Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Василь КРАВЕЦЬ: «Наші випускники працюють у провідних агропідприємствах краю»

У Тернопільському навчально-курсовому комбінаті торік опанували популярні робітничі професії понад 2600 осіб із семи областей України.

Василь КРАВЕЦЬ: «Наші випускники працюють у провідних агропідприємствах краю»

У Тернопільському навчально-курсовому комбінаті торік опанували популярні робітничі професії понад 2600 осіб із семи областей України.

2 тижні тому Джерело:

У ДНЗ «Тернопільський навчально-курсовий комбінат», головний офіс якого в місті Кременець, здобувають важливі для агровиробництва професії трактористів-машиністів різних категорій, водіїв автотранспортних засобів категорії В, операторів котелень та ін. У 2024 році отримали відповідні свідоцтва державного зразка понад 2600 слухачів. Показник, який, з одного боку, засвідчує зростаючу потребу в таких професіях, з іншого – хороші можливості комбінату готувати, зокрема, механізаторів високої кваліфікації. Про ці та інші актуальні аспекти діяльності Тернопільського навчально-курсового комбінату – в інтерв’ю директора навчального закладу  Василя КРАВЦЯ. 


– Василю Павловичу, якщо головний офіс комбінату в Кременці, то й головна навчально-виробнича база також тут? 


– Тернопільський навчально-курсовий комбінат має 10 філій у колишніх райцентрах Тернопільщини – Заліщиках, Борщеві, Теребовлі, Підволочиську, інших, а також у Тернополі і, зрозуміло, в Кременці. Навчальна база рівноцінна у всіх філіях, і головне – навчальний процес забезпечують кваліфіковані педагоги, майстри, які дають курсантам теоретичні знання і практичні навики. 


– Хто ваші студенти? 


– Фах тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва набувають зазвичай курсанти, яким ця спеціальність потрібна і вони за нею або працюватимуть, або вже працюють і їм потрібна додаткова кваліфікація.  Підготовлені фахівцями нашого комбінату механізаторські кадри працюють нині у провідних агропідприємствах – ПП «ОП «Іванівське», ТОВ «Україна», ПАП «Аркадія», ПАП «Дзвін», інших, які використовують у своїй діяльності сучасну потужну і складну сільськогосподарську техніку провідних світових марок. Для багатьох наших слухачів це друга освіта, чимало й таких, які вже мають дипломи про вищу освіту, але для них актуальні права механізатора чи водія легкового автомобіля. 


– З якою періодичністю відбувається набір слухачів? 


– Групи формуємо  постійно в міру комплектації. Навчання проводять відповідно до Державного стандарту професійно-технічної освіти. Використовуємо різні форми навчання залежно від вимог замовників – це індивідуальна форма та навчання на виробництві. Тракторист-машиніст категорії А1 – це базова підготовка. Для набуття інших категорій, для прикладу, В1 і В2 (керування самохідними зерно- і кормозбиральними машинами), D1 (управління екскаватором) чи Е1 і Е2 (навантажувачами різних типів) – час навчання триває 1,5 місяця. Три місяці – навчання водіїв легкового автомобіля категорії В та операторів котельні. 


– Зважаючи на широку мережу філій, у Тернопільському навчально-курсовому комбінаті здобувають спеціальності жителі з усієї області? 


– Навчаються в нас не лише жителі Тернопільщини, хоча таких більшість. Є й з інших областей – Хмельниччини, Івано-Франківщини, Буковини, Рівненщини, Львівщини, Житомирщини і навіть із Сумщини. Для слухачів із віддалених територій є гуртожиток у Кременці  з дуже гарними умовами проживання. Житлові блоки гуртожитку займають три поверхи нашого головного приміщення. Тут відповідно облаштовані і з сучасним ремонтом кімнати, душові, відповідна побутова техніка. Є кухонні і пральні блоки. З початку повномасштабної війни виконуємо важливу соціальну місію – в частині гуртожитку проживають переселенці з прифронтових областей (50 осіб), для яких ми також постаралися створити хороші умови проживання. 


– Чи скористався комбінат для вирішення цих питань допомогою держави? 


