Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Андрій БАРАН: «Скаржитися на труднощі не маємо права, бо на фронті незрівнянно важче»

Ось і наближається до фінішу ще один натруджений і головне результативний рік компанії «Агропродсервіс». Якими здобутками його ознаменували окремі структурні підрозділи та весь колектив загалом, – цікавимося у генерального директора компанії, заслуженого працівника сільського господарства України Андрія БАРАНА.

Андрій БАРАН: «Скаржитися на труднощі не маємо права, бо на фронті незрівнянно важче»

Ось і наближається до фінішу ще один натруджений і головне результативний рік компанії «Агропродсервіс». Якими здобутками його ознаменували окремі структурні підрозділи та весь колектив загалом, – цікавимося у генерального директора компанії, заслуженого працівника сільського господарства України Андрія БАРАНА.

6 годин тому Джерело:

– 2024-й рік, який уже відходить в історію, – каже Андрій Степанович, – пам’ятний тим, що компанія «Агропродсервіс» відзначила своє двадцятип’ятиліття, яке ми прагнули зустріти вагомими результатами праці. Звісно, чверть століття – не так уже й багато як для компанії, це для людини ціле покоління. Але, повертаючись до витоків, потрібно сказати, що за цей період у компанії проведено багато роботи, сформовано професійний колектив, а це не тільки сучасне виробництво, але й історія людей, які пов’язали свою долю з агропідприємством. 


– Левова частка виробництва компанії припадає на рослинницьку галузь. Як можна охарактеризувати її річні підсумки? 


– Ця галузь для нас завжди була пріоритетною. Зрештою, нині у нас немає головних чи другорядних галузей, але рослинництво повсякчас у центрі нашої уваги. Цьогоріч воно порадувало хорошими показниками, можливо,  найкращими за всю історію компанії. Вперше на круг зібрали по 85 центнерів озимої пшениці, а окремі виробничі підрозділи отримали по 90–95 ц/га. Сої з масиву  10 тис. га зібрали по 38 центнерів із гектара. Це найвищий показник  останніми роками. Потішив вагомий урожай кукурудзи – по 13 т/га у заліковій вазі; ярий ячмінь видав по 7,5, а врожайність озимого – 8 тонн із гектара. Загалом для рослинництва рік був успішним, за це передусім завдячуємо Всевишньому – і сонця було достатньо, і вологи. Зі свого боку намагаємося постійно покращувати технології вирощування рослин, впроваджувати новинки, які з’являються на аграрному ринку, стараємося підбирати ті гібриди і насіння, що дають максимальний результат.  


Останніми кількома роками спостерігаємо вагомий приріст урожаїв завдяки внесенню органічних добрив. Розвиваючи тваринництво, отримуємо дедалі більше органіки. Цьогоріч внесли її на 8 тисячах гектарів, а отже, зменшили закупівлю мінеральних добрив. Словом, підвищуємо врожайність, покращуємо структуру та якість ґрунту і рухаємося далі. 


– Окремо слід сказати про буряківництво, оскільки це вагомий пласт рослинницької галузі, а вивезення солодких коренів на переробку триває й досі… 


– Ми вже звикли працювати в такому режимі. Цукрозаводи переробляють солодкі корені, так би мовити, «з коліс», вивозять буряки з поля згідно із графіком. Давно минули ті часи, коли врожай буряків накопичували на підприємствах. Нинішній рік для нас особливий тим, що з Божою допомогою зібрали майже по 80 тонн цукристих із гектара. За 22 роки моєї праці в компанії це – найкращий урожай. До кінця року переробники обіцяють вивезти з наших полів усі солодкі корені, а 90% отриманого компанією цукру буде експортовано.  


– А що слід сказати про потужну галузь насінництва та елеваторне виробництво, які не тільки задовольняють потреби місцевого виробництва… 


– У насінництві також спостерігаємо плюсову динаміку. У 2024-му виготовлено 16,5 тисяч тонн насіння. Фактично відновлюємо позиції, які були до початку повномасштабної російської агресії; поступово, бо торік виробили 13,5 тисяч тонн насіння. Його реалізуємо на ринках західних, центральних і південних областей країни, дбаючи передусім про якість продукції. 


Елеваторні комплекси компанії також виконали поставлені завдання – переробили 390 тисяч тонн зерна. Хотів би відзначити «Галицьку зернову компанію», що базується в селі Яструбове на Козівщині. Підприємство не тільки надає послуги компанії, а й займається закупівлею зерна, трейдингом. Тут вкладено інвестиції у контейнерний термінал, що дасть змогу долучатися до зручних контейнерних перевезень. 


– Окремо слід згадати про Ваше особисте дітище – Всеукраїнський форум «Нове зернятко» і Західноукраїнський чемпіонат кукурудзи і цукрових буряків. Який головний сенс цих заходів, які проводите уже не один рік? 


