Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Підліток із Тернополя підкорює Швейцарію

Три роки тому, коли ворог ступив на нашу землю, сотні тисяч українців були змушені покидати рідні домівки, рятуючись від ворожих обстрілів. Не стала винятком і сім’я знаного аграрія, топ-менеджера компанії «Агропродсервіс» Василя Гамрача.

Підліток із Тернополя підкорює Швейцарію

Три роки тому, коли ворог ступив на нашу землю, сотні тисяч українців були змушені покидати рідні домівки, рятуючись від ворожих обстрілів. Не стала винятком і сім’я знаного аграрія, топ-менеджера компанії «Агропродсервіс» Василя Гамрача.

2 місяці тому Джерело:

Дружина із маленькою 9-річною донечкою та 14-річним сином Дмитром вирушили у світи. Опинилися в мальовничій країні – Швейцарії. Там на сім’ю тернополян чекало чимало цікавих знайомств, доброзичлива тепла атмосфера, а ще юний Дмитро знайшов шлях до якісної освіти й самовдосконалення. 


«Спершу ми мешкали у таборах для біженців. Потім оселилися в гуртожитку. Через три місяці мама повідомила, що дуже сумує за Батьківщиною, і вони із моєю сестрою хочуть повертатися додому. Я ж, детальніше познайомившись зі Швейцарією, її культурою, побутом, настільки захопився, що дуже хотів залишитися», – зазначив Дмитро. 


Хлопець у свої юні 14 років уже був сформованою особистістю і зрозумів, наскільки важливо здобути якісну освіту, вивчати мови… Тож попросив батьків дозволу залишитися в цій країні. 


«Я шукав різні можливості, запитував знайомих. І випадково познайомився із сім’єю, яка запропонувала жити в них. Зрештою ми оформили всі необхідні документи про тимчасове опікунство. Я дуже їм вдячний за гостинність і доброзичливість», – продовжив юний тернополянин. 
Мама із сестрою поїхали додому. Тим часом 14-річний Дмитро вчився жити сам у чужій країні, в чужій сім’ї. Хлопець каже, що особливих складнощів у взаємостосунках із опікунами не виникало. У швейцарських сім’ях дітям надають велику свободу, їм важливо, щоби дитина мала власний простір. Дмитро не сидів, склавши руки, а весь час натхненно вивчав німецьку мову, яка спершу видавалася йому незрозумілою, а іноді навіть смішною. 


«У Тернополі я навчався спершу в школі №24, а тоді в школі №5 із поглибленим вивченням англійської мови. Тому англійську знав досконало. А ось німецької не знав узагалі», – зазначив юнак. 


І, о диво, за три місяці Дмитро вивчив мову на такому рівні, що зміг навчатися в швейцарській школі, де предмети викладали тільки німецькою мовою. 


Розповідаючи про сина, Василь Гамрач надзвичайно пишається його досягненнями. Чоловік каже, що спершу син пішов у восьмий клас, де навчалися учні з посередніми знаннями. Минуло кілька тижнів, і школярі складали традиційні тести. Результати Дмитра настільки вразили дирекцію школи, що його перевели в клас, де навчалися успішніші учні. А ще через кілька тижнів, за результатами тестів, зробили висновок: Дмитрові немає чого робити у звичайній школі. 


«Закликали опікуна і запропонували, щоби після закінчення восьмого класу Дмитро вступив у фізико-математичну гімназію, пропустивши дев’ятий клас. Радості сина не було меж. Так само, як і нашої гордості за нього», – мовив батько. 


Коли Дмитро готувався до вступу в гімназію, зіткнувся ще з однією проблемою. З’ясувалося, що для вступу необхідно знати французьку мову. Тож не зволікаючи, він розпочав навчання. Знову записався на інтеграційні курси, читав, слухав відео тощо. За кілька місяців знав французьку на такому ж рівні, що й учні, які її вивчали чотири роки. 


