Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Сергій ДОБАЛЮК: «Вдячний кожному, хто сприяє громаді у добрих починаннях»

Сергій Добалюк очолив Козівську громаду у 2020 році, на перших в українській історії виборах голів територіальних громад. Він – уродженець і житель Козови, знає і любить свої рідні місця. За фахом інженер-механік сільського господарства. Досвідчений, креативний, із великим бажанням і вмінням розвиває громаду. Своїм першочерговим обов’язком голова Козівської ТГ вважає допомогу ЗСУ, воїнам, які тримають фронт на південно-східних рубежах України. У його робочий кабінет на другому поверсі адмінбудинку веде довгий коридор із десятками бойових українських знамен, які нагадують кожному, що йде війна…

Сергій ДОБАЛЮК: «Вдячний кожному, хто сприяє громаді у добрих починаннях»

Сергій Добалюк очолив Козівську громаду у 2020 році, на перших в українській історії виборах голів територіальних громад. Він – уродженець і житель Козови, знає і любить свої рідні місця. За фахом інженер-механік сільського господарства. Досвідчений, креативний, із великим бажанням і вмінням розвиває громаду. Своїм першочерговим обов’язком голова Козівської ТГ вважає допомогу ЗСУ, воїнам, які тримають фронт на південно-східних рубежах України. У його робочий кабінет на другому поверсі адмінбудинку веде довгий коридор із десятками бойових українських знамен, які нагадують кожному, що йде війна…

1 рік тому Джерело:

Свідки великої битви добра зі злом  


– Сергію Володимировичу, ці знамена зі слідами боїв, мабуть, у селищній раді неспроста?  


– Усі ці прапори – бойові, з фронту. На них особисті підписи бійців, автографи наших воїнів. Це своєрідні послання для нас у тилу, аби кожен із нас щомиті пам’ятав, що триває велика війна України за незалежність. Це знак вдячності наших воїнів за допомогу, яку вони отримують від громади з початку повномасштабної війни і яка не припиняється ні на мить. Коли буде перемога і захисники повернуться з фронту, ці прапори – свідки великих боїв, великої відваги наших краян – будуть передані в музей громади у Козові як відображення епохального періоду боротьби добра зі злом – московським загарбником – у світовій історії ХХІ століття.   


– Ваша особиста організаційна роль та участь у  сприянні фронту колосальна – про це свідчать матеріали соціальних мереж. Тилові навантаження значні, але громада діє, у складних умовах воєнного часу забезпечена її життєдіяльність у всіх напрямах.  


– Я очолив Козівську селищну територіальну громаду, в якій 25 тисяч жителів і яка об’єднує 36 населених пунктів, наприкінці 2020 року. Практично весь 2021 рік – це були організаційні питання, і в нас, вважаю, вже була окреслена хороша стратегія розвитку. Повномасштабна війна, суворі реалії воєнного часу внесли свої корективи: у 2022 році реалізація всіх, більшою чи меншою мірою, значних проєктів розвитку громади – була призупинена, такою була і загальна вимога в державі. Забезпечували фінансування лише захищених статей.  


Разом сильніші  


– У зв’язку з введенням воєнного стану на законодавчому рівні було встановлено пільгові норми для підприємств і підприємців у частині сплати податків, зокрема  й до місцевого бюджету. Це зменшило надходження у бюджет громади? 


– До честі підприємств і підприємців, сільськогосподарських виробників, які діють на території  Козівської громади, жоден із них цими пільгами не скористався. Всі продовжили сплату податків у бюджет громади в попередніх обсягах. Тому я вдячний персонально кожному керівнику підприємства, кожному аграрію за результативну роботу, розуміння і постійну готовність підтримати добрі починання громади, – директору Козівського комбінату хлібопродуктів  Адаму Чайківському, фермеру Зіновію Кошелі, директору ПАП  «Агроінвест» Юрію  Пудлику, керівництву агрохолдингу «Контінентал Фармерз Груп», директору фермерського господарства «Вікторія-92» Олександру  Пеляку, директору ПП «Качан-07» Роману Кіндзерському. Особлива подяка народному депутату України, засновнику компанії «Агропродсервіс» Івану Чайківському, його консультаційна і практична допомога для громади просто неоціненна.  


На участі, ролі і сприянні аграріїв роблю особливий акцент. Аграрії працюють у надскладних умовах: реалізації нема, порти ворог громить, ціни на сільськогосподарську продукцію значно знизилися і не завжди покривають собівартість. Але «я не маю» чи «я не можу» – такого від аграріїв з початку війни я не почув жодного разу. Потрібні пально-мастильні матеріали для відправлення допомоги захисникам на передову, а це 700–800 літрів на одну поїздку, потрібен транспорт для тих чи інших потреб, потрібно додати ресурси для придбання автомобіля чи дрона на передову – разом порадилися, зібрали, зробили.  


