Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Світлана ПИЛИПИШИН: «Обдарованих, відповідальних студентів під час практики помічають і згодом пропонують їм роботу»

Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» здійснює підготовку фахівців за 11-ма спеціальностями ОПС «Фаховий молодший бакалавр» та 14-ма робітничими професіями. З 2017 року заклад освіти отримав ліцензію на розширення освітньої діяльності за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю «Автомобільний транспорт».

Світлана ПИЛИПИШИН: «Обдарованих, відповідальних студентів під час практики помічають і згодом пропонують їм роботу»

Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж НУБіП України» здійснює підготовку фахівців за 11-ма спеціальностями ОПС «Фаховий молодший бакалавр» та 14-ма робітничими професіями. З 2017 року заклад освіти отримав ліцензію на розширення освітньої діяльності за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю «Автомобільний транспорт».

10 годин тому Джерело:

Про удосконалення освітнього процесу, організацію якісного навчання студентів, вихованню у них духовності, патріотизму і культури розмовляємо з директоркою фахового коледжу, кандидаткою філологічних наук, доценткою Світланою Ігорівною ПИЛИПИШИН. 


– Світлано Ігорівно, яких заходів було вжито цього року задля створення належних умов освітнього процесу у навчальному закладі? 


– Навчальний рік розпочали 19 серпня, студенти навчаються очно, не переходимо на здобуття освіти з використанням дистанційних технологій. До 6 грудня цього року всі групи усіх курсів склали сесію і тепер до 27 січня наступного року у коледжі канікули. Мотивація щодо початку навчання і нинішніх канікул  полягала в тому, що в такий спосіб економимо електроенергію, паливо. Ще й осінь видалася достатньо теплою, тому заготовлені дрова пригодяться згодом. Потрібно відзначити, що у нас є студенти, які з певних причин виїхали за кордон, тому вони навчаються дистанційно. Нині Міносвіти дозволяє це робити, тим більше ще у липні директор департаменту вищої фахової і передвищої освіти відомства Олег Шаров на одній із нарад зазначив, що держава не наполягатиме на поверненні дітей із-за кордону. 


У коледжі навчаються 1230 студентів, ті, хто здобуває освіту на випускних курсах, перебувають на виробничих практиках, ближче до літа у них буде ще одна практика – переддипломна. 


– Чи додалося ліцензованих спеціальностей у коледжі і розкажіть, будь ласка, про підготовчу роботу в цьому напрямі… 


– У нас як було одинадцять освітньо-професійних програм фахового молодшого бакалавра, так і залишилося. Цього року ми акредитували освітньо-професійну програму «Автомобільний транспорт», але на 2025–2026 роки плануємо впровадити ще 6 програм фахового молодшого бакалавра і одну бакалаврську програму, які акредитуватимемо. Думаємо і про ліцензування  нових спеціальностей. 


– Світлано Ігорівно, перед початком інтерв’ю Ви сказали, що відбудеться презентація ще однієї лабораторії… 


– Це спеціалізована лабораторія, у ній навчатимуться наші майбутні енергетики, студенти 3 і 4-го курсів. Її відкриваємо спільно з аграрним інститутом, завідувачами будуть викладачі як від коледжу, так і від інституту. Зроблено ремонт, встановлено відповідне обладнання. У коледжі загалом облаштовано 38 лабораторій, а якщо додати кабінети, разом їх є майже сто. З кожним роком кількість студентів збільшується, тож маємо дбати про умови навчання. 


– Свого часу в  інтерв’ю Ви розповіли, що коледж є одним із найбільших платників податків у скарбницю міської громади. Чи співпрацюєте з місцевою владою, що вдається спільно зробити? 


– З місцевою громадою, владою взаєморозуміння є, у нас багато спільних проєктів, спільних заходів. Між нами укладена програма фінансової підтримки фахового коледжу. У нинішній час не завжди є зиога нас підтримати, але все ж Бережанська міська рада змогла виділити коледжу 50 тис. грн. За це ми вдячні. Чимало хороших справ передбачено і в Меморандумі, укладеному міською радою і фаховим коледжем. Активно співпрацюємо з громадськими організаціями Бережанщини. Наприклад, ГО «Бузок», яка просуває  ідею фінансування міською радою програми «Безбар’єрна Бережанщина». У ній передбачено підтримку і сприяння дітям із обмеженими фізичними можливостями. Братимемо участь у реалізації цієї програми, зі свого боку робитимемо все для того, аби діти, вступаючи на навчання у наш коледж, почувалися комфортно. 


– Світлано Ігорівно, чи запрошуєте практиків – аграріїв, представників інших галузей економіки до спілкування зі студентами? 


