Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Герой України Олег КРИЖОВАЧУК: «Ми відповідальні за землю, яку нам подарував Господь»

У першому кварталі нинішнього року Тернопільщина демонструвала хорошу динаміку показників у аграрному секторі, а в окремих його напрямах агропродукція займає перші позиції в державі. Про це йшлося минулого тижня на одному з найпотужніших аграрних майданчиків, у ТОВ «Україна» Скориківської громади на Підволочищині. Унікальний досвід роботи і рекордні здобутки колективу у впровадженні новітніх технологій було репрезентовано під час Дня поля – масштабного заходу, організованого згадуваною агрофірмою спільно з компанією «Ерідон». Він об’єднав хліборобів із багатьох областей, партнерів, членів президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств краю.

Герой України Олег КРИЖОВАЧУК: «Ми відповідальні за землю, яку нам подарував Господь»

У першому кварталі нинішнього року Тернопільщина демонструвала хорошу динаміку показників у аграрному секторі, а в окремих його напрямах агропродукція займає перші позиції в державі. Про це йшлося минулого тижня на одному з найпотужніших аграрних майданчиків, у ТОВ «Україна» Скориківської громади на Підволочищині. Унікальний досвід роботи і рекордні здобутки колективу у впровадженні новітніх технологій було репрезентовано під час Дня поля – масштабного заходу, організованого згадуваною агрофірмою спільно з компанією «Ерідон». Він об’єднав хліборобів із багатьох областей, партнерів, членів президії ради обласного об’єднання сільгосппідприємств краю.

4 години тому Джерело:

Вітаючи учасників цієї важливої аграрної події, директор ТОВ «Україна» Олег Крижовачук почав із сокровенного: «Кожного ранку, проїжджаючи на роботу попри стенди, на яких вміщені світлини 36 загиблих воїнів-захисників зі Скориківської громади, схиляю голову у невимовній скорботі за їх безцінний подвиг. Адже ці хлопці віддали своє життя за нас, аби ми могли працювати в тилу, берегти єдність фронту і тилу. Пам’ятаймо, що без такої єдності і боротьби не буде й нас».  


До речі, у господарстві виплачують зарплату працівникам, мобілізованим до лав Збройних сил України, (від початку війни – уже 22 мільйони гривень), а  допомога нашому війську коштами, технікою, іншими ресурсами обчислюється у понад 60 мільйонів гривень.  


Духовна перлина Скориків у скарбниці ЮНЕСКО 


За християнським звичаєм, перед тим, як оглянути посіви на полях, машинно-тракторний парк, точніше буде сказати – виставку новітньої техніки з кількох континентів, інші об’єкти агрофірми, учасники Дня поля відвідали духовну перлину Скориків – храм Святого Апостола Іоанна Богослова Православної церкви України. Історична пам’ятка, яка внесена до реєстру ЮНЕСКО, пов’язана з іменем Богдана Хмельницького. Перекази свідчать, що 1648 року, дорогою на Збараж, у Скориках разом із військом зупинявся український гетьман. Він взяв участь у Божественній Літургії, помолився перед битвою з поляками. Вигравши її, батько Хмель виділив кошти на  придбання іконостасу для цієї церкви. У 1957 році проводили капітальний ремонт храму і тоді знайшли хронологічну записку, згідно з якою місцеву святиню було збудовано у 1644 році. 


У 1989 році керівник ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вирішив відновити історичну церкву і з Божою допомогою це було зроблено. За часів незалежності нашої держави, перебуваючи з візитом у господарстві «Україна», Президент України Леонід Кучма відвідав храм і виділив кошти на позолоту іконостаса, а торік Олег Петрович надав ще 1,5 млн грн на зовнішнє оновлення храму. 


«Україна» – аграрний лідер Європи 


День поля у ТОВ «Україна» компанія «Ерідон» провела невипадково. Це підприємство, на яке нині по праву можуть рівнятися навіть агрофірми Європи, єднає давня партнерська співпраця з лідером на ринку насіння, засобів захисту рослин, міндобрив. Такий симбіоз дає феноменальний  успіх у вирощуванні сільськогосподарських культур і, головне, у виробництві першокласного насіння, яким, за словами керівника відділу «Ерідону» Ігоря Бриковця, насіння, придбане в «Україні» і посіяне на своїх земельних площах – це плюс 20 відсотків до врожайності культури!  


