Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Квітнутимуть весь сезон: топ-5 невибагливих рослин, які варто посадити біля будинку

Досвідчені квітникарки назвали п’ять невибагливих рослин, які пишно квітнутимуть весь сезон, не вимагаючи при цьому ретельного догляду.

Квітнутимуть весь сезон: топ-5 невибагливих рослин, які варто посадити біля будинку

Досвідчені квітникарки назвали п’ять невибагливих рослин, які пишно квітнутимуть весь сезон, не вимагаючи при цьому ретельного догляду.

2 тижні тому Джерело:

ГОДЕЦІЯ

 

Красивоквітуча однорічна рослина родини онагрових. Її висаджують у ґрунт без попереднього вирощування розсади. Ідеальний період - з кінця квітня до початку травня. Годеція обожнює сонце, тому в тінистій частині ділянки її саджати не варто. Якщо регулярно й рясно поливати сходи, вже в липні рослина випустить перші бутони, а потім і  квіти, інформує Ukr.media.

 

Палітра відтінків годеції досить багата: від світло-рожевого до бузкового. У "дорослому" стані рослина утворює високі прямі кущі до півметра заввишки. До перших заморозків годеція зберігатиме свій естетичний вигляд, прикрашаючи ділянку. Вона придатна і для зрізання в букети. Мабуть, єдиний мінус рослини в тому, що вона нестійка до погодних умов. Сильна злива, а тим більше град, можуть сильно пошкодити ніжні пелюстки. Також для тривалого цвітіння бажано видаляти зів'ялі квіти.

 

АЙСТРИ

 

Наукова назва цих популярних серед дачників  квітів — каліфестус, але айстра — все ж звичніше для нашого вуха. Та й до зовнішності рослини "народна" назва підходить значно більше. Розпустившись, айстра справді нагадує космічну зірку з голчастими пелюстками. До речі, кошики можуть бути й інших конфігурацій: піоноподібні, хризантемоподібні, помпонні. За кольором вони рідко бувають однотонними. Переважно — це забарвлення біколор. Для бордюрної посадки підійдуть низькорослі сорти, а для оформлення альпійської гірки та території біля паркану — більш високі та статні, що досягають 1 метра завдовжки.

 

Існує два варіанти посіву, і термін цвітіння безпосередньо залежатиме від вибору посадки. Можна висадити однорічник на розсаду в березні-квітні, і тоді квітнути вона буде з липня майже до жовтня. Посіявши насіння прямо в ґрунт наприкінці квітня, чекайте цвітіння на місяць пізніше.

 

ФЛОКСИ

 

Різновидів цієї невибагливої рослини сьогодні виведено безліч, але дачники віддають перевагу низькорослим видам флоксу шилоподібного — це низькорослий ґрунтопокривний флокс, який цвіте навесні, а не весь сезон. Тим часом однорічний флокс Друммонда чомусь частіше ігнорують, а втім, у період цвітіння (влітку) він може стати справжньою родзинкою ділянки.

 

Флокс волотистий — це багаторічна рослина, відома своїм тривалим цвітінням влітку та на початку осені.

 

Забарвлення може бути абсолютно будь-яким, у тому числі з вічком та каймою. Флокс утворює невеликий прямостоячий кущ заввишки до 60 сантиметрів. Квітки бувають звичайними та махровими, з округлою формою пелюсток і "зірчастою", зібрані в щиткоподібні суцвіття. Тривалість цвітіння може різнитися залежно від сорту та часу посадки, але можна підібрати різновиди таким чином, щоб до середини осені флокси квітли, плавно змінюючи один одного.

 

ЕШОЛЬЦІЯ

 

Симпатична однорічна рослина родини макових. Являє собою розлогий кущ заввишки до 45 сантиметрів. Будучи "уродженкою" Мексики та південного заходу США, де їй доводилося рости на кам'янистих схилах у спеку, майже без води, ешольція й тепер не втратила своєї невибагливості. Яскраві суцвіття на вигляд і справді дуже нагадують макові, при цьому палітра настільки широка, що ландшафтні дизайнери створюють з рослини живі квітучі килими. Квітне ешольція з початку літа аж до заморозків.

 

Ледарі точно оцінять: топ-5 невибагливих рослин для дачі, які квітнуть весь сезон. Оформлення дачної ділянки — справа клопітка.Однорічні квітиРослини для тераси

 

АНТИРІУМ (Левовий зів)

 

Антиріум багаторічна рослина в теплих кліматичних зонах, але в Україні часто вирощується як однорічник, оскільки не завжди витримує морози. Морозостійкість до -5 градусів — приблизна, залежить від сорту та умов. Належить до родини подорожникових, а тому в особливому догляді, як і її найближчий "родич", не потребує. Квітне зазвичай з червня до вересня. Забарвлення може бути будь-яким, крім чисто блакитного та синього, з химерними розводами на пелюстках. При цьому заввишки рослина може досягати одного метра. За бажанням антиріумом можна оформити як клумби, так і навісні кашпо або килимові квітники.

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Чотири щоденні звички, які допоможуть зберегти молодість
Зберегти молодість організму - реально, якщо щодня приділяти увагу простим звичкам. Правильне харчування, рух, турбота про сон і позитивний настрій допомагають підтримувати енергію, здоров'я та життєву силу на довгі роки.
3 години тому
Як позбутися довгоносика на полуниці: дієві народні методи
Цей крихітний жук із витягнутим хоботком здається непомітним, але шкоди завдає чимало. Він не лише підгризає листя та бутони, а й відкладає яйця просто у квіткові бруньки. Через це гарний врожай можна втратити за кілька днів
3 години тому
З липня мінімальна зарплата може зрости до 10 800 грн
Згідно з законопроєктом №13164-1, в Україні планують збільшити мінімальну зарплату до 10 800 грн – на рівні фактичного прожиткового мінімуму. У березні 2025-го фактичний розмір прожиткового мінімуму склав 10 800 грн, тоді як мінімальна зарплата була 8 000 грн, що становила лише 74,1% від потреби. Це є порушенням статті 22 Конституції України, йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
5 годин тому
Нехай чиновники з київських пагорбів заїдуть у село
Скільки живу, не пам’ятаю такого байдужого ставлення до села. Всі згадують про нього, коли хочуть харчуватися. Мовляв, ціни на продукти високі. Візьмемо, для прикладу, тваринництво. Із 11 млн корів у 1991 році на сьогодні залишилося трохи більше як 2 млн поголів’я. Здавалося б, молочні продукти нині у дефіциті. Та де там. Прилавки магазинів заставлені «молочкою». Якщо у вас хворе серце, не читайте того, що у складі кожного продукту. Це коктейль із хімії. І не тільки. За м’ясне скотарство я взагалі мовчу, кануло в лету.
5 годин тому
Найближчими днями на Тернопілля нарешті прийдуть дощі
За даними Українського гідроментцтру у вихідні в західних, північних та більшості центральних областей - короткочасні дощі, місцями грози. Вдень 4 травня на Закарпатті та в Карпатах - значні дощі. 3 травня вдень - у північній частині держави та в Карпатах, 4 травня - в усій Україні, крім південного сходу, місцями пориви південно-західного вітру 15-20 м/с.
5 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
сege500@ukr.net
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.