Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Як обрізати виноград восени: поради для новачків

Головне в догляді за виноградом восени – правильна обрізка. Вона допоможе відновити здоров'я сонячної лози, поліпшить якість ягід і збільшить урожай.

Як обрізати виноград восени: поради для новачків

Головне в догляді за виноградом восени – правильна обрізка. Вона допоможе відновити здоров'я сонячної лози, поліпшить якість ягід і збільшить урожай.

2 дні тому Джерело:

 

Однозначної відповіді на запитання, коли обрізати виноград, восени чи навесні – немає. Зрозуміло, якщо у вас укривні сорти, їх потрібно обрізати на зиму перед укриттям. Водночас – неукривні сорти винограду з високою зимостійкістю, краще обрізати навесні, до початку руху соку. Осіннє обрізання такого винограду може призвести до різкого зниження зимостійкості куща та його значного підмерзання взимку.

 

Осінню обрізку винограду потрібно робити після заморозків, через 2-3 тижні після того, як з пагонів вже облетить листя. У цей час лоза припиняє дерев’яніти, і на зиму слід залишити лише ту частину, яка здерев’яніла до заморозків. Попереднє обрізання потрібно провести ще у вересні.

 

Якщо обрізати зарано, коренева система і лози не встигнуть отримати потрібну кількість поживних речовин, необхідних для зимівлі, а надто пізнє обрізання може спричинити травми і пошкодження винограду, оскільки від низької температури повітря гілки стають крихкими.

 

На початку обрізання лози потрібно визначитися, якої форми надати виноградному кущу – шпалерної чи штамбової. Переважно садівники обирають перший варіант, а другий використовують на плантаціях виноробів. Обравши форму, обрізку проводять однаково відповідно до неї щороку з першого року після посадки. Обрізають виноград у два етапи.

 

Перший етап. Перед тим, як обрізати виноград на зиму, на початку вересня проводять підготовку до осіннього формуючого обрізування. На кожному багаторічному пагоні слід видалити непотрібні зелені прирости нижче першого дроту, простягнутого на висоті півметра від землі. На тих приростах, що з’явилися на рукавах вище нижнього дроту, проводять чеканку, тобто обрізають 10-15% від усієї довжини приросту. Бічні пагони на приростах вкорочують до 2-3 листочків.

 

Другий етап. Через два-три тижні після листопаду формують плодову ланку, яка має складатися із сучка заміщення і плодової стрілки. Починають обрізування з більш морозостійких сортів, а сорти з низькою холодостійкістю обрізають в останню чергу.

 

Особливості обрізки молодого винограду:

 

обрізка першого року – залишаємо 3-4 бруньки на цьогорічній лозі;

 

обрізка другого року – по 2 бруньки на цьогорічних лозах;

 

обрізка третього року – по 4 бруньки;

 

обрізка четвертого року – по 4 бруньки.

 

Далі обрізка залежатиме від діаметру пагонів. Виберіть на висоті двох нижніх дротів шпалери два розвинені пагони, нижній з яких повинен розташовуватися із зовнішнього боку рукава, зростаючого під нахилом. Цей пагін обрізають під сучок заміщення, залишивши на ньому не більше трьох бруньок від основи. Наступний пагін, що росте вище і з протилежного від сучка заміщення боку рукава, обрізають під плодову стрілку, залишаючи на ньому:

 

5 бруньок, якщо діаметр пагона 5 мм;

 

6 – якщо діаметр дорівнює 6 мм;

 

7-8 – при діаметрі пагона 7 мм;

 

8-9 – при діаметрі 8 мм;

 

9-11 – при діаметрі 9 мм;

 

11-13 – при діаметрі пагона 10 мм;

 

12-14 – при діаметрі 11 мм;

 

13-15 – при діаметрі 12 мм.

 

Якщо сорт винограду дає грона вагою понад півкілограма, то залишати на плодовій стрілці потрібно мінімальну кількість вічок із зазначених у переліку, а якщо грона легше 500 г – максимальну.

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Вісім продуктів, які варто їсти восени
Восени найкраще збагатити свій раціон овочами, багатими на вітаміни. Це підвищує захисні функції організму. Чим більше вітамінів ви отримаєте, тим менший шанс застудитися чи захворіти, пише pixelinform.
8 годин тому
Миші в домі: як позбутися непроханих гостей
Ці дрібні гризуни не лише псують продукти та майно, але й несуть загрозу здоров’ю, оскільки можуть переносити небезпечні інфекції.
9 годин тому
Бронювання аграріїв від мобілізації і коли цю бронь можуть анулювати
Агросектор страждає від нестачі працівників у зв’язку з мобілізацією. В Україні бронювання працівників агросектору є важливим аспектом для підтримання стратегічної галузі. Уряд ухвалив кілька рішень щодо мобілізації, аби аграрії й надалі здійснювали безпечну діяльність.
11 годин тому
«Мій Буцнів, моя Україна»
Днями мені зателефонував парох церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії з рідного села Буцнів, що неподалік Тернополя, отець-декан Євген Кобильник і заінтригував повідомленням, мовляв, зі мною хоче зустрітися незвичайний гість із Польщі. Йшлося про Томаша Клювака, експерта Європейського космічного агентства, депутата ґміни (громади) Тарново-Подгурне біля Познані, один із предків якого – Ян Клювак (1879–1944) був солтисом Буцнева до Другої світової війни.
13 годин тому
На Тернопільщині збільшать виробництво унікальних РЕБів
На Тернопільщині планують збільшити виробництво засобів радіоелектронної боротьби, які допомагають ЗСУ боротися з ворожими безпілотниками. Обласна військова адміністрація сприятиме співпраці виробників з Міністерством оборони для виведення місцевої продукції на загальноукраїнський рівень.
16 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.