Агрофірма Олега Крижовачука й справді славиться  високими врожаями зернових і олійних культур. Досить сказати, що торік озима пшениця тут на 3,5 тисячі гектарів видала по 91 центнеру на круг.  


Ігор Бриковець повідомив, що зоною його відповідальності є пошук у Європі та й світі найпродуктивніших сортів зернових і технічних культур для вітчизняного ринку. ТОВ «Україна» – базове господарство, де компанія «Ерідон» вирощує та виробляє насіння сої, зернових і технічних культур. Тож учасникам заходу він запропонував «оглянути демоділянки тих сортів і гібридів, які здивують своїми характеристиками».  


Відтак аграрії оглянули демонстраційні ділянки посівів кукурудзи, гороху. Тішать посіви качанистої, під яку було внесено органіки рідкої фракції з розрахунку 150 тонн на гектар. До слова, у господарстві мають дві величезні лагуни по 60 тис. куб. м, де гноївка зберігається 6 місяців.  
У хорошому стані на демополі посіви озимого ріпаку, хоча в лютому, коли не було снігу, втратили листковий апарат, проте згодом рослини відновилися і тепер у нормальному стані.  


Земля без корови як сирота 


Справжнє значення цієї улюбленої фрази директора «України» можна було зрозуміти під час огляду об’єктів  тваринницької галузі, яка тут функціонує з 1980-х років. Правда, тоді місцевий колгосп займав 20 місце серед 21 в районі і мав 5,5 мільйона карбованців боргів(!).  


Нині ж на молочно-товарному комплексі утримують 2613  корів. Середній надій на корову – 46 літрів молока екстракласу, є тварини, які дають майже 78 літрів! Тут усі процеси автоматизовано. Основою високих надоїв є високоякісні корми. Згодовують данське жито, врожайність якого на рік становить 18 тисяч тонн сінажної маси, але основа продуктивних кормів – це кукурудза на силос. 


За словами Олега Петровича, ті господарники, які хочуть займатися молочним тваринництвом, повинні подбати про кормову базу, надійну техніку і спеціалістів. Тому що корів треба годувати, взимку, звісно, також. Для прикладу, поголів’ю корів агрофірми потрібно 60 тисяч тонн соковитих кормів – це сінаж жита, люцерни і силос кукурудзи. До речі, насіння кукурудзи, люцерни і жита на корми має бути першокласним, тому його обирають не агрономи, а зоотехніки.  


Вражає в «Україні» і набір відповідної техніки. Наприклад, кормозбиральний комплекс господарства, на так званий зелений конвеєр, нараховує 4 косарки, які чіпляють до тракторів спереду і збоку, два розкидачі, три грабарки і три комбайни. Тут придбали великі причіпи місткістю по 39 куб. м  вітчизняного виробництва, мають приміщення (7,5 тис. кв. м) для зберігання техніки. Лише торік в агрофірмі придбали 14 тракторів тощо на 224 млн грн. 


У господарстві уже розпочали будівництво третього молочно-товарного комплексу, аби у 2027 році утримувати 11,5 тисяч голів ВРХ, а в дальшій перспективі вийти на 15 тисяч такого поголів’я. Усе це уже сьогодні дає змогу щодня отримувати «живі» гроші за молоко, гноєм підживляти землю, на якій вирощують екологічно чисту продукцію. 


Насіннєвий завод – запорука високої врожайності 


– Учасники Дня поля ознайомились і з роботою насіннєвого заводу. Це підприємство найсучаснішого рівня. У завальну яму потрапляє насіннєвий матеріал, включається сепаратор, аби  туди не потрапляла пилюка. А далі сам процес виготовлення насіння. Один працівник контролює у диспетчерській, інший – на електрокарі та ще один робітник. На другому складі триває протруювання насіння. Директор заводу Петро Лис із головним агрономом Віталієм Морозом контролюють до грама компоненти, щоби правильно протруїти насіння сої, гороху чи пшениці. Для готової продукції облаштовано склад за канадською технологією на 14 тисяч тонн насіння при постійній температурі +14 градусів. 


Водночас на заводі дбають і про екологічну безпеку виробництва. У приміщенні встановлена система витяжки італійського виробництва вартістю 2 млн 800 грн. 