– Для цього винятково контактуємо з благодійними організаціями, за що їм наша велика вдячність. Це обласна організація Товариства Червоного Хреста України, благодійний фонд «Рокада». Нові двері, холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі, електроплити, інша сучасна побутова техніка – це завдяки благодійникам. Багато робимо за власні кошти: всі внутрішні ремонти в офісі, навчальних кімнатах і блоках гуртожитку, введена в дію нова потужна котельня. По суті, є одне велике питання, яке потребує негайного вирішення і власними ресурсами та можливостями комбінату вирішити його неможливо – вимагає заміни дах, який протікає і це особливо позначається на крайньому верхньому поверсі, де затікають і беруться пліснявою стеля і стіни та всі наші зусилля з ремонтом можуть бути зведені нанівець. За нашими попередніми оцінками, лише на виготовлення проєктно-кошторисної документації потрібно понад 200 тисяч гривень, а на заміну конструкцій та перекриття – мільйони…Таких ресурсів у нас поки що нема. 


– Судячи зі статусу, ДНЗ «Тернопільський навчально-курсовий комбінат» – державний заклад, тож логічно сподіватися в цьому на сприяння органів влади чи місцевого самоврядування? 


– Оскільки наш навчальний заклад у компетенції департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА, минулими роками отримував за рішенням обласної ради фінансування в межах 300 тисяч гривень. Цьогоріч бюджетного фінансування нема, діяльність комбінату забезпечуємо власними ресурсами та даємо чималі надходження у місцевий бюджет. Торік лише податку з доходів фізичних осіб сплатили понад мільйон гривень: наш колектив – це 36 працівників, яким стараємося платити гідну заробітну плату. Маємо і численні подяки від бойових підрозділів, допомогу військовим надаємо постійну і вагому. 


– Доводиться багато працювати над пошуком джерел надходжень? 


– Маємо низку нових домовленостей, зокрема, із вищими навчальними закладами Тернополя – педагогічним, технічним, Західноукраїнським університетами – про розміщення на їх базі наших навчальних майданчиків. Педагоги і майстри комбінату проводитимуть заняття з укомплектованими групами, так би мовити, без відриву від основного навчання  студентів цих вишів. На таку послугу є запит, молоді люди паралельно отримуватимуть свідоцтва державного зразка і відповідні права на керування технічними засобами. 


– Редакція «Сільського господаря» бажає вам, Василю Павловичу, та колективу комбінату успіхів у реалізації всіх добрих задумів і починань! 


– Дякуємо. Ваша журналістська праця також надзвичайно важлива. 


Ганна МАКУХ 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 


На світлинах: директор Тернопільського навчально-курсового комбінату Василь Кравець; у навчальній аудиторії (зліва направо) заступник директора Юрій Савчук, викладач Валерій Смірнов, старший майстер Ростислав Довгалюк, заступник директора Ярослав Холевінський. 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Учені з'ясували, як ґаджети впливають на словниковий запас дитини
Науковці стверджують, що дитячий словниковий запас розвивається повільніше, якщо довго користуватися ґаджетами.
13 хвилин тому
Перспективні очікування від «БІО-ЛАНу»
Понад 200 робочих місць, 110 мільйонів євро інвестицій та 7 мільйонів гривень надходжень до місцевого бюджету щорічно. Такі очікування від створення індустріального парку «БІО-ЛАН» у Лановецькій міській територіальній громаді.
1 година тому
Фермери можуть отримувати пальне у розстрочку без переплат
Компанії WOG та WEAGRO запустили зручний механізм придбання пального у розстрочку для фермерів. Тепер аграрії можуть отримувати якісне пальне без зайвих фінансових ризиків, застав та переплат.
2 години тому
Україну охопить значне похолодання та навіть заморозки…
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила відома синоптикиня Наталка Діденко. За її даними, відчутне похололання очікується вже під завершення наступного тижня. Згодом (після 6-го квітня) прийдуть і заморозки.
3 години тому
Таємнича блакитна спіраль у небі над Європою: що це?
Блакитна спіраль з'явилася в небі в небі над Європою - від Британії до України – у ніч проти вівторка. Експерти заспокоюють - це не початок вторгнення інопланетян. Ефект гало - не найбільш дивовижна річ, яку можна було побачити в українському небі.
16 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.