Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

о. Богдан НАСИПАНИЙ: «В американській Пармі українців єднає Церква»

Місто Парма в американському штаті Огайо є одним із найбільших центрів згромадження українців у США. Тут працюють три українські школи та дитячі садки. На головній вулиці міста, яка носить символічну назву «Українське село», розташовані магазини, де продають товари українського виробництва, активно діють українські спілки. У Пармі є п’ять українських храмів. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ півстоліття тому заснував Блаженніший Йосип Сліпий. Настоятелем святині є о. Михайло Дроздовський, а сотрудником парафії – наш земляк із села Конюхи, що на Козівщині, о. Богдан Насипаний.

о. Богдан НАСИПАНИЙ: «В американській Пармі українців єднає Церква»

Місто Парма в американському штаті Огайо є одним із найбільших центрів згромадження українців у США. Тут працюють три українські школи та дитячі садки. На головній вулиці міста, яка носить символічну назву «Українське село», розташовані магазини, де продають товари українського виробництва, активно діють українські спілки. У Пармі є п’ять українських храмів. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ півстоліття тому заснував Блаженніший Йосип Сліпий. Настоятелем святині є о. Михайло Дроздовський, а сотрудником парафії – наш земляк із села Конюхи, що на Козівщині, о. Богдан Насипаний.

18 годин тому Джерело:

 

ДО СВЯЩЕНСТВА – ЧЕРЕЗ ВОЛОНТЕРСТВО

 

Такий, напевно, був задум Господній, щоб я став священником парафії, яку заснував наш земляк із Тернопільщини митрополит Йосип Сліпий, – каже о. Богдан. – А ще я закінчив Тернопільську духовну семінарію, яка носить його ім’я. Вже отримавши диплом, продовжив навчання в Папському університеті Івана Павла II в польському місті Краків. Захистив науковий ступінь «ліцензіат богослов’я». Але коли розпочалася повномасштабна війна, я прийняв рішення призупинити навчання і присвятити себе допомозі українським біженцям, які шукали прихистку в Польщі. Спочатку разом з іншими волонтерами зустрічав наших співвітчизників на вокзалі. Пізніше співпрацював з американською благодійною організацією, яка надавала гуманітарну допомогу Україні. Я був їхньою довіреною особою, виконував усі їхні замовлення. Закуповував різне військове спорядження: одяг, взуття, бронежилети, дрони, тепловізори і передавав нашим захисникам в Україну.

 

Волонтерський досвід у мене вже був. У 2014 році, під час навчання у семінарії, я неодноразово з товаришами доставляв гуманітарну допомогу в зону АТО, зокрема, в міста Лисичанськ і Попасну. 

 

Волонтерство у Кракові зіграло велику роль у духовному житті отця Богдана Насипаного. Саме там у 2022-му він познайомився з правлячим єпископом Пармської єпархії святого Йосафата УГКЦ у США владикою Богданом Данилом, який прибув для зустрічі з українськими біженцями. 

 

– Я віддався людям, а Бог подарував мені цю зустріч, аби довершити моє священниче покликання, – говорить о. Богдан. – Згодом в одній із розмов владика сказав, що у США є потреба в українських священниках і запропонував мені стати одним із них. Довірившись Господу, я прийняв рішення нести слово Боже українцям за океаном. 

 

о. Богдан із їмостею Олесею та донечкою Златою.

 

 

 

ЦЕНТР ДУХОВНОСТІ ТА КУЛЬТУРИ 

 

Торік на свято Покрови, коли парафія у Пармі відзначала півстолітній ювілей, о. Богдан прийняв дияконські свячення, а цьогорічного лютого – священничі. Тут, далеко від Батьківщини, він став і духовним наставником, і порадником у важку хвилину для українців, які приїхали до Америки в різні хвилі еміграції. 

 

– Віра в Бога дає людині на чужині пережити різні труднощі та досягнути успіху, – каже священник. – В американській Пармі українців єднає Церква. Ми прив’язані до неї, бо вона наш духовний центр. Водночас храм – це не тільки місце служби, а й культурний центр, який гуртує українців. Це те місце, де люди відчувають дім, маленьку Україну. Щонеділі після літургії у нашому парафіяльному залі відбуваються зустрічі, де можна ближче познайомитися з українцями. Ми організовуємо фестивалі, концерти, на які також приходять американці, щоби ознайомитися з нашою культурою. Виручені кошти організатори скеровують на потреби Збройних сил України. До речі, на фестивалях найбільша черга – за нашими варениками. Вони дуже смакують американцям. Вареники на парафіяльній кухні ліплять українці. Кожен охочий може їх купити. На території храму є дитячий майданчик, волейбольне і футбольне поле, де  хлопців навчають професійному футболу. Це все теж допомагає гуртувати українців. 

 

Уже шостий рік на парафії Покрови Пресвятої Богородиці проходить Всеамериканська молодіжна проща, до якої долучаються духовенство на чолі з єпископами та українська молодь. Цьогорічну прощу, в якій взяли участь понад сім сотень людей із 17 штатів, присвятили 40-літтю відходу до вічності Патріарха Йосипа Сліпого.

 

Цього літа у парафіяльному таборі «Веселі канікули з Богом» взяло учать понад дві сотні дітей.

