Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Микола ПИЛИПІВ: «Для сільського господарства ідеальних років не буває»

У ПАП «Аркадія», що на Гусятинщині, цукровими буряками займаються уже двадцять років, а однією із складових їх високої врожайності вважають дотримання повною мірою інтенсивних технологій вирощування.

Микола ПИЛИПІВ: «Для сільського господарства ідеальних років не буває»

У ПАП «Аркадія», що на Гусятинщині, цукровими буряками займаються уже двадцять років, а однією із складових їх високої врожайності вважають дотримання повною мірою інтенсивних технологій вирощування.

1 місяць тому Джерело:

Дорогою до мальовничої Оленівки погожої днини відчувається ще тепле дихання осені, придорожні лісосмуги вже набувають жовто-гарячих кольорів, а звільнені від зернових і технічних культур поля подекуди зеленіють озиминою.  


У ПАП «Аркадія», базовий центр якого розташований на околиці згадуваного села, аграрії вже завершили збирання кукурудзи, а темпи роботи на бурякових жнивах набирають обертів. Директор агропідприємства, голова обласної ради сільгосппідприємств Микола Пилипів каже, що для хліборобів ідеальних років не буває. Передусім це стосується погодних умов.  


– З весни завжди просимо у Бога дощу, щоби згодом можна було посіяти в оптимальні строки, дочекатись сходів, підживити, захищати їх від хвороб і шкідників. І тоді, за сприятливих умов, чекати доброго врожаю. Хоч у нас, на Тернопільщині, як кажуть науковці, зона найменшого ризику вирощування сільськогосподарських культур, трапляється з погодою різне – навесні, наприклад, так потрібні дощі, а потім – посуха. Або навпаки, – продовжує Микола Іванович. 


У господарстві практикують навесні сівбу у ранні строки, тільки-но погодні умови дають змогу вийти техніці в поле, жнивувати є можливість раніше. Збирання зернових цього року провели в оптимальні строки і результати отримали хороші. Пшениця на круг видала по 9 тонн, ячмінь – по 7,9 тонни, кукурудза, про яку згадувалося – по 12 тонн, горох – по 4 тонни  і соя – по 3,6 тонни у заліковій вазі.  


Щодо цукрових буряків, яких зібрали з 15 відсотків площі, навесні, за словами керівника агропідприємства, сходи зійшли ідеально. На період збирання густота рослин становила в межах 100 тисяч на гектар. Була змога своєчасно підживити їх, чотири рази внесли фунгіциди, як цього вимагає агрономічна наука. Загалом за сезон обробіток зі захисту рослин здійснили шість разів, зокрема, двічі новим препаратом, який ще не використовували на полях області. З весни буряки взяли хороший старт, набрали відповідної ваги, але потім «вдарила» спека. Нині ще рано говорити про врожайність, але у господарстві вже відзначають нижчу цукристість порівняно з минулими роками. При цьогорічних зрослих затратах на вирощування солодких коренів, якісні показники не налаштовують на оптимізм. Ця культура стає економічно непривабливою. Правда, ще залишається надія на ціну цукру, яка може змінити ситуацію на краще. 


…За хорошої погоди корені в «Аркадії» копають на площах, які розташовані у важкодоступних  місцях, а після дощу переходять на придорожні ділянки, щоби підтримати функціонування цукрозаводів. 


Така вже робота у цеху просто неба. Пересохлий ґрунт утруднював збирання цукристих, та й тепер, через часті дощі, ситуація не з кращих. Все ж в «Аркадії» сподіваються на хорошу віддачу урожаю, бо й затрати на його вирощування, порівняно з минулим роком, були більшими. 


– Двадцятий рік вирощуємо цукрові буряки, – зазначає Микола Іванович. – Розуміємо наскільки це важлива культура, завдяки їй створено робочі місця, працюють цукрозаводи. Але якщо ціна на цукор буде низькою, доведеться думати, чи варто цю культуру сіяти. Завжди шукаємо ефективні гібриди, наприклад, німецької насіннєвої компанії KWS, де впроваджують нові, які себе виправдовують. Із цукрозаводами співпрацюємо за правилами, які вони нам пропонують. Робимо все для того, щоб і нам було вигідно, бо дотацій від держави годі чекати, тим більше у такий складний для країни час. 


Варто відзначити, що якихось змін у договорах агропідприємства із заводами не відбулося. Залежно від показника цукристості господарство отримує цукор. Торік із тонни перероблених буряків від заводу надходило по 89 кг цукру, при базовій 75 кілограмів. Нині з реалізацією солодкої продукції в «Аркадії» не поспішають. Усе залежить від того, які умови пропонуватиме ринок. 


…У сільському господарстві не прийнято наперед озвучувати ті чи інші показники. Різні за віддачею земельні площі, гібриди, непередбачувані погодні умови, – все це може швидко знівелювати заплановані результати. Але спілкуючись з директором «Аркадії», заслуженим працівником сільського господарства України Миколою Івановичем Пилипівим, чомусь переконуєшся: будуть з урожаєм, а обережність в аграріїв – наслідок багатого життєвого досвіду. 


Петро ГУДИМА 


Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Американець сам дозволив анаконді проковтнути його
Американський натураліст Пол Розолі став учасником експерименту, знятого для документального фільму «З’їдений заживо» на каналі Discovery. Він дозволив зеленій анаконді спробувати його проковтнути. Дослідник хотів привернути увагу до проблеми знищення тропічних лісів Амазонки.
11 годин тому
Запорізьке «Гуляй-Поле» розвивається на Тернопіллі
Виробник майонезів «Гуляй-Поле» залучив $1 млн від USAID на релокацію. Якщо детальніше, то проєкт USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» уклав угоду з компанією DELTA FOOD на співінвестування у розмірі $1 млн. DELTA FOOD виробляє соуси, кетчупи та майонези під брендом «Гуляй-Поле».
16 годин тому
Як значно пришвидшити зарядку смартфона
Швидкість заряджання акумулятора суттєво впливає на комфорт використання телефону. А в критичних ситуаціях, коли потрібно терміново поповнити заряд пристрою, кожна хвилина стає вирішальною.
17 годин тому
о. Богдан НАСИПАНИЙ: «В американській Пармі українців єднає Церква»
Місто Парма в американському штаті Огайо є одним із найбільших центрів згромадження українців у США. Тут працюють три українські школи та дитячі садки. На головній вулиці міста, яка носить символічну назву «Українське село», розташовані магазини, де продають товари українського виробництва, активно діють українські спілки. У Пармі є п’ять українських храмів. Церкву Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ півстоліття тому заснував Блаженніший Йосип Сліпий. Настоятелем святині є о. Михайло Дроздовський, а сотрудником парафії – наш земляк із села Конюхи, що на Козівщині, о. Богдан Насипаний.
18 годин тому
Наш земляк – повний кавалер ордена «За мужність»
Військовослужбовець з Тернопільщини Віталій Сирляк отримав найвищу нагороду - орден «За мужність» І ступеня. Наш земляк став третім бійцем у своїй бригаді, хто має всі три ступені ордена «За мужність».
18 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.