривалої дощової погоди і високої вологості помідори. Якщо задощило - помідори треба рятувати, інакше врожаю можна і не дочекатися! Три речі, які треба зробити якнайшвидше.
5 годин тому
Внесено зміни до програми пільгового кредитування «5-7-9%»
Кабінет Міністрів Україні на засіданні 14 липня вніс зміни до державних програм «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9 %» та «Доступний факторинг». Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
6 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.