 

 

«МИ ДАЛЕКО, АЛЕ МИ – ПОРУЧ»

 

З початку повномасштабної війни парафія активно допомагає Україні. Багато постраждалих наших співвітчизників знайшли прихисток у домівках українців у Пармі. Саме при церкві Покрови у 2014 році заснували нині одну з найбільших у Штатах благодійну організацію «Асоціація «Клівленд Майдан», яка допомагає українцям із часів Революції Гідності. Посильну допомогу нашим захисникам надають волонтери групи «Врятуй Україну»та благодійна організація «AIMUkraine». Вони проводять ярмарки, конкурси, лотереї, майстер-класи на підтримку ЗСУ.

 

– За більш, ніж два роки повномасштабного вторгнення кількість парафіян нашого храму зросла в рази, – розповідає о. Богдан. – Серед них є багато тих, хто нині чекає з фронту чоловіка чи сина. Хтось оплакує велику втрату на війні. Є, на жаль, і ті, хто місяцями, а то й роками чекає звістки від найріднішої людини з фронту. Наодинці їм дуже важко впоратися з горем, тому вони йдуть передусім до храму і шукають розраду в Бозі. 

 

о. Богдан Насипаний із пластунами на пластовій оселі «Писаний камінь» станиці Клівленд, Огайо.

 

 

«ПІДТРИМКА МОЛОДІ – МОЄ СЛУЖІННЯ»

 

На особистій сторінці о. Богдана у фейсбуці є багато світлин, де він у товаристві дітей і молоді. Це свідчить про те, що одна з основних місій його священства – бути опорою для молодих людей. 

 

– Ціль мого священичого служіння для молоді – щоби вони не втратили зв’язок з Богом, навчилися спілкуватися з Ним, – каже духівник. – Водночас я щоразу нагадую про їхнє коріння, що вони є частинкою однієї великої родини – України. Спільно з Пластом та Спілкою української молоді, духовним наставником якої я є, прагнемо, щоби хлопці та дівчата зберігали і підтримували національну ідентичність. При церкві Покрови ми створили дитячий парафіяльний хор, який нині налічує майже пів сотні учасників. 

 

Дзвінкі дитячі голоси прославляють Бога і нашу рідну українську мову. Щотижня у нас відбувається катехизація. Діти приступають до Першого причастя. Влітку влаштовуємо для них «Веселі канікули з Богом». Цього року була рекордна кількість учасників – понад дві сотні. 

 

Настоятель храму Покрови о. Михайло Дроздовський, о. Богдан Насипаний разом із учасниками дитячого парафіяльного хору під час урочистої ходи з нагоди Дня Незалежності України у м. Парма.

 

 

ЛЮБИТИ І ТВОРИТИ ДОБРО 

 

– Часто американці дивуються, як українцям упродовж багатьох десятиліть вдалося зберегти мову. А все завдяки Церкві, – продовжує священник. – Ми прагнемо, щоби жоден українець в еміграції не був обділений увагою і турботою. Для кожного покоління організовуємо певні заходи. Цієї осені, наприклад, започаткували Євангелізаційний проєкт «Подружня формація». Українські сім’ї з переїздом у Штати також проходять певні випробування. Тому наша місія – допомогти їм зберегти ментальний добробут.

 

Під час навчання у семінарії мені подобалося писати есе. В одному з них я написав, що дуже люблю людей і хочу зробити багато добра для них. А щоб мати сили творити добро для ближніх, треба всім серцем любити Бога. Лише з Його допомогою здобудемо перемогу; лише з Його благословенням збережемо наші корені. Бо в них – сила і майбутнє України.

 

Марія ІЛИК-БЕЗКОРОВАЙНА, 

спеціальна кореспондентка газети «Сільський господар» у США

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Американець сам дозволив анаконді проковтнути його
Американський натураліст Пол Розолі став учасником експерименту, знятого для документального фільму «З’їдений заживо» на каналі Discovery. Він дозволив зеленій анаконді спробувати його проковтнути. Дослідник хотів привернути увагу до проблеми знищення тропічних лісів Амазонки.
11 годин тому
Запорізьке «Гуляй-Поле» розвивається на Тернопіллі
Виробник майонезів «Гуляй-Поле» залучив $1 млн від USAID на релокацію. Якщо детальніше, то проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» уклав угоду з компанією DELTA FOOD на співінвестування у розмірі $1 млн. DELTA FOOD виробляє соуси, кетчупи та майонези під брендом «Гуляй-Поле».
17 годин тому
Як значно пришвидшити зарядку смартфона
Швидкість заряджання акумулятора суттєво впливає на комфорт використання телефону. А в критичних ситуаціях, коли потрібно терміново поповнити заряд пристрою, кожна хвилина стає вирішальною.
17 годин тому
о. Богдан НАСИПАНИЙ: «В американській Пармі українців єднає Церква»
Місто Парма в американському штаті Огайо є одним із найбільших центрів згромадження українців у США. Тут працюють три українські школи та дитячі садки. На головній вулиці міста, яка носить символічну назву «Українське село», розташовані магазини, де продають товари українського виробництва, активно діють українські спілки. У Пармі є п’ять українських храмів. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ півстоліття тому заснував Блаженніший Йосип Сліпий. Настоятелем святині є о. Михайло Дроздовський, а сотрудником парафії – наш земляк із села Конюхи, що на Козівщині, о. Богдан Насипаний.
18 годин тому
Наш земляк – повний кавалер ордена «За мужність»
Військовослужбовець з Тернопільщини Віталій Сирляк отримав найвищу нагороду - орден «За мужність» І ступеня. Наш земляк став третім бійцем у своїй бригаді, хто має всі три ступені ордена «За мужність».
18 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.