Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Олег Кохман: «Ми створили команду, якою можуть пишатися всі жителі нашої громади»

Футбольний клуб Великогаївської об’єднаної територіальної громади, що на Тернопільщині, сьомий сезон виступає у чемпіонаті України серед аматорських команд. «Агрон» – це вже впізнаваний бренд у любительському футболі України. Ми неодноразово записували головних тренерів команди, проте про створення клубу «Агрон-ОТГ» та що громада робить для його розвитку, ще не говорили.

Олег Кохман: «Ми створили команду, якою можуть пишатися всі жителі нашої громади»

Футбольний клуб Великогаївської об’єднаної територіальної громади, що на Тернопільщині, сьомий сезон виступає у чемпіонаті України серед аматорських команд. «Агрон» – це вже впізнаваний бренд у любительському футболі України. Ми неодноразово записували головних тренерів команди, проте про створення клубу «Агрон-ОТГ» та що громада робить для його розвитку, ще не говорили.

1 місяць тому Джерело:

Тож про ФК «Агрон» (Великі Гаї) сайт «Український футбол» поспілкувався з головою Великогаївської ОТГ Олегом Кохманом. 


– Як у вас взагалі з’явилася ідея заснувати футбольну команду у Великогаївській сільській раді?  


– Я сам – вчитель фізкультури, проте ось уже майже 19 років працюю на посаді Великогаївського сільського голови. Зараз у нас уже об’єднана територіальна громада на цілих 15 сіл. Так от, серед завдань, які ми виконуємо з впровадження державної політики та забезпечення нормального функціонування потрібних для жителів інституцій, є й популяризація здорового способу життя, залучення громадян до фізкультури та спорту.  
Тож у березні 2016 року я зібрав представників бізнесу, фермерства нашого краю й повідомив, що у нас є ідея створити футбольну команду. Поговорили, й відгукнувся на той час лише один – директор ПП «Агрон» Юрій Березовський. Я йому й сказав: «Юрію Романовичу, в такому випадку й назва нашої команди має бути «Агрон-ОТГ». Так і розпочалася історія нашого футбольного клубу.  


– Як розвивалися події?  


– Ми з Юрієм Романовичем розділили, так би мовити, коло обов’язків. Він зайнявся комплектацією та фінансуванням самої команди, я ж допомагав у цьому та намагався створити належні умови для гри та функціонування команди. Ось так, спільними зусиллями, ми й розпочали історію ФК «Агрон-ОТГ». І, маю сказати, що вже на другий рік виступів наша футбольна команда стала чемпіоном Тернопільської області з футболу. Нині у нас уже сім таких титулів, а минулого року «агронівці» здійснили так званий «требл» – тобто здобули одночасно золоті медалі, кубок і суперкубок обласного ґатунку. Це і є та команда, якою можуть пишатися всі жителі нашої громади!  


– А як великогаївська громада готувалася до футболу всеукраїнського рівня?  


– Ми стараємося приділяти увагу спортивній інфраструктурі громади. Стадіон у нас уже був із полем, але без необхідного. Фактично за 200 тисяч гривень ми на той час, багато років тому, добудували бігові доріжки та накриття над трибунами. А потім замінили старі дерев’яні лавиці на сучасні індивідуальні сидіння. 

 
Розкажу цікаву історію. Коли до Євро-2012 проводилася реконструкція НСК «Олімпійський», ми домовилися, що візьмемо собі світло-коричневі пластикові стільці, які від 1998 року монтувалися на головному стадіоні країни. Таким чином, ми відправилися в Київ – знімали, вантажили машини, монтували ті сидіння. В підсумку в нас на стадіоні – 1500 індивідуальних пластикових сидінь на трибунах. Також старалися підтягнути все необхідне для чемпіонату України – роздягальні, адмінприміщення і так далі.  


Поступово змогли створити куточок спорту в Великих Гаях. Тут варто додати, що у нас заснований відділ культури, молоді та спорту Великогаївської громади на чолі зі Степаном Гулею, який також бере активну участь у буквально щоденному функціонуванні футбольної команди. До речі, у нас проводяться спартакіади з різних видів спорту, не тільки футболу.  