–  Без цього не може освітній процес бути ефективним. У нас кілька років діє рада роботодавців. Як мінімум двічі на рік зустрічаємося з ними, обговорюємо наші освітні програми і за рекомендаціями роботодавців вносимо до них зміни. Їхні пропозиції завжди слушні, особливо  стосовно виробничої практики студентів. Є низка корисних порад щодо викладання дисциплін. Так, один із роботодавців запропонував включити у викладання не фінансовий облік, а господарський. 


Розуміючи, що коледж немає сучасної сільськогосподарської техніки для обробітку ґрунту, внесення добрив, збирання врожаю не вбачаємо у цьому проблеми. Оскільки земельні наділи у нас відсутні, то подібна техніка, за наявності, простоюватиме як стенди. Роботодавці радо беруть наших студентів на практику. Нещодавно, напередодні Дня працівників сільського господарства, представництво компанії «Захід – Агро МХП», що займається вирощуванням зернових і технічних культур, зробило своєрідний подарунок студентам коледжу: до нас на автодром доставили трактор із сівалкою і здобувачі освіти змогли наочно ознайомитися з роботою цієї техніки. Часто запрошують наших студентів  виробничі підрозділи компанії «Агропродсервіс», інші агропідприємства. 


– Пропозиції щодо практики зрозумілі, чи  пропонують випускникам роботу? 


– Обдарованих відповідальних студентів під час практики помічають і згодом пропонують їм роботу. Ось  до нас звернулася виконавча директорка двох агропідприємств «Агропрогрес Теребовля» і «Калина Лошнівська» Алла Стечишин із проханням направити на практику в «Калину Лошнівську» працьовитого, совісного студента, якого надалі працевлаштують. Ми порекомендували переселенця – сироту з Миколаєва, який навчався у нас, він уже працює і задоволений роботою. Ще двох наших студентів запросили на роботу у фермерське господарство «Вікторія-92», що базується на Козівщині. 


– Знаю, що у коледжі студентам, які потребували житла, надано гуртожиток, як організовано їхнє дозвілля? 


– Поза навчальним процесом дітям  потрібно урізноманітнювати вільний час. Оскільки кожен студент має до чогось здібності, у когось нахил до співу, в іншого – до декламації, є охочі займатися спортом. Днями у нас відбувся щорічний конкурс краси, гарне, фейєричне свято, до того ж благодійне. Було зібрано 13 тисяч 236 гривень. Студрада вирішила передати 10 тисяч гривень нашому викладачеві фізвиховання, фронтовику, важкопораненому, якому потрібні чималі кошти на реабілітацію. Ще 5 тисяч гривень виділили на придбання засобу радіо-електронної боротьби для нашого випускника – воїна. Працівники коледжу двічі передавали йому кошти з одноденних заробітків. 


Наші студенти брали участь у всеукраїнських спортивних змаганнях у Львові. Вибороли срібну нагороду з настільного тенісу і бронзову – з волейболу, а з мініфутболу – зайняли четверте місце. Діти постійно волонтерять, беруть участь у всіх патріотичних акціях, що відбуваються на Бережанщині. 


Сподіваємося на подальшу співпрацю з роботодавцями, місцевою владою, на поліпшення матеріально-технічної бази фахового коледжу, позаяк ми даємо студентам ті знання і в такій кількості, яку вимагає ринок праці. 


Петро ГУДИМА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Верховна Рада скасувала Господарський кодекс
Верховна Рада України у четвер, 9 січня, ухвалила рішення в другому читанні та й у цілому законопроєкт №6013. Ініціатива, яку підтримали 248 нардепів, передбачає ліквідацію Господарського кодексу. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
6 годин тому
Чортків'янин Владислав Ніколайчук – лідер молодіжної збірної України U-20
Нещодавно він приїжджав до батьків і зустрів Новий рік у сімейному колі. А взагалі цього літа Владислав став одним із лідерів молодіжної збірної України з баскетболу U-20 на Євробаскеті, блискуче проявивши себе у ролі капітана. А після турніру приєднався до складу БК «Запоріжжя».
6 годин тому
Фахівців із супроводу ветеранів війни набирають за оновленими стандартами
Виконувачка обов’язків начальниці управління з питань ветеранської політики Тетяна Дуда провела в обласній військовій адміністрації брифінг щодо відбору на посаду фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами. Які ж вони?
7 годин тому
Віталія Грицак: пісні, що линуть від серця і западають в душу
У час, коли в країну прийшло нечуване лихо, і ворог ступив на нашу святу землю, об’єдналися всі українці. Одні взяли в руки зброю, щоб обороняти рідний край, інші – їм допомагають.
7 годин тому
Змінилися правила забою тварин
В Україні набули чинності нові правила забою тварин, які спрямовані на підвищення безпечності продукції тваринного походження. Про нововведення повідомили у Держпродспоживслужбі.
7 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.