Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Об’єднують таланти з усього світу

Завершився І міжнародний фестиваль-конкурс «Мистецькі промені України». Організували його культурно-просвітницька асоціація «Mist-Il Ponte» (Італія), Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та Міжнародний фонд Івана Франка (Україна).

Об’єднують таланти з усього світу

Завершився І міжнародний фестиваль-конкурс «Мистецькі промені України». Організували його культурно-просвітницька асоціація «Mist-Il Ponte» (Італія), Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та Міжнародний фонд Івана Франка (Україна).

3 дні тому Джерело:

До журі конкурсу входили заслужені артисти та діячі культури і мистецтв з десяти країн світу. Майже тисяча учасників із усіх областей України, а також з Італії, Іспанії, Естонії, Німеччини, США, Канади, Греції, Ірландії, Швейцарії проявили себе у дев’яти номінаціях, серед яких: вокальний, інструментальний, літературний, театральний жанри, образотворче, декоративно-ужиткове, аудіовізуальне мистецтво...  


З ініціаторкою фестивалю та головою журі, очільницею культурно-просвітницької асоціації «Mist-Il Ponte» та  міжнародної організації «Поступ жінок-мироносиць у діаспорі», уродженкою  Івано-Франківська, яка понад 20 років популяризує українство в італійському  місті Губбіо, Лесею Королик-Бойко ми поспілкувалися після її повернення в Італію з Батьківщини, де вона перебувала майже місяць. Адже організація такого масштабного дійства вимагала особистої присутності на його завершальному етапі.  


– Пані Лесю, ми з читачами «Сільського господаря» вітаємо Вас зі званням «Амбасадорки української культури і мистецтва», яким Вас, як активну діячку української діаспори серед десяти жінок світу, відзначили на конкурсі Національної премії «Найкраща українка у професії 2024». У  Михайлівському Золотоверхому соборі, за відродження духовності в Україні, Ви також нагороджена орденом Святителя і Чудотворця Миколая… 


– Дякую. Це відзнаки моєї команди однодумців  і для мене – велика честь отримати їх від України,  бути в когорті людей, які стоять на захисті її культури і мистецтва. Велика вдячність Тетяні Коляді і Марині Кінах – організаторам Національної премії «Найкраща українка в професії 2024», Зої Ружин – голові громадської організації «Поступ жінок-мироносиць», Блаженнішому митрополиту Епіфанію та Православній церкві України за високу відзнаку моєї скромної праці. А такі заходи і наша співпраця загалом допомагають діаспорі дистанційно бути в українському середовищі, дбати про свою Батьківщину, про популяризацію і збереження національних цінностей.  


– Лише за роки широкомасштабного нападу рашистів на Україну Ви реалізували 4 міжнародних мистецьких проєкти, що єднають світове українство з рідною землею. Як можна підсумувати їх?  


– Перший крок до підсумків і аналізу цієї діяльності я вже зробила, виступивши з доповіддю «Фестивальний рух у часі війни: форми, напрямки, тенденції» на Всеукраїнській конференції в Івано-Франківському «Університеті Короля Данила». І можу сказати, що фестивалі є важливим складником виховання молоді та її самоідентифікації. Ми започаткували мистецький багатожанровий фестиваль-конкурс «На Різдвяні свята всі ся згуртуймо» в межах Міжнародного мистецького перформансу «Ти у серці моїм, Україно», який провели на зламі 2022 і 2023 років. Ще один фестиваль цього проєкту присвятили Дню Незалежності України із гала-концертами в Києві та Івано-Франківську. А «Мистецькі промені України» приурочили до Дня Європи.  


– Пані Лесю, поділіться особливостями фестивального руху під час війни…   


– На власному досвіді я переконалася у необхідності розвитку таких велелюдних дійств, які об’єднують українські таланти з усього світу. Нині багато наших талантів за кордоном, тому згуртування творчої інтелігенції, посилення їх професійних зв’язків у європейському і світовому просторі, створення позитивного іміджу України та її всебічної підтримки на міжнародному рівні – також завдання фестивалів у воєнний час.

  
І найважливіше, що всі ці заходи спрямовані на те, аби матеріально підтримати ЗСУ і морально надихнути весь український народ на перемогу.  