– «Агрон» – це суто про дорослий футбол? 


– Ні, у нас от недавно був традиційний уже зимовий турнір Agron Cup – то в ньому на майданчик вийшло близько 40 футболістів, і лише десь 18 із них – це дорослі гравці першої клубної команди. Всі інші – юні місцеві вихованці. Звісно, тренерський штаб мав свою мету – підготувати команду, дати ігрову практику, розминку учасникам чемпіонату України серед аматорів.  


Але юні футболісти громади старалися ще й показати себе головному тренеру Сергію Богородіченку – і є таке в нас побажання, щоб цього року, щонайменше, двоє наших юних вихованців потрапили в заявку першої команди. І це реально. Річ у тім, що в нас у громаді більше 200 діток займається, це діти наших жителів, за яких щиро вболіває вся громада. І наша велика мрія – щоб з часом найталановитіші з цих юних спортсменів знайшли себе у великому футболі.  


– «Агрон» скоро відзначить своє 9-річчя та вже сьомий сезон грає на всеукраїнському рівні. Які команди, гравців, тренерів, покоління згадуєте з ностальгією?  


– Найкращий «Агрон» – той, який попереду. Вірю в хорошу турнірну долю нашої команди, що вона ставатиме все кращою та кращою. Якось так повелося, що у нас змінювалися футболісти і тренери, але дух і філософія «Агрону» лишалися незмінними. Можливо, тому навіть ті гравці, які після нас доросли до УПЛ чи ПФЛ, з часом до нас повертаються.  


Тож виділяти нікого не стану, адже й так говорять, що, мовляв, мій син тут грає, то я так ставлюся до команди. Але ж насправді Ігор виступав у тернопільській «Ниві», міг би й далі в Першій лізі ПФЛ України грати. Проте в якийсь момент «Агрону» потрібно було підсилення в центрі поля, й він повернувся. Так само, як і, приміром, Андрієшин (він після «Лівого Берега» прибув саме в «Агрон», а не якісь інші команди) чи ще кілька гравців.  


– Звідки походять гравці «Агрону»?  


– Це все наші місцеві хлопці, з Тернопільської області. Хіба що кілька є, так би мовити, «легіонерів» з інших регіонів – але вони все одно навчаються чи проходили футбольну школу тут, у нас. Є в «Агроні» й футболісти з нашої ОТГ – Кохман, Онищук, Коник. І ми з часом будемо все нових і нових місцевих вихованців запрошувати.  


– Нині «Агрон» – «зимовий чемпіон» Групи 1. Тобто, осінню частину сезону завершив на першому місці. Задоволені грою команди?  


– Мені, як вболівальнику, який не пропускає домашніх матчів «Агрону» та дивиться всі виїзні, подобається футбол нашої команди. У нас хороший колектив, який грає результативно – доказом чому є успіх на всеукраїнському рівні та новий здобуток в обласному (знову «Агрон» виграв усі трофеї).  


– Хороші тренери очолювали «Агрон»: Роман Курдупель, Олег Лівіцький, Олег Тимець, а зараз – Сергій Богородіченко. Як знайшли цього фахівця?  


– Юрій Романович Березовський стежив за прогресом Сергія Анатолійовича, адже Богородіченко мав вагомі здобутки в футболі Тернопільщини. Нам сподобалися ідеї цього фахівця. Також брали до уваги, що він був хорошим футболістом – грав за тернопільську «Ниву» ще у вищій лізі, отримав запрошення в київське «Динамо» часів Лобановського та багато пограв за резервний склад, мав досвід виступів за кордоном – у Німеччині. Для нас та робота, яку проводить Сергій Богородіченко, – це зразок якісного управління командою. Результати це підтверджують.  


– А які підприємства працюють у Великогаївській ОТГ?  


– Ми знаходимося поруч із Тернополем. Тому в нас базується чимало підприємств. Наприклад, птахофабрика – вона працює ще з «совєтських» часів, але розбудувалася до великого обсягу саме в останні роки. Наші сільськогосподарські підприємства не тільки вирощують зерно, а й виготовляють переробну продукцію – хліб, продукти, навіть гриби вирощують.  