– Після певної перерви цьогоріч провели «Нове зернятко» у ширшому форматі, відчувши потребу спілкування з нашими партнерами. У форумі взяли участь більш як сто компаній. Будемо й надалі популяризувати «Нове зернятко» та Західноукраїнський чемпіонат кукурудзи і цукрових буряків. Це популяризація нашої діяльності та можливості для компаній-партнерів потужно заявити про себе. Основна мета таких заходів – показати, що спільно вболіваємо за майбутнє, розвиваємо виробництво і працюємо на рідній землі. 


– Нині приємно говорити про тваринництво, адже ця галузь «Агропродсервісу» уже виходить на лідерські позиції в Україні… 


– Тваринництво по праву стає візитівкою компанії. Ця галузь із кожним роком скорочує відставання валового надходження від галузі рослинництва. Головна мета – продукцію, яку вирощуємо в полі, не продавати, а переробляти. На першому етапі на корми для отримання м’яса і молока. На всіх фермах утримуємо 13 тисяч голів ВРХ, маємо більш як 5,5 тисяч голів дійного стада. За три роки війни виробництво молока збільшили у 2,7 раза і цьогоріч воно становить 61 тисячу тонн. Перейдено рубіж виробництва і продажу молока у заліку 190 тонн молока за добу. Впевнено наближаємося до 200 тонн.  


Приємно, що дві наші найбільші ферми серед лідерів загальнонаціонального рейтингу по річному надої молока на корову. Денисівська з показником 12288 кг – четверта в Україні, а ферма з Теофіпілки у ТОП-15. 


Продовжуємо інвестувати у тваринницьку галузь, зокрема, у нетельно-молочну ферму, що у Великому Ходачкові. Тут уже почали доїти корів джерсейської породи і тепер продаємо з цієї ферми на день понад 30 тонн молока. У планах – доукомплектувати поголів’ям цю ферму, а також в Урмані. Розпочато реконструкцію будівництва першої черги молочно-товарної ферми агрофірми «Дружба» у Лозовій. Поголів’я, а це 500 корів джерсейської породи, маємо намір завозити з Данії. Найближчим часом на кожній із трьох ферм утримуватимемо по 1100 корів джерсейської породи. У планах – облаштування найбільшої джерсейської ферми на 3 тисячі голів у колишньому Збаразькому районі. 


– Вагомими здобутками про себе заявляють свинарство та птахівництво… 


– У свинарстві останніми роками відбулися стабілізаційні процеси, покращено племінний склад і продуктивність стада. Цьогоріч буде реалізовано 26 тисяч тонн м’яса у живій вазі. У підсумку компанія стабільно у трійці-четвірці найбільших виробників свинини в Україні.  


У птахівництві буде вирощено і продано 5 тисяч тонн м’яса курки-бройлера і понад тисячу тонн індика. У Залізцях введено в експлуатацію першу чергу птахівника на 150 тисяч голів курчат і новий майданчик вирощування індика у селі Киданці на Збаражчині. 


– Із тваринництвом і рослинництвом тісно пов’язана переробна галузь. Маю на увазі Тернопільський м’ясокомбінат, виробництво борошна і круп… 


– Основна переробка стосується тваринницької продукції. Серед таких підприємств – комбікормовий завод, який нинішнього року «видав на гора» 110 тисяч тонн кормів, повністю забезпечивши потреби тваринницької галузі компанії. Працює завод із переробки сої, де перероблено 25 тисяч тонн сировини. Частково для потреб тваринництва, решту – для виготовлення олії і макухи з подальшою реалізацією на ринках України та на експорт. Маємо ще круп’яне і борошномельне виробництво, які  забезпечують потреби агропідприємства, наших торговельних закладів і ринку. 


М’ясокомбінат «переживає» процес оновлення, інвестуємо кошти у його технічну модернізацію, встановлюємо нове обладнання, аби покращити якість асортименту продукції. 


– В умовах енергетичної кризи «Агропродсервіс»  перетворюється у своєрідний енергетичний острів. Скрізь бачимо сонячні панелі і вже почалися підготовчі роботи з будівництва біогазової станції. Як можна оцінити рух у цьому напрямі?  


– Розуміючи наскільки складна ситуація в енергетиці, викликана війною, і щоб забезпечити безперебійну роботу компанії ми спершу придбали необхідну кількість генераторів. Однак, у ворога енергетика – ціль номер один, тому вирішили розвивати зелену енергетику. Спершу сонячні панелі встановили на дахах виробничих приміщень м’ясокомбінату, молочно-товарного комплексу у Денисові. Передбачено сонячною генерацією забезпечити приміщення всіх тваринницьких ферм. 


Наступний етап – виробництво електроенергії з біогазу. Завершуємо проєктування біогазової станції потужністю 3 мегавати. Біогаз отримуватимемо з відходів тваринництва і залишків рослинництва на полях. Реалізація згаданих проєктів дасть змогу забезпечити безперервне енергоживлення наших основних виробництв.  


