Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Півстолітня весна Петра Іліщука

Керівник ПРАТ «Мшанецьке», що на Теребовлянщині, вчергове зустрів її у полі. Петро Васильович нині тут і агроном, і інженер, і, головне, господар, бо це хліборобське покликання ще змалку привили батьки.

Півстолітня весна Петра Іліщука

Керівник ПРАТ «Мшанецьке», що на Теребовлянщині, вчергове зустрів її у полі. Петро Васильович нині тут і агроном, і інженер, і, головне, господар, бо це хліборобське покликання ще змалку привили батьки.

2 місяці тому Джерело:

– Із уже набутим життєйським досвідом лише гляну на поле і вже бачу та розумію, що маємо робити. Це те, що тримає, образно кажучи, нас на землі. Робота, улюблена робота. Часто згадую відомого господарника Антона Білика, який, на жаль, уже відійшов у засвіти. Поля «Іванівського» по сусідству з нашими, Антон Іванович був своєрідним народним академіком у довголітній аграрній справі. Він доки мав змогу, виїжджав у поле, спостерігав, оцінював і давав мудрі настанови працівникам, – зазначає Петро Васильович. 


Дорогою у поле Петро Іліщук каже, що він належить до тієї пори народження (відомому аграрію – 75!), що думаєш не про те, скільки проживеш, а що залишиш після себе.  – Вдячний своїм батькам, які нас, п’ятьох дітей, виростили, виховали і спрямували на правильну дорогу у житті. За радянських часів система всіляко намагалася знівелювати господарську жилку в людині, яка ходила на роботу за трудодні чи мізерну зарплату, а нині, попри всі негаразди і війну можемо працювати для себе, для держави, для народу і весь нажитий досвід передати онукам… 


Того дня у «Мшанецькому» завершували сівбу кукурудзи, яка займає 300-гектарну площу. Структура посівів у господарстві стабільна. Лише не набагато збільшили площі під кукурудзою і цукровими буряками, а зменшили –  під соєю й озимою пшеницею. Станом озимини Петро Васильович задоволений. Та ж озима пшениця, вигляд якої за його словами, кожен  фахівець оцінить як чудовий, радує око, дає надії на хороший майбутній врожай. 


– Для нас, аграріїв, завжди існує проблема сходів усіх культур, особливо озимини. Тому торік озимі культури  посіяли  у визначені оптимальні строки – до 27 вересня. І ось на цьому полі відмінний результат наяву. Тут у нас демоділянки, посіяно різні сорти пшениці першої репродукції, еліти. Вирощуємо задля насіння, обиратимемо сорти, які добре зарекомендуються, – продовжує керівник «Мшанецького». 


У господарстві все зроблено згідно з технологіями, аби отримати врожайність 100 центнерів пшениці з гектара. Восени внесли по 120 кг амофосу на гектар. Калію в ґрунті достатньо, а фосфорних добрив земля потребує. Від них залежить і врожайність, і якість зерна цієї важливої сільськогосподарської культури. Крім того, навесні двічі підживили посіви – по 100 кг карбаміду на гектар, а друге підживлення  – по 150 кг аміачної селітри і щоб запобігти виляганню пшениці – обробили посіви регуляторами росту. Згодом проведуть обробіток посівів фунгіцидами проти хвороб та інсектицидами для знищення шкідників. 


Ми об’їхали інші площі «Мшанецького». Петро Васильович задоволений дружніми сходами цукрових буряків, соняшнику. Втішає вигляд озимого ріпаку, де на 200-гектарній площі  посіви сортів Геркулес і  «ЕС Капелло» вже здалеку видніються яскравим жовтим килимом посеред зеленого розмаїття. 


…Колектив господарства, очолюваний Петром Іліщуком, поряд із постійними господарськими турботами, надає допомогу воїнам-захисникам. Технікою, продуктами, коштами. Ось і нещодавно, напередодні Великодня, виділили шість мішків цукру господиням для випічки смаколиків, які передали до свят на позиції військових. 


Петро ГУДИМА 


На світлині – директор ПРАТ «Мшанецьке» Петро Іліщук. 


Світлина Ярослава СТАРЕПРАВА 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Багатодітні сім'ї мають право на безкоштовну ділянку землі
Багатодітні сім'ї в Україні можуть безоплатно отримати земельну ділянку з державної або комунальної власності для різних цілей, зокрема до 2 гектар для особистого селянського господарства.
11 хвилин тому
Найбільше зарплати зростають у сільському господарстві
У першому кварталі 2025 року середня заробітна плата в Україні зросла на 24,1% і становила 23 460 гривень. Про це йдеться у звіті Мінекономіки «Моніторинг основних подій в економіці України-2025». Водночас окремі галузі показали особливо високе зростання доходів. У першу чергу це стосується сільського господарства, де зарплата збільшилися на 42,7%.
36 хвилин тому
Герой України Олег КРИЖОВАЧУК: «Ми відповідальні за землю, яку нам подарував Господь»
У першому кварталі нинішнього року Тернопільщина демонструвала хорошу динаміку показників у аграрному секторі, а в окремих його напрямах агропродукція займає перші позиції в державі. Про це йшлося минулого тижня на одному з найпотужніших аграрних майданчиків, у ТОВ «Україна» Скориківської громади на Підволочищині. Унікальний досвід роботи і рекордні здобутки колективу у впровадженні новітніх технологій було репрезентовано під час Дня поля – масштабного заходу, організованого згадуваною агрофірмою спільно з компанією «Ерідон». Він об’єднав хліборобів із багатьох областей, партнерів, членів президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств краю.
59 хвилин тому
І на Тернопільщині ніч була тривожною
У ніч на 9 липня росія атакувала 741 засобом повітряного нападу, 718 із них знешкодила ППО, Повітряні сили зафіксували влучання у 4 локаціях, а також падіння збитих – на 14 локаціях. Наймасованішої атаки від початку повномасштабного вторгнення зазнав Луцьк. Але й Тернопільська протиповітряна оборона гідно відбивала напади ворожих безпілотників.
1 година тому
Як поливати огірки у спеку: поради досвідчених городників
Липень — найспекотніший місяць літа. У таких умовах надзвичайно важливо забезпечити огіркам належний догляд, щоб вони добре росли, розвивалися, плодоносили і залишалися здоровими. Як доглядати за огірками у спеку, розповіли досвідчені городники.
4 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.