Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Зірка кіно родом із Бережан

Напевне, не знайдеться жодного українця, хто б не переглянув телесеріал «Упіймати Кайдаша». Мова, традиції, проблеми, радощі… – усе рідне, знайоме. А чи знали ви, що актор Ярослав Безкоровайний, який грає роль друга Кайдашів Василя – наш земляк?

Зірка кіно родом із Бережан

Напевне, не знайдеться жодного українця, хто б не переглянув телесеріал «Упіймати Кайдаша». Мова, традиції, проблеми, радощі… – усе рідне, знайоме. А чи знали ви, що актор Ярослав Безкоровайний, який грає роль друга Кайдашів Василя – наш земляк?

4 місяці тому Джерело:

Майбутня зірка театральної сцени та телеекранів народився в невеличкому містечку на Тернопільщині – Бережани. Можливості стати актором у рідному місті практично не було. 


«Коли я був ще зовсім малим, ми з мамою переглядали по телевізору церемонію вручення премії «Оскару». І тоді я цілком серйозно заявив: «Колись і я його отримаю». (Сміється). У школі відвідував театральний гурток. Але потрібно було рухатися далі», – розповів актор. 
 Згодом Ярослав Безкоровайний вступив до Теребовлянського вищого училища культури на спеціальність режисер видовищно-театралізованих заходів. Та режисером йому стати не судилося, зате доля підкинула можливість бути актором. У 2004 році чоловік переїхав жити у місто Дрогобич, де почав працювати артистом драми у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича. Через два роки Безкоровайний вирішив, що вчитися ніколи не пізно, а тому переїхав у столицю, де вступив до Київського національного університету театру, кіно й телебачення ім. І. К. Карпенко-Карого. Одразу після закінчення вишу, став одним із провідних акторів Дніпровського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. 


«Це був перший україномовний театр у Дніпрі. Там я грав найрізноманітніші ролі, перевтілювався від мега позитивних героїв, до розбишак. Щиро вдячний моїй рідній сцені, режисерам, акторам…» 


У Ярослава надзвичайно багата фільмографія, він грав ролі у багатьох популярних повнометражних стрічках, серіалах. Актор зізнається, що за роки професійної діяльності йому доводилося грати тільки характерні, а подекуди брутальні ролі бандитів, рекетирів, військових чи добровольців. 
Коли розпочалася війна, Ярослав перевіз свою сім’ю у Бережани. Тут вони з дружиною почали волонтерити, допомагали військовим чим могли. Чоловік отримав повістку і готувався йти воювати. Служив у місцевій ТРО. Однак за станом здоров’я був списаний з військової служби. Зрештою родина Безкоровайних повернулася у Дніпро.  


Згодом актор знявся у нашумілому телесеріалі «Перші дні». Ярослав каже, що  це був дуже вчасний і потрібний проєкт. Його прем’єра спершу відбулася на платформі «Нетфлікс» і в багатьох країнах Європи. Найперше це робилося для того, щоб у світі не забували Україну, не забували про лихо, що в нас коїться. А ще це нагадування про те, що насправді відбувалося у наших містах. 


«На мою думку світу важливо вкотре нагадувати про нашу біду. Адже коли в твого сусіда сталася біда, ти спершу хвилюєшся, чим можеш допомагаєш, але зрештою забуваєш, поринаєш у свої проблеми. Їм важко уявити як це жити, коли над головою літають ракети, коли посеред ночі здригаєшся від сирен, вибухів, коли щосекунди хвилюєшся за своїх дітей… – каже актор і мовить далі. – «Перші дні» – це шість різних серій, шість різних історій, які знімали шість різних режисерів і знімальних груп. Деякі навіть знімали паралельно. Терміни були доволі стислі. До знімального процесу було багато залучено європейських продюсерів. Фінансування кіно у нас не було, тому надходили кошти з інших країн. Та мені здається, що вийшов дуже потужний проєкт, який зачепив надзвичайно гострі і актуальні теми. Це фільм про те, що незважаючи на те, що довкола війна – люди залишилися людьми, це про любов до ближнього, рідних, своєї країни». 


