Водночас цьогорічна модель НМТ – це перший крок до повернення ДПА і до утворення її в новому стандартизованому форматі.
Які ж предмети складатимуть на НМТ-2024? Учасники проходитимуть тестування з трьох обовʼязкових предметів, а також одного предмета на вибір.
Обов’язкові предмети:
- українська мова
- математика
- історія України (період XVI-XXI ст).
Предмети на вибір:
- українська література;
- іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
- біологія;
- фізика;
- хімія;
- географія.
У МОН пояснили, що історію України зробили обов’язковим предметом, але йдеться тільки про період XVI-XXI століть. Також предмети на вибір розширили. З’явився окремий предмет на вибір – українська література. Також у перелік предметів на вибір повернулася географія.
Скільки триватиме НМТ? Спочатку учасники будуть по 60 хвилин на кожен предмет складати українську мову та математику. Після короткої перерви учасники матимуть 2 години (по 60 хвилин на кожен предмет) для складання історії України та обраного четвертого предмета.
Передбачено 2 сесії НМТ: основна і додаткова. Тестування мають розпочати у травні.
«Якщо цього року ми тестували в червні-липні, то наступного почнемо дещо раніше. Плануємо це зробити у травні, бо не можемо дозволити собі 2 зміни, адже тест став довшим. Відповідно нам потрібно більше днів, щоб охопити ту кількість вступників, які потенційно будуть проходити тестування», – каже директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Для учасників тестування відбуватимуться в один день. За одну сесію учасники фактично отримають 4 результати для вступу.
Більше статей
|