Звісно, найбільше угідь у ПП «Агрон» – більше чотирьох тисяч гектарів обробляє, проте є в нас фермерські підприємства, в яких по 800-1400 га. Якщо всіх об’єднати, що за сила це була б і які досягнення мала б наша футбольна команда!  


До того ж, у нас багато цікавих підприємств. Наприклад, найбільші платники податків – поліграфічні компанії. Є відразу 12 бензозаправок на об’їзній дорозі Тернополя, які належать до території нашої ОТГ і також приписані як наші платники податків. Словом, у нас велика й перспективна громада, в якої дуже хороше майбутнє.  


– Які завдання стоять перед «Агроном» у поточному сезоні?  


– Звісно, хочеться якомога краще виступити в чемпіонаті України серед аматорів – це дуже престижний турнір, завдяки якому Великогаївська ОТГ звучить на всю державу. Також ставимо максимальні завдання в обласних змаганнях, тим більше, що «Агрон» є чинним володарем усіх трофеїв. Але ми розуміємо, що без посилення підтримки клубу конкуренція, яка зростає на Тернопільщині та в ААФУ, буде непідйомною для нашого клубу.  


– Яким бачите вихід із цієї ситуації?  


– Коли 9 років тому я збирав представників бізнесу нашого краю, відгукнувся, по суті, один Юрій Березовський. Але з часом ми з ним довели, що можна футбольну команду не просто утримувати, а й розвивати. Досягати успіхів, які прославляють Великогаївську громаду. Є й зараз голоси – мовляв, під час війни не може бути футболу. Проте з цим не погоджуся не лише я, а й воїни, які навіть на передовій стежать за матчами збірної України та улюблених клубів. Це – наша народна традиція та любов. Я про футбол. Людям він дарує емоційне полегшення у важкі часи.  


До того ж, основна – левова частина витрат лежить на плечах приватного підприємства «Агрон», за що ми дякуємо Юрію Романовичу. А наша ОТГ витрачається саме на масовий спорт, на дитячо-юнацькі спортивні змагання та тренування. Напевно, це розуміємо не тільки ми, тому що збільшується кількість тих, хто готовий підтримувати ФК «Агрон».  


– Тобто, є перспективи залучити додаткових спонсорів?  


– Так, і чим більше їх буде – тим вищі завдання ми можемо ставити перед командою та краще комплектувати клуб. Користуючись нагодою, хотів би подякувати всім, хто допоміг у розвитку ФК «Агрон» за ці роки. 


Євген ЧЕПУР 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Топ-5 спецій, які зроблять каву кориснішою
Улюблену мільйонами каву можна зробити не лише смачною, а й кориснішою. Просто змініть спосіб приготування. Додайте до напою популярні спеції і насолоджуйтесь кавою з користю для організму.
3 хвилини тому
В Україні прогнозують щорічне зростання експорту насіння
Протягом останніх п’яти років Україна у шість разів збільшила експорт насіння сільськогосподарських культур, зокрема зернових та олійних, водночас зменшивши обсяги їх імпорту. Про це йдеться в повідомленні Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ІАЕ).
2 години тому
Не доходить… За два дні - 29 пожеж
За інформацією Головного управління ДСНС України в Тернопільській області, протягом 29–30 березня 2025 року рятувальники Тернопільщини ліквідували 29 пожеж, з яких 24 - це загоряння сухої трави на відкритих територіях. Загальна площа, охоплена вогнем - понад 17 гектарів.
2 години тому
Актуальні питання розвитку агропромислового комплексу Підгаєччини
У Підгаєцькій територіальній громаді відбулася нарада, під час якої було розглянуто низку актуальних питань, що мають важливе значення для розвитку агропромислового комплексу громади в 2025 році. Про це повідомили на сторінці Підгаєцької міської ради у фейсбуці.
3 години тому
За січень-лютий поголів'я ВРХ в Україні скоротилося, а на Тернопільщині - зросло
Станом на 1 березня 2025 року в Україні налічувалося 2,08 млн голів великої рогатої худоби, що на 7% менше, ніж на аналогічну дату минулого року. Із них 1,15 млн ‒ корови (-8%). Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі з посиланням на попередні дані Мінагрополітики.
4 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.