– Розкажіть, будь ласка, в які куточки планети сягнули «Мистецькі промені України? 


– Талановиті українці своїми виступами ще раз продемонстрували єдність, патріотичне піднесення, любов до України та культурно-мистецьких цінностей в усіх кінцях світу. У кожній номінації, віковій групі журі визначило переможців, лауреатів і дипломантів. Скажімо, гран прі і кришталеву нагороду від ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» виборола Ольга Ледо – членкиня творчого обʼєднання «Наше Слово», що у Мадриді (Іспанія), за поетичний переклад творів українських класиків на іспанську мову. Найвищою нагородою в номінації  «Вокальний жанр (хорове мистецтво)» відзначена народна аматорська чоловіча капела «Сурма» імені Богдана Волосянка Івано-Франківського медуніверситету. Третю  найвищу нагороду надіслали у США Вікторові Остап’юку – учневі-випускнику Українського музичного інституту Америки (відділ у Детройті). Він визнаний найкращим у номінації «Інструментальний жанр». 


12 кубків для найкращих номінантів фестивалю-конкурсу представила «Спілка жінок міста Києва», які на гала-концерті у столиці переможцям вручила її очільниця Лідія Москаленко.  


На нагородження в Івано-Франківськ прибули і переможець фестивалю-конкурсу Михайло Гуцалюк зі Львова та дует із Монастириськ у складі Діани-Катерини Горін і Любові Малярської. 


Про наш фестиваль знав увесь світ. Заявки учасників були опубліковані у групі фестивалю-конкурсу на фейсбук-сторінці. Ми розповідали про учасників на радіо, в газетах та інтернет-ресурсах, які стали нашими інформаційними партнерами в Україні, у США, Греції, Литві… Я щиро вдячна всій команді, яка причетна до проведення цього фестивалю. Ми не прощаємося з ним, а кажемо: «До зустрічі!» . Хочемо зробити «Мистецькі промені України» щорічним фестивалем. 


– Знаю, що триває фестиваль «Дорогами святого Франциска», в якому беруть участь 30 хорів із різних регіонів Італії і Ви співаєте в хорі абатства Сан-Секондо. Не важко? 


– Колись, навчаючись у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника на музично-педагогічному факультеті, опановувала історію італійської музики, а нині маю честь із задоволенням співати в церковному хорі у римо-католицькій церкві твори італійських композиторів, духовно і творчо збагачуватися. 


А ще сили додає те, що завершальний етап фестивалю відбудеться у Верхній базиліці Святого Франциска в Ассізі, де народився, жив і присвятив своє життя Богові цей святий. Я щаслива, що маю змогу співати з італійцями, а вони знають, що з ними співає сильна духом і нескорена українка. І це важливо, адже ми, українці, за кордоном є представниками своєї нації і через нас світ відкриває для себе та пізнає Україну.  


Людмила ОСТРОВСЬКА, 
спеціальна кореспондентка  
газети «Сільський господар» у країнах Європи   

                                
м. Губбіо (Італія) 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Під загрозою зникнення до 45 тисяч видів тварин і рослин
Наразі понад 45 тисяч тварин і рослин перебувають під загрозою зникнення. Це на 1000 видів більше, ніж у 2023 році. В останній момент Червоний список доповнили кактус коп’япоа, борнейський слон і гігантська гранканарська ящірка, інформує Міжнародний союз охорони природи.
10 годин тому
У «Дії» відображатимуться медичні дані: деталі
У державному застосунку «Дія» відображатимуться медичні дані громадян. Кабінет міністрів ухвалив відповідну постанову. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
13 годин тому
9 ефективних способів застосування соди на городі
Сода – це універсальний засіб, який можна використовувати не тільки в кулінарії, але й в садово-городніх справах.
14 годин тому
ЗУНУ – найкращий університет Тернополя
Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві із міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence презентував вісімнадцятий академічний рейтинг закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2024».
17 годин тому
У липні очікуйте потужних магнітних бур
Магнітні бурі в липні 2024 року можуть завадити максимально багато часу провести на вулиці і зловити якомога більше сонячних променів. Але коли саме їх чекати і як врятуватися? Експерти підготував детальний розклад магнітних бур та порад на другий місяць літа.
18 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.