– Як відомо, метою виробництва є підтримання життєдіяльності держави, зміцнення її продовольчої безпеки та забезпечення належного рівня життя працівників і пайовиків. Що тут можна сказати?  


– Ми свідомі того, що все наше виробництво має приносити користь людям, суспільству, всій країні. У підсумку показники, про які ми говорили, переходять у виплачену заробітну плату майже 2700 працівникам, у сплату податків до бюджетів усіх рівнів. Нині їх сплачено майже 470 мільйонів гривень, а  за підсумками року буде пів мільярда(!). Нині середня зарплата становить 27500 гривень. 


Компанія дорожить своїми головними партнерами – пайовиками, які довірили нам для обробітку основний засіб виробництва – землю. Тож у цьому році вчергове підвищили рівень оплати за неї і вже розрахувалися з власниками паїв. 


Водночас колектив «Агропродсервісу» робить вагомий внесок у забезпечення продуктами харчування населення, у виробництво м’ясної і молочної продукції. До слова, кожен  третій літр молока, перероблений у компанії «Молокія», з «Агропродсервісу». 


– Попри всі досягнення на виробництві дякуємо Господу Богу і ЗСУ за можливість працювати у відносно спокійних умовах. А як ваша компанія підтримує наших захисників?  


– Тільки з початку року на цю важливу і благородну справу виділено понад 30 мільйонів гривень. Серед іншого – придбання для воїнів автомобілів, безпілотників, продуктів харчування, а також виплата щомісячної заробітної плати мобілізованим працівникам нашої компанії. 


– Приємно чути про такі вагомі результати. Але як вам вдається долати такі виробничі вершини, коли на перешкоді війна, брак кадрів, інші проблеми…  


– Це постійна наполеглива праця наших працівників, за цими здобутками – люди, весь чудовий колектив. Виклики, які постають перед нами, долаємо, швидко вчимося і  адаптовуємося до нових реалій. Скажімо, цьогоріч реконструювали дві адмінбудівлі колишніх колгоспів під комфортабельне житло, що дасть змогу забезпечити квартирами 16 сімей наших спеціалістів, у тому числі і внутрішньо переселених осіб, які також працюють у нашій компанії. 


Основне завдання бачимо в тому, щоби спрямовувати наш колектив на виконання запланованих завдань. По-іншому бути не може, тим паче, скаржитися на труднощі не маємо права, бо на фронті нашим захисникам незрівнянно важче. І це дуже добре розуміють усі працівники «Агропродсервісу». Тож принагідно щиро дякую усім хліборобам, тваринникам, переробникам, кожному працівнику нашої великої команди за сумлінну працю і вагомі результати. 


Сердечно вітаю вас, дорогі агропродсервісівці, і ваші родини з прийдешніми Різдвяно-Новорічними святами! Бажаю усім співробітникам, партнерам, нашим друзям і жителям краю міцного здоров’я, натхнення та енергії для звершення добрих справ! З Різдвом Христовим, Новим роком і вірою у швидку та результативну перемогу України на полі бою, з вірою у мир і спокій на рідній землі. 


Христос рождається! Славімо Його! 


Розмовляв Богдан НОВОСЯДЛИЙ       



 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
24 лютого може стати Національним днем молитви
24 лютого в Україні можуть започаткувати пам'ятний день. Про це йдеться у законопроєкті про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення Національного дня молитви (№12336).
1 година тому
Чому куряче яйце продали за понад 10 тисяч гривень
У Великій Британії було продано на аукціоні куряче яйце, яке зустрічається лише одне на мільярд. Справа в тому, що яйце - сферичної форми і купили його за 200 фунтів стерлінгів, або понад 10 тис. гривень за актуальним курсом.
2 години тому
Зоряне скупчення, схоже на ялинку
В NASA опублікували святкові космічні зображення зоряних скупчень, які нагадують різдвяну ялинку та прикрашений вогниками вінок. Одне зі скупчень розташовується у нашій галактиці, пише Space.
3 години тому
На Святвечір очікується мокрий сніг
У низці областей України на Святвечір пройде мокрий сніг, а температура майже по всій країні буде зі знаком «плюс». Впродовж дня температура повітря становитиме +2...+4 градуси, а в центральній частині, на півдні та на південному сході навіть +4...+9 градусів. Про це розказала синоптикиня Наталка Діденко.
3 години тому
Яка користь від оселедця: вчені назвали основні переваги для здоров’я
Упродовж усього холодного періоду вчені радять регулярно споживати оселедець. За їхніми словами, саме ця риба містить необхiднi речовини для посилення роботи імунної системи та підтримки цілого організму взимку. Тому оселедець визнали справжнім джерелом бадьорості, сил та здоров'я.
3 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.