Завод здали в експлуатацію навесні 2018 року. Відтоді на ньому вироблено стільки насіння, що ним можна засіяти мільйон гектарів! Окремо слід сказати, що на насіннєвому заводі для власних потреб і на реалізацію  упродовж року виробляють 10 тисяч тонн насіння сої. 


Сад – «для душі», яблука – для Європи 


Свого часу в «Україні», як висловився пан Крижовачук, «для душі» засадили 12 гектарів саду. Нині ж фруктовий сад щедро плодоносить на 176 гектарах, зокрема торік ще посадили 14 га смородини і 14 – вишні. Майже половину продукції продають за кордон: у Великобританію, Швецію, Індію та інші країни світу. 


«На цій землі мої сорокові жнива» 


Узагальнюючи філософію здобутків «України», її директор, Герой України Олег Крижовачук повідомив, що цього року «на цій землі мої сорокові жнива, а найбільшим своїм досягненням вважаю команду фахівців, яку збирали чи не по всій Україні. У нас 425 працівників, 5128 пайовиків. У Підволочиську вже є ціла вулиця, на якій підприємство збудувало квартири для наших спеціалістів. Через десять років роботи в «Україні» ці помешкання продамо їм за 1 гривню. 


Бог наділив мене можливістю платити людям гідну зарплату, премії, за оренду землі пайовикам. Словом, нині ми відповідальні за землю, яку нам подарував Господь». 


Це варто конкретизувати: минулого року працівникам «України» виплачено 162 мільйони гривень зарплати, 120 мільйонів – за оренду земельних паїв. Агропідприємство занесене у Клуб білого бізнесу, як один із найбільших платників податків усіх рівнів. 


Тернопільщина – надійний аграрний тил держави 


У Дні поля взяв участь начальник Тернопільської  обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода. Звертаючись до учасників заходу, він зазначив, що Тернопільщина – надійний аграрний тил держави, а таке масштабне науково-практичне дійство, що відбувається в «Україні», надихає і демонструє, що українське село живе, розвивається і має великий потенціал. Керівник області подякував Олегу Крижовачуку за організацію Дня поля і за вагомий внесок у розвиток агросектору регіону. 


Богдан НОВОСЯДЛИЙ 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
«Чорна вишиванка» на хуторі Кулеби
Хутір Кулеби в Нараївській громаді на Бережанщині – місце особливе, оповите героїчними подіями боротьби ОУН-УПА за Україну. Тут відчувається справжній патріотичний дух українців – у розповідях про юнаків-патріотів, молодих ОУНівців, які понад 80 років тому загинули тут за волю України; у шумі верховіть прадавнього лісу, який був свідком їхнього подвигу; у поколіннях родин, які традиційно в липневу пору приходять, приїжджають на це святе місце, аби віддати данину пам’яті героїв та взяти участь у фестивалі патріотичної пісні «Чорна вишиванка».
40 хвилин тому
Незламні у вірі та праці
У селі Білий Потік Білобожницької громади з ініціативи о. Мирослава Ткачука та громади церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ, за участі представників аграрного сектору та місцевої влади, поля громади були освячені.
57 хвилин тому
Відійшов у засвіти лауреат Шевченківської премії, Народний артист, Герой України, пов’язаний з Тернополем
Уранці 9 липня дружина українського композитора, Героя України Ігоря Поклада повідомила про його смерть. Народному артисту України було 83 роки. «От і все… Любила, люблю і любитиму завжди… Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка… За його безсмертну душу…», - йдеться у дописі.
1 година тому
Використання скошеної трави – скарб для городу
Знайомий аромат свіжоскошеної трави наповнює повітря. Перший інстинкт - зібрати її в мішки та позбутися. Але не поспішайте. Адже цей «зелений непотріб» насправді - справжній скарб, здатний кардинально змінити життя вашого городу. Правильне використання скошеної трави - це не лише про економію на добривах, а й про турботу про землю, збереження вологи та отримання набагато щедрішого врожаю.
2 години тому
Аби щедрим був колос хлібний
Мелодійні дзвони храму святого Миколая в Борсуках сповістили про завершення недільної служби, і велелюдна процесія сільчан, зупинившись на мить біля фігури Божої Матері, аби віддати шану Богородиці, прямує на просторе, гарно облаштоване подвір’я тракторної бригади агрофірми «Горинь».
2 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.