Актор грає у серії під назвою «Білий». Він там постав у ролі безхатченка, людини із дуже складною долею. Попри весь трагізм тогочасних днів, там було немало веселих моментів, над якими глядач може не лише поплакати, а й посміятися. 


…Ярослав  продовжує робити свій неабиякий внесок у розвиток культури України, грає у театрі, знімається у фільмах, а окрім цього, разом із дружиною продовжують допомагати ЗСУ. Вони створили свою волонтерську організацію, яка називається «Сітка і банка». Їхня основна робота – це плетіння маскувальних сіток і виготовлення окопних свічок. Окрім того, намагаються виконувати різні прохання військових. Зокрема, карету «швидкої допомоги» з повним приладдям, пікап, прилади нічного бачення, дрони.  


«Ми обладнали місце у старому закинутому підвалі. Наш друг розробив спеціальний станок для нарізання тканини на сітки. Столяри в театрі допомогли його виготовити. Тепер рулон 160 на 300 метрів я нарізаю за 15 хвилин. Робота пішла швидше і якісніше. Тож кому потрібно, звертайтеся, дам креслення і підкажу як це зробити», – розповів чоловік. 


Ярослав поділився емоціями, які пережив, переїхавши з мирної, тихої Тернопільщини у неспокійне Дніпро. Каже, спершу було дуже страшно. До прикладу, літо, відчинені вікна, лунає сирена і ти чуєш як повз пролітають ракети. «Але те, як ми проходимо цей шлях, як боремося, як гідно поводимось, навіки закарбується у світовій історії. Слова Залужного «Нам буде ще дуже важко, але точно вже не буде соромно» характеризують нас як націю. Я дуже пишаюся своїм походженням, своєю країною. Єдине, що можу сказати: – Все буде Україна!» – резюмував Ярослав Безкоровайний. 
Зоряна ДЕРКАЧ 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Як змусити фіалки цвісти: поради досвідчених квітникарок
Квітникарі з досвідом переконані, що натуральна підгодівля може суттєво стимулювати цвітіння будь-якої фіалки. Для цього можна використати інгредієнти, які знайдуться у кожному домі: йод та деревний попіл.
18 хвилин тому
Три прості звички, які гарантують довголіття
Психологи та лікарі виділяють три простих, але ефективних правила, які здатні значно покращити якість життя та сприяти довголіттю. Ці звички допоможуть зберегти бадьорість, гарний настрій і енергію на довгі роки.
32 хвилини тому
Урожай-2024: як не втратити вирощене
В Україні завершується осіння збиральна кампанія. За даними Мінагрополітики, станом на 18 листопада намолочено 52 млн тонн зернових та зернобобових та 22,3 млн тонн кукурудзи. Ці цифри не є рекордними, але врожай великий, щоб додатково ускладнити завдання його збереження в умовах перебоїв з електроенергією та руйнувань елеваторів через бойові дії.
2 години тому
У «Сільському господарі» зберігають антикварні газети, в яких друкувався Іван Франко
Журналісти газети «Сільський господар» у своїй редакції в Тернополі створили музей преси. Від підлоги аж до стелі «обклеїли» стіни приміщення пожовтілими старими газетами. Деяким виданням – 50 і 100 років. Із найстаріших антикварних видань зробили копії, адже вони розсипаються від часу.
2 години тому
Надзвичайники врятували собаку, який опинився у пастці
20 листопада в селі Жизномир Бучацької територіальної громади Чортківського району сталася незвичайна рятувальна операція. Співробітники ДСНС спільно з представником ветеринарної медицини прийшли на допомогу чотирилапому, який опинився у скрутній ситуації - застряг у дереві.
3 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.