Життя неможливо зупинити  


– Їдучи у Козівську громаду, ми звернули увагу на ремонтні роботи на дорогах у Козові, благоустрій територій…  


– У 2023 році нам вдалося реалізувати майже 40 інфраструктурних проєктів із поточного ремонту дорожнього покриття та капітального ремонту тротуарів у Козові – адмінцентрі громади і поточного ремонту доріг у всіх селах ТГ. Цього року  в чотирьох населених пунктах встановлено дитячі майданчики – в селах Криве, Конюхи, Уритва, в смт Козова на вулиці Вітошинського, збудовано і відкрито спортивний майданчик у селі Золота Слобода.  


«Друге життя» цукрозаводу  


– На Вашу першу каденцію на посаді голови громади, Сергію Володимировичу, випав один мирний рік і вже другий рік війни. Судячи з того, що вдалося зробити для розвитку Козівської ТГ у 2023 році, зрозуміло, що в мирному 2021-му Ви взяли правильний курс на зміцнення економіки громади.  


– До того, як я очолив громаду, вже тривалий час не працював Радехівський цукрозавод, який розташований на нашій території. Козівські аграрії возили цукросировину в Чортків. Ідею щодо відновлення роботи цього підприємства вдалося реалізувати завдяки досягнутому порозумінню з керівниками місцевих агропідприємств, фермерами, завдяки сприянню народного депутата України Івана Чайківського та конструктивній позиції власника цукрозаводу Віталія Сікорського. В сезон бурякозбирання і цукроваріння 2021–2022 років Радехівський цукрозавод вже працював і давав продукцію, діє і тепер. На підприємстві створено 160 робочих місць, тут мають роботу і гідні зарплати жителі громади, є надходження до бюджету. 


Головна мета – перемога  


– Добре, Сергію Володимировичу, коли в громаду приходить інвестор…  


– Інвестор зазвичай сам не приходить, його треба «вирахувати»,  запросити, запропонувати прийнятні умови діяльності. У 2021 році велику інвестицію в економіку Козівської громади зробила іноземна компанія «Онур», яка спеціалізується на будівництві доріг, збудувала на нашій території потужний асфальтний завод. Це інвестиції для мирного часу, для розвитку, в плані реалізації державної програми «Велике будівництво» для нашої громади це був, як кажуть, золотий варіант. Саме завдяки цій програмі і цій компанії маємо нині добротну автодорогу державного значення М 30, яка з’єднує Козову з Тернополем, і, напевно, нічим не поступається європейським дорогам. З уведенням воєнного стану робота заводу призупинена, як призупинена до мирного часу й реалізація державних програм із будівництва автошляхів. Коли здобудемо перемогу над ворогом, буде й роботи багато – в цьому сумнівів нема. 


У селі Городище наш приватний інвестор збудував  підприємство для заморожування фруктів та овочів, тут буде створено в межах 30 робочих місць, бюджет громади матиме додаткові надходження. Потужна сучасна ферма ПАП «Агропродсервіс» діє в селі Теофіпілка. Тут мають роботу і хорошу платню 70 працівників, більшість яких – місцеві жителі.  


Словом, основа для розвитку Козівської громади є, але поки ворог топче нашу землю, у пріоритеті залишається допомога фронту – згідно з прийнятою на сесії  селищної ради програмою, у 2024 році сприяння захисникам буде більшим і цілеспрямованішим, відповідно до запитів військових частин, у складі яких воюють жителі наших населених пунктів. 


Ганна МАКУХ 


 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
«Хлопці, будем жити!»
10 січня 2025 року Тернопільщина, на превеликий жаль, втратила відомого музиканта, артиста, співака, заслуженого артиста України Василя Хлистуна. І та пісня його «Хлопці, будем жити» відтоді постійним рефреном крутиться в голові паралельно із думками про те, що тепер уже тільки пісня, де звучить голос Василя Хлистуна у його такій впізнаваній манері, залишилася витати у піднебесних вищих сферах. І в записах, звичайно.
3 години тому
В Україні різко зросла зарплата чиновників
У час війни різко скорочуються соціальні стандарти, однак в середньому за рік зарплата чиновників становила 54,4 тис. грн і вона значно перевищує середній рівень по Україні. У грудні 2024 року середня зарплата в центральних держорганах склала 79,8 тис. грн. Порівняно із січнем (38,6 тис. грн) зарплата збільшилася більш ніж удвічі. Про це повідомляє Мінфін.
3 години тому
Символічне єднання двох областей заради єдності України
На межі Тернопільської та Хмельницької областей відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України. Представники обох регіонів зустрілися на мосту через річку Збруч, де провели символічну церемонію єднання.
4 години тому
«Стріляли» в єдиний храм московського патріархату в Тернополі
В нашому обласному центрі залишився єдиний храм УПЦ (московського патріархату) – Кафедральний собор Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що на вулиці Коновальця. Вчора, 21 січня, отці з нього храму звернулися у поліцію та повідомили, що невідомі особи стріляли у собор.
4 години тому
На Україну наступає грип: на Тернопільщині перевищено епідпоріг
За тиждень на грип, ГРВІ та COVID-19 в Україні захворіло понад 106 тисяч осіб, зареєстровано сім летальних випадків унаслідок ускладнень грипу та COVID-19. Наразі перевищення епідпорогу низького рівня зберігається лише в Тернопільській області. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
4 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.