«Навчання в гімназії мене приємно вразило. Якщо у школі діяли жорсткі правила, то тут панує надзвичайно дружня атмосфера. Приємно, що тут навчаються підлітки, які справді хочуть здобути освіту. Адже ті, кому це не цікаво, пішли на роботу після закінчення дев’ятого класу. Тут я здобуваю якісну освіту, удосконалюю знання мов, оскільки предмети викладають як німецькою, так і англійською мовами», – розповів хлопець. 
Надалі Дмитро мріє успішно закінчити гімназію, скласти іспити та вступити в один із кращих вишів Цюриха. Щоправда, ще не визначився з напрямом спеціалізації, обираючи між математикою, фізикою та інформатикою. До слова, навчання буде також цілком безкоштовним. 


На запитання, чи має, окрім навчання, цікаві захоплення, юнак відповів: «Звичайно! Якось ми з однокласниками пішли в гори. Мене так зачарували тамтешні краєвиди, що я вже не уявляю свого життя без активного туризму. Ходжу в гори, відвідую льодовики – як разом із друзями та сім’єю опікунів, так і сам. Для мене це найкращий релакс! Також у гімназії є все необхідне для саморозвитку. Класи обладнані сучасними освітніми матеріалами, спортзал має все необхідне обладнання. Це все є безкоштовним». 


Дмитро каже, що жити у Швейцарії – цілком доступно, якщо правильно розпоряджатися коштами: «У ресторани я не ходжу, у магазини – зрідка. Вчуся і подорожую – а це задоволення цілком досяжне». 


Восени в гімназії відбувався цікавий конкурс серед учнів. Кожен писав монолог на власну тему. Цікаво, що серед усіх найкращим виявився твір нашого земляка. Дмитро описав, наскільки йому, українцю, важко було вивчати німецьку мову, з якими труднощами довелося зіткнутися. Журі конкурсу було вражене, тож відправили хлопця на міжрегіональний конкурс. Звідти Дмитро перемоги не привіз, натомість здобув досвіду та зарядився позитивними емоціями. 


«Пізнавати світ – прекрасно! Тож тепер я хочу використати всі можливості, які щедро дарує мені життя. Не байдикувати, вчитися, розвиватися. І неодмінно, просто неодмінно після війни повернутися додому», – резюмував Дмитро Гамрач. 


Зоряна ДЕРКАЧ 
 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Експерти назвали прилади, що "споживають" найбільше електроенергії
Багато хто не підозрює, що навіть вимкнені на вигляд прилади продовжують «тягнути» електроенергію. Це так звані електричні вампіри – пристрої, які у режимі очікування витрачають енергію й непомітно збільшують суми у ваших рахунках.
16 хвилин тому
Андрій Надкевич: «Моє завдання не просто лікувати, а повертати якість життя»
У часи, коли українська медицина стикається з безпрецедентними викликами – від постковідних ускладнень до реабілітації поранених воїнів – особливої ваги набувають постаті лікарів, які не лише лікують, а й формують нові підходи до оздоровлення.
19 хвилин тому
На українській естраді засяяла «зірка» з Кременця
Його голос сьогодні звучить на багатьох музичних платформах і радіостанціях України, а пісні поєднують емоції та щирість. Нещодавно живе виконання авторських пісень молодого, талановитого артиста DOROTIUK на першому сольному концерті зібрало сотні шанувальників у рідному місті.
26 хвилин тому
Степан КУЙБІДА: «Тернопільщина має що показати світові і ми готуємося голосно заявити про це»
У травні в індустріальному парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» відбудеться економічний форум «Зроблено в Україні – Тернопільщина». Ця важлива подія всеукраїнського масштабу покликана репрезентувати економічний потенціал Тернопільської області, привернути увагу потенційних інвесторів до місцевого бізнесу та створити сприятливі умови для розвитку регіону. Одним із організаторів форуму є обласна військова адміністрація. Тож закономірно ми запросили до розмови першого заступника голови ОВА Степана Куйбіду.
1 година тому
У Катеринівці збудують новий храм
На місці згорілої дерев’яної церкви в селі Катеринівка Кременецького району митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор освятив і заклав наріжний камінь нового храму святого великомученика Юрія Переможця.
19 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.