Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Лише той не повторює помилок, хто робить висновки з уроків історії…

Гадаю, казочку про криве дзеркало ви читали або чули. Дивлюся на сьогодення, живу у ньому і вельми багато сприймаю як у тому кривому дзеркалі – спотвореним, фальшивим, туманним. А вам не здається?

Лише той не повторює помилок, хто робить висновки з уроків історії…

Гадаю, казочку про криве дзеркало ви читали або чули. Дивлюся на сьогодення, живу у ньому і вельми багато сприймаю як у тому кривому дзеркалі – спотвореним, фальшивим, туманним. А вам не здається?

4 тижні тому Джерело:

Усі постаємо як перед собою так і перед світом у різних ракурсах. Одні бачать нас спереду, інші ззаду, хтось збоку, дехто через розмови про нас – улесливі чи кривдні, дехто користується вигадками. Часто нам тяжко й неохота вириватися зі світу солодких мрій та ілюзій, що навіяли собі колись (чи тепер) для самозадоволення. Цукруємося, як варення давнє у віртуальних слоїках. А тоді – зирк у дзеркало, а там… знайомий незнайомець, що геть подався, постарів, сивиною вкрився – чужинець якийсь…  


Знаєте, мені цікаво, а яким себе бачить у дзеркалі… злодій? Той, що людські гроші привласнив, що одурманив чи вичавив із вас останні копійки, хто продав за них свою честь, своє ім’я. Дзеркала в нього позолочені рами тримають, одягнений він у халати заморські, прислуга всі його 50 з гаком кімнат прибирає, чотири автівки у гаражах мерседесять. А із дзеркала хто дивиться? Яким він себе бачить? Ким? Як гадаєте? Знаю чітко одне – злодії в законі нині вкрали владу. Ворон ворону око не виклює – прикривають однопартійці одне одного, а з простолюддя єхидно насміхаються. Не вмієте, мовляв, жити, тому й бідуєте. Не маєте чим відкупитися, тому й в окопах гниєте. І оте злодійство пануватиме доти, допоки не настане час кари – жорстокої кари за це. Справедливо і без огляду на звання чи посади. Тоді люди почнуть поволі повертатися із вірою до влади, а інакше – пропасть зростатиме нестримно. Саме отакі покручники творять образ України, як недодержави повної хабарників і брехунів. Люди пишуть, кричать, вимагають справедливості, а влада, від найвищого щабля до найнижчого, мовчить, бо ж явно себе у дзеркалі побачила.  


Є ще інші дзеркала, які не покриті сріблом, а на подобі сита, через яке просівають слова і діяння наші, відсівається полова від зерен. Це сито сумління, але багато хто викинув давно його на смітник. Бреше без совісті на всю країну і навіть оком не моргне, хіба що скривиться артистично. На кожного з нас із розмов знанихі невідомих нам людей виплітаються вінки на голоси – то лаврові, то з терня. А ще, не дуже й рідко, на образ наш падають тіні наклепів чи заздрості, незлюблення чи збайдужіння. Усе це – дзеркала поглядів когось. Але найбільшим і найточнішим є дзеркало Часу. Там збережені всі помисли та слова, мовлені нами, вчинки та наслідки їх. І дзеркало це перебуває у рамках Вічності. І бачить нас у ньому Бог.  


Часто думаємо, що наші нечестиві діяння можна прикрити гарними словами, заштукатурити рекламою, замалювати патріотичними вигуками. Але  як у килимі, красиві узори споглядаємо зверху, а під низом приховуються обскубані кінці ниток і безлад форми. Теперішнє замарафонене телевидиво й творить на екрані для наївно довірливих людей гарні орнаменти швидких перемог та ілюзію великої стратегії, а правда – під покровом знизу: на фронті, в селах, у держбюджеті, в безвладній владі. Всяка тактична шарпанина без чіткої стратегічної лінії – нагадує повну безпорадність перед сумним фіналом. Багато із вас, перечитавши ці слова, скаже – знову автор сіє розкол і зневіру, знову починає закликати до безпорядків. На жаль, безлад тепер панує на всіх рівнях: Верховна Рада перетворилася у клуб випадкових зустрічей, уряд взагалі пішов у підпілля... Тому не до гармидеру, а до порядку закликаю. 


А ще вас запитаю, чи виправдовуємо своїм життям, визначену нам Богом місію, чи втілюємо в діяннях своїх,  даровані нам здібності й таланти, чи несемо у вчинках своїх оте світло любові, що вкладали у серця наші батьки, чи є ми праведним образом для наслідування дітьми нашими у їх становленні, чи не перекривлюються у дзеркалі совісті наші правильні слова у справи недостойні? 


Постаньмо перед дзеркалом Правди: і я, і ви, і друзі та недруги, задурманені й невігласи, малі й дорослі. Постаньмо і пізнаймо врешті: хто та які ми є насправді. Може, тоді збагнемо, чому нині в такому проваллі опинилися, може, прийде усвідомлення, що всякі наслідки мають причини, що лише той не повторює уже пройдених помилок, хто робить висновки із уроків історії та власного життя. Йдімо ж до того дзеркала вже, допоки ворог не замінив його на ґрати зневолення.  


Олег ГЕРМАН, 
заслужений діяч мистецтв України 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Фермер повернув свій Rolex через 50 років після того, як годинник з’їла корова
95-річний Джеймс Стіл носив свій годинник, аж поки 1974 року, коли ремінець відірвався і одна з його корів навіть не помітила, як проковтнула цінну річ. Фермер вважав, що годинник врешті-решт «знайдеться», тобто корова «віддасть» його природнім чином, але цього не сталося… І Джеймс Стіл купив собі новий Rolex.
11 годин тому
Корисні копалини Тернопільщини оцінили в $14 млрд
Журнал «Forbes Ukraine» порахував вартість крисних копалин у регіонах України. Згідно з їх даними зaгaльнa вaртіcть кориcних копaлин Укрaїни cтaновить $14,8 трлн. При цьому понaд 70% зaгaльної cуми припaдaють лишe нa три облacті – Донeцьку, Дніпропeтровcьку тa Лугaнcьку. В зaгaльній вaртоcті кориcних копaлин 62% зaбeзпeчує кaм’янe вугілля, 14% – зaлізнa рудa, кожeн з інших aктивів – мeншe 5%. Зaгaльний обcяг кориcних копaлин – 111 млрд тонн.
11 годин тому
Нова грантова програма для малого та середнього бізнесу
Мінекономіки оголосило про нову грантову програму для українських підприємців. Гранти будуть надаватися бізнесам з експортним та інноваційним потенціалом, які працюють у секторах переробної промисловості, креативної індустрії та інших галузях. Учасники програми можуть отримати по 40 тисяч євро.
12 годин тому
«Українська держава має три небезпеки: російська агресія, корупція і український електорат»
Україна відновила свою незалежність в 1991 році, але через відсутність національної еліти, до влади в незалежній державі прийшла колоніальна адміністрація, складена з проросійських комуністів і комсомольців, для яких Україна була тимчасовим явищем. Україна для них – не Батьківщина, а лише територія і населення для пограбування.
12 годин тому
Досвід роботи ЦНАПу Чорткова переймали представники з усієї області
До Чорткова завітали представники центрів надання адміністративних послуг з усієї Тернопільщини, щоб перейняти досвід роботи місцевого ЦНАПу та дізнатися про доступність адміністративних послуг для людей з інвалідністю. Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.
16 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.