Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Курчат рахують восени

Новий сільськогосподарський сезон у фермерському господарстві «Ігровицьке», яке базується в селі Ігровиця Білецької громади та обробляє понад 300 га орендованих паїв жителів Ігровиці та Хомівки, успішно стартував.

Курчат рахують восени

Новий сільськогосподарський сезон у фермерському господарстві «Ігровицьке», яке базується в селі Ігровиця Білецької громади та обробляє понад 300 га орендованих паїв жителів Ігровиці та Хомівки, успішно стартував.

4 місяці тому Джерело:

Як розповідає відомий у нашому краї своїм новаторством голова «Ігровицького», фермер Петро Литвин, озимі пшеницю та ріпак уже двічі підживили, горох посіяли, тепер готуються до наступного етапу – сівби кукурудзи, сої, соняшнику. Це буде пізніше, коли стабільно потепліє, а зараз механізатори зайняті підготовкою відповідної техніки. 


Технічний парк в «Ігровицькому», без перебільшення, унікальний, такий і у великих агропідприємствах не завжди є: різновиди тракторів та іншої техніки Claas, Hammer, три потужні сучасні зернозбиральні комбайни, такі ж високотехнологічні жатки, сівалки. Тому будь-який вид сільськогосподарських робіт проводять оперативно, оптимально використовуючи погожі дні. Якщо ж колегам-аграріям потрібна допомога технічними засобами – охоче допомагають. 


- Цьогорічна надто рання весна не лише квапить і дає можливість ефективно провести перший обробіток посівів, а й неабияк насторожує.  Не пригадую, щоб під час першого, ще зимового, внесення добрив, який агрономи називають «по мерзлоталому грунту», за агрегатами здіймалася курява від сухого верхнього шару ріллі, – каже Петро Литвин.  


Днями в «Ігровицькому» очікують на високотехнологічний агрегат, який придбали для внесення рідких добрив на посіви «під корінь», адже дія сипучих добрив у нинішніх кліматичних умовах вже очевидно неефективна. Окрім того, цьогоріч готові до застосування ще однієї новації, яку Петро Литвин запозичив у своїх німецьких друзів-фермерів. Це своєрідний акумулятор для збору талої і дощової води. Конструкція наскільки унікальна, настільки й проста (на перший погляд – ред.). Для цього використано головний елемент – дах нещодавно збудованого великого ангару, систему ринв і труб, якими через спеціальний фільтр дощова вода зверху вниз транспортується в підземний 75-кубометровий резервуар. Накопичені в такий спосіб 75 тонн технічної дощової води використають для приготування розчинів у процесі догляду за посівами в період вегетації. Для таких потреб, переконаний голова фермерського господарства, тала і дощова вода значно краща, ніж із свердловини, адже набагато м’якша, без фосфатів і вапняків, не містить домішок, які мають негативну дію на корисні елементи рослинної поживи. 


Директор «Ігровицького» зізнається, що багато експериментує, вивчає дію  різних технологій у тутешніх погодніх та кліматичних умовах задля кращого кінцевого результату. Для прикладу, озимий ріпак, який під зиму «прорідила» підступна совка, свідомо не підсівали, зате сьогодні рослини в цих місцях удвічі сильніші, аніж на інших ділянках. Хто бував на ігровицьких землях в переджнивну пору попередніх сезонів, той знає, наскільки ваговиті тут ріпакові площі. Втім, з прогнозами щодо цьогорічної  врожайності Петро Петрович не поспішає, жартуючи, що «курчат рахують восени». 


У ФГ «Ігровицьке» все роблять з користю для господарки. Розліснювали  земельну ділянку, яку взяли в оренду нещодавно, – мають об’ємний склад дров, які використовують під час жнив для досушування зерна в елеваторі, не треба платити за газ. Ряд сонячних панелей поруч з господарським двором третій рік повністю забезпечує потреби в електроенергії, а те, що залишається, продають за «зеленим» тарифом. В обробітку землі не використовують плугів,  адже поступово відмовилися від глибокої оранки. 


- Поверховий обробіток у поєднанні з «вертикальним» із застосуванням сучасних грунтових механізмів – це краще для врожаю і значно економніше в ресурсах, – переконаний Петро Литвин. 


В «Ігровицькому» охоче діляться своїми земельними площами для дослідних демоділянок із такими відомими насіннєвими брендами, як Sungenta, Bauer.  Спостереженнями та своїм «аграрним» баченням Петро Литвин регулярно ділиться із підписниками в ютуб-каналі. Його репортажі з поля в реальному часі,  бачення і висновки завжди цікаві й корисні, адже грунтуються на власних дослідженнях, досягненнях і навіть помилках, які можуть застерегти від неправильних кроків як початківців, так і бувалих фермерів.   


Ганна МАКУХ 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 


На світлинах: голова ФГ «Ігровицьке» Петро Литвин; механізатори  Юрій Алексевич (зліва) та Назар Коробій. 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
«Не так страшні московські воші, як українські гниди»… СБУ зірвала спробу теракту на Тернопільщині
Існує думка, що цей вислів належить Симонові Петлюрі, хоча доказів цьому немає, адже у жодних офіційних джерелах, пов’язаних з ним, це не встановлено. Зрештою, ми не збираємося встановлювати історичну справедливість. Просто, цей вислів сьогодні актуальний, як ніколи. І ось з якої нагоди.
10 годин тому
Зростає місцевий бюджет – розвиваються громади
За повідомленням начальника обласної військової адміністрації В'ячеслава Негоди, за шість місяців 2025 року до місцевих бюджетів області надійшло 4,9 млрд гривень власних доходів, що на 757 млн гривень більше, ніж у першому півріччі 2024 року. Тобто, власні доходи місцевих бюджетів зросли на 18,5%.
11 годин тому
«Україну роблять «загрозою угорської нації»… А що ж ми?
Угорсько-українські відносини сьогодні надзвичайно натягнуті. Нинішній уряд Віктора Орбана блокує військову допомогу Україні, вступ нашої держави до НАТО і ЄС. Орбан став путінським агентом у євроатлантичному середовищі та сподівається «за вірну службу» отримати українське Закарпаття, яке угорці завоювали в другій половині ХІV століття.
11 годин тому
Свіжа, заморожена чи приготовлена: яка чорниця найкорисніша для покращення пам'яті
Чорниця - одна з найпотужніших ягід для мозку, але не всі її форми однаково ефективні. Якщо хочете підтримати пам'ять і когнітивну функцію, важливо знати, яку саме чорницю краще вживати: свіжу, заморожену чи термічно оброблену.
11 годин тому
У помідорів скручується листя: які причини і що робити
Скручування листя у томатів — поширене явище, яке може мати різні причини. Щоб ефективно боротися з проблемою, важливо вчасно визначити джерело її виникнення.
11 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.