Скажімо, для українців дача – це місце, де можна провести вихідні, «відірватися», «потусити» на повну, або… наробитися як віл, і з важкими сумками ледве волочити ноги до поїзда чи автобуса. А подивіться на будинки українських дач! Часто люди в селах не мають таких будинків – помпезних, поверхових і… зовсім не потрібних. На багатьох дачах українці просто живуть, бо не мають квартири.
Натомість закони, що діють у Німеччині, дуже дивують наших людей. Напевно, ми ніколи не зможемо зрозуміти, навіщо взагалі німці купують дачні ділянки, раз у них такі правила? Отже, що німцям заборонено на своїх дачах?
У Німеччині існує заборона на будівництво дачних будиночків висотою більш як один поверх (2,6 метра), при цьому площа самого приміщення не повинна бути більшою за 24 кв. м. Мати великі підвали в цих будинках теж не можна. Максимальна їх глибина – 0,8 м.
Свої дачні будиночки німці опалюють електричними обігрівачами. Підводити до них газ не можна. Як і заборонено здавати землю чи будиночок у суборенду; покривати тротуарною плиткою чи бетонувати понад 6% території ділянки; ставити стаціонарний туалет (дозволені лише біотуалети); ухилятися від обов'язкових громадських робіт, які призначає керівництво садового товариства; шуміти, голосно слухати музику, робити дії, що можуть перешкодити сусідам…
Існує і низка заборон, яка стосується сільськогосподарських робіт. Німцям на дачах не можна встановлювати теплицю чи навіть садові ящики без дозволу керівництва садового товариства. Заборонено користуватися садовим інвентарем та інструментом з 13.00 до 15.00 год., а також після 19-ї години, залучати найманих робітників для облаштування дачі або садово-городніх робіт. Категорично заборонено вирощувати сільгосппродукцію на продаж.
На дачних ділянках у Німеччині під забороною не тільки високі будинки, але й високі дерева. Вони мають бути не вищими за 2,5 метра. Інакше доведеться спиляти і ще й штраф заплатити. До речі, якщо німець наважується спиляти частину дерева, то йому дозволено робити це лише з 1 жовтня до кінця лютого. В інший час можна напроситися на неприємний штраф – 50 тисяч євро і більше за порушення закону «Про охорону природи». Так захищають тварин і комах, для яких дерева можуть стати місцем постійного проживання і притулком.
Не повірите, але в Німеччині заборонено ночувати на власній дачі. Річ у тім, що тут ретельно стежать за пожежною безпекою, але не встановлюють пожежну сигналізацію в дачних будиночках, тому випадкове займання може закінчитися плачевно не тільки для одного будинку, але й для сусідніх. І якщо українці переїжджають жити на дачну ділянку на тиждень-другий, а то й на все літо, німці їдуть звідти з настанням темряви.
Тоді виникає логічне запитання – для чого ж німцям дача? Вони відносяться до неї як до місця, куди можна