Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Василь КРАВЕЦЬ: «Наші випускники працюють у провідних агропідприємствах краю»

У Тернопільському навчально-курсовому комбінаті торік опанували популярні робітничі професії понад 2600 осіб із семи областей України.

Василь КРАВЕЦЬ: «Наші випускники працюють у провідних агропідприємствах краю»

У Тернопільському навчально-курсовому комбінаті торік опанували популярні робітничі професії понад 2600 осіб із семи областей України.

2 місяці тому Джерело:

У ДНЗ «Тернопільський навчально-курсовий комбінат», головний офіс якого в місті Кременець, здобувають важливі для агровиробництва професії трактористів-машиністів різних категорій, водіїв автотранспортних засобів категорії В, операторів котелень та ін. У 2024 році отримали відповідні свідоцтва державного зразка понад 2600 слухачів. Показник, який, з одного боку, засвідчує зростаючу потребу в таких професіях, з іншого – хороші можливості комбінату готувати, зокрема, механізаторів високої кваліфікації. Про ці та інші актуальні аспекти діяльності Тернопільського навчально-курсового комбінату – в інтерв’ю директора навчального закладу  Василя КРАВЦЯ. 


– Василю Павловичу, якщо головний офіс комбінату в Кременці, то й головна навчально-виробнича база також тут? 


– Тернопільський навчально-курсовий комбінат має 10 філій у колишніх райцентрах Тернопільщини – Заліщиках, Борщеві, Теребовлі, Підволочиську, інших, а також у Тернополі і, зрозуміло, в Кременці. Навчальна база рівноцінна у всіх філіях, і головне – навчальний процес забезпечують кваліфіковані педагоги, майстри, які дають курсантам теоретичні знання і практичні навики. 


– Хто ваші студенти? 


– Фах тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва набувають зазвичай курсанти, яким ця спеціальність потрібна і вони за нею або працюватимуть, або вже працюють і їм потрібна додаткова кваліфікація.  Підготовлені фахівцями нашого комбінату механізаторські кадри працюють нині у провідних агропідприємствах – ПП «ОП «Іванівське», ТОВ «Україна», ПАП «Аркадія», ПАП «Дзвін», інших, які використовують у своїй діяльності сучасну потужну і складну сільськогосподарську техніку провідних світових марок. Для багатьох наших слухачів це друга освіта, чимало й таких, які вже мають дипломи про вищу освіту, але для них актуальні права механізатора чи водія легкового автомобіля. 


– З якою періодичністю відбувається набір слухачів? 


– Групи формуємо  постійно в міру комплектації. Навчання проводять відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти. Використовуємо різні форми навчання залежно від вимог замовників – це індивідуальна форма та навчання на виробництві. Тракторист-машиніст категорії А1 – це базова підготовка. Для набуття інших категорій, для прикладу, В1 і В2 (керування самохідними зерно- і кормозбиральними машинами), D1 (управління екскаватором) чи Е1 і Е2 (навантажувачами різних типів) – час навчання триває 1,5 місяця. Три місяці – навчання водіїв легкового автомобіля категорії В та операторів котельні. 


– Зважаючи на широку мережу філій, у Тернопільському навчально-курсовому комбінаті здобувають спеціальності жителі з усієї області? 


– Навчаються в нас не лише жителі Тернопільщини, хоча таких більшість. Є й з інших областей – Хмельниччини, Івано-Франківщини, Буковини, Рівненщини, Львівщини, Житомирщини і навіть із Сумщини. Для слухачів із віддалених територій є гуртожиток у Кременці  з дуже гарними умовами проживання. Житлові блоки гуртожитку займають три поверхи нашого головного приміщення. Тут відповідно облаштовані і з сучасним ремонтом кімнати, душові, відповідна побутова техніка. Є кухонні і пральні блоки. З початку повномасштабної війни виконуємо важливу соціальну місію – в частині гуртожитку проживають переселенці з прифронтових областей (50 осіб), для яких ми також постаралися створити хороші умови проживання. 


– Чи скористався комбінат для вирішення цих питань допомогою держави? 


– Для цього винятково контактуємо з благодійними організаціями, за що їм наша велика вдячність. Це обласна організація Товариства Червоного Хреста України, благодійний фонд «Рокада». Нові двері, холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі, електроплити, інша сучасна побутова техніка – це завдяки благодійникам. Багато робимо за власні кошти: всі внутрішні ремонти в офісі, навчальних кімнатах і блоках гуртожитку, введена в дію нова потужна котельня. По суті, є одне велике питання, яке потребує негайного вирішення і власними ресурсами та можливостями комбінату вирішити його неможливо – вимагає заміни дах, який протікає і це особливо позначається на крайньому верхньому поверсі, де затікають і беруться пліснявою стеля і стіни та всі наші зусилля з ремонтом можуть бути зведені нанівець. За нашими попередніми оцінками, лише на виготовлення проєктно-кошторисної документації потрібно понад 200 тисяч гривень, а на заміну конструкцій та перекриття – мільйони…Таких ресурсів у нас поки що нема. 


– Судячи зі статусу, ДНЗ «Тернопільський навчально-курсовий комбінат» – державний заклад, тож логічно сподіватися в цьому на сприяння органів влади чи місцевого самоврядування? 


– Оскільки наш навчальний заклад у компетенції департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА, минулими роками отримував за рішенням обласної ради фінансування в межах 300 тисяч гривень. Цьогоріч бюджетного фінансування нема, діяльність комбінату забезпечуємо власними ресурсами та даємо чималі надходження у місцевий бюджет. Торік лише податку з доходів фізичних осіб сплатили понад мільйон гривень: наш колектив – це 36 працівників, яким стараємося платити гідну заробітну плату. Маємо і численні подяки від бойових підрозділів, допомогу військовим надаємо постійну і вагому. 


– Доводиться багато працювати над пошуком джерел надходжень? 


– Маємо низку нових домовленостей, зокрема, із вищими навчальними закладами Тернополя – педагогічним, технічним, Західноукраїнським університетами – про розміщення на їх базі наших навчальних майданчиків. Педагоги і майстри комбінату проводитимуть заняття з укомплектованими групами, так би мовити, без відриву від основного навчання  студентів цих вишів. На таку послугу є запит, молоді люди паралельно отримуватимуть свідоцтва державного зразка і відповідні права на керування технічними засобами. 


– Редакція «Сільського господаря» бажає вам, Василю Павловичу, та колективу комбінату успіхів у реалізації всіх добрих задумів і починань! 


– Дякуємо. Ваша журналістська праця також надзвичайно важлива. 


Ганна МАКУХ 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 


На світлинах: директор Тернопільського навчально-курсового комбінату Василь Кравець; у навчальній аудиторії (зліва направо) заступник директора Юрій Савчук, викладач Валерій Смірнов, старший майстер Ростислав Довгалюк, заступник директора Ярослав Холевінський. 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Новий Папа Римський - Лев XIV
Новим Папою Римським обрали 69-річного американського кардинала Роберта Френсіса Прево, який узяв собі папське імʼя Лев XIV. 69-річний Прево, обраний конклавом на другий день після початку зібрання, став першим в історії католицької церкви папою, який народився у США.
11 годин тому
Туристична індустрія – потужний драйвер розвитку краю
У популярному етнопарку «Агроленд», що у селі Великий Ходачків, на автомагістралі Тернопіль – Бережани відбулося офіційне відкриття туристичного сезону Тернопілля. Цікавий і багатоплановий захід під назвою: «Агро-, гастро-, етнотуризм. Тернопільщина — репрезентує» пройшов 7 травня.
17 годин тому
Вже викопано всі останки з братського поховання в Пужниках
Команда польських дослідників уже розкопала всі останки з братського поховання в Пужниках на заході України. Більшість із них – жінки та діти. Ексгумаційні роботи на місці розкопок триватимуть ще кілька днів, а потім дослідники зможуть повернутися до Польщі.
17 годин тому
Посадіть поруч ці три рослини і… забудьте про шкідників
Природні союзники - головний тренд сезону серед досвідчених городників. Якщо посадити базилік поруч із помідорами, чорнобривці - біля огірків, а часник - поруч із полуницею, можна забути про хімію та щорічну війну з хворобами.
18 годин тому
Синоптики попереджають про складне літо: посуха та спека загрожують урожаю
Цього року літо в Україні очікується спекотним та сухим. Вже зараз відчувається нестача опадів. Про це розповів начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.За його словами, саме опади травня завжди закладають надійний фундамент для майбутнього врожаю. А цього року у першій половині місяця не виключені заморозки.
18 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.