Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

10 причин, чому треба їсти редиску

Редиска є одним з найбільш ранніх та корисних овочів весняного сезону. Її гострий смак пояснюється вмістом великої кількості поживних речовин.

10 причин, чому треба їсти редиску

Редиска є одним з найбільш ранніх та корисних овочів весняного сезону. Її гострий смак пояснюється вмістом великої кількості поживних речовин.

19 годин тому Джерело:

Gazeta.ua розповідає, чим корисна червона редиска, яка так популярна серед українців.

 

Редиска багата на вітаміни та мінерали

 

Фолат (вітамін групи В): синтезує білі/червоні кров'яні клітини в кістковому мозку та необхідний для процесу створення ДНК і РНК.

 

Калій: регулює та підтримує баланс рідини в організмі. Він також підтримує електричну активність серця та роботу всієї нервової системи.

 

Вітамін С: бере участь у багатьох важливих функціях в організмі, допомагає у формуванні колагену та зміцненні стінок кровоносних судин.

 

Вітамін B6 (піридоксин): необхідний для багатьох ферментних реакцій в організмі, головним чином метаболізму.

 

Чим корисна редиска

 

Зменшує ризик раку

Редиска містить глюкозинолати, сірковмісні сполуки, характерні для хрестоцвітих овочів. Ці сполуки захищають клітини від генетичних мутацій, які можуть спричинити рак. Також вони допомагають знищити клітини, які у майбутньому можуть перерости в ракові клітини.

 

Покращує травлення

Вживання достатньої кількості клітковини щодня жінкам та чоловікам запобігає запорам, кислотному рефлюксу та розладам травлення, як синдром подразненого кишківника. Редиска містить велику кількість клітковини, що забезпечує повноцінне функціонування травної системи.

 

Дослідження показали, що на травлення також позитивно впливає вживання листя редиски. Цей овоч може допомогти регенерації слизової оболонки шлунку.

 

Бореться з грибковими інфекціями

Candida albicans є одним з найпоширеніших грибів в організмі людини. Надмірний ріст Candida albicans може спричинити вагінальні інфекції та інфекції порожнини рота. Редиска містить протигрибкову сполуку RsAFP2, ефективність якої доведена проти штамів бактерій Candida.

 

Запобігає діабету

При переддіабеті або проблемах з цукром у крові споживання редиски може допомогти регулювати рівень цукру в крові та запобігти прогресуванню до діабету 2 типу.

 

Цей овоч має протидіабетичні властивості, які сприяють підвищенню функції імунної системи, засвоєнню глюкози та зниженню рівня цукру в крові. Дослідження показують, що редиска безпосередньо покращує реакцію на інсулін і метаболізм глюкози. Адіпонектин - це гормон, який бере участь у зниженні рівня глюкози в крові. Редиска містить сполуки, які регулюють рівень адіпонектину та інших гормонів, що відіграють важливу роль у регуляції гомеостазу глюкози.

 

Підвищує рівень вологи в організмі

Для оптимального функціонування організму необхідна достатня кількість вологи. Нестача рідини може спричинити головні болі, часті хвороби та тягу до цукру. Редиска має дуже високий вміст води, 93,5 грами на 100 грамів. Це майже нарівні з огірком, у 100 грамах якого міститься 95,2 грама води.

 

Покращує стан шкіри

Редиска має високий рівень вітаміну С покращує еластичність шкіри, допомагаючи утворювати колаген, що становить структуру шкіри, кісток та іншої сполучної тканини. Крім того, вона бореться з вільними радикалами та забезпечує посилений захист шкіри від ультрафіолету.

 

Фолієва кислота в редисці зменшує окисне пошкодження, а вітамін B6 може зменшити стрес, запобігаючи висипанням і передчасному старінню.

 

Підтримує здоров'я серця

Антоціани - тип флавоноїдів з антиоксидантною дією, які можуть бути особливо корисними для серцево-судинної системи. У редисці присутні антоціани, що надають її шкірці червоного кольору. Їжа з високим вмістом антоціанів пов'язана зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань, впливаючи на рівень холестерину та тригліцеридів.

 

Знижує тиск

Редиска містить помірно високий рівень калію, що балансує рідину в організмі та допомагає ефективно знизити артеріальний тиск людям з гіпертонією. Крім того, завдяки синтезу колагену редиска може зміцнити стінки кровоносних судин і знизити ризик розвитку атеросклерозу.

 

Зміцнює імунітет

Вітамін С, яким багата редиска, є життєво важливою поживною речовиною для підтримки імунної системи, а також для росту та відновлення тканин. Цей потужний антиоксидант допомагає уникнути таких застуди та грипу.

 

Сприяє схудненню

Оскільки у редисці багато води та клітковини, а також мало жиру та калорій, він є ідеальним продуктом у харчуванні людей, які прагнуть схуднути. Редиска надзвичайно низькокалорійна, тому додавання її до їжі допоможе зменшити загальну калорійність.

 

Протипоказання

Налягати на редис не слід тим, хто по­терпає від хронічних захворювань шлунка, дванадцятипалої кишки, підшлункової за­лози, печінки і жовчного міхура, а також серцево-судинної системи.

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
«Не я б’ю – верба б’є. За тиждень – Великдень»
За тиждень до Великодня християни відзначають свято Входу Господнього до Єрусалима. Цього року воно припадає на 13 квітня. У народі його називають Вербною неділею.
4 години тому
На Прикарпатті фермери ризикнули і посадили картоплю до квітневих заморозків
Перші 7 гектарів ранньої картоплі вже висаджені на ділянці поблизу Калуша Івано-Франківської області, хоча зазвичай такі роботи починаються лише в травні.
16 годин тому
17 тисяч штрафу дозволить офіційно знятися з розшуку ТЦК
Через масову неявку військовозобов’язаних чоловіків за повістками, надісланими поштою, Верховна Рада розробила і підтримала законопроєкт №12093, який офіційно дозволяє знятися з розшуку ТЦК після сплати адміністративного штрафу.
16 годин тому
«Революція» в екзаменах на водійські права: що зміниться
Віцепрем'єр Михайло Федоров в ефірі телемарафону анонсував кардинально новий підхід до отримання водійських посвідчень в Україні. За його словами, Міністерство цифрової трансформації спільно з МВС працює над цифровізацією сервісних центрів МВС, де громадяни отримують водійські послуги.
16 годин тому
Заварна паска – ніжна, ароматна і довго не черствіє
Кулінарна майстриня, відома блогерка з Калуша на Івано-Франківщині Люба Біріна поділилася своїм перевіреним рецептом заварної паски. "Останнім часом такі подобаються найбільше. Довго не черствіють та не кришаться», – каже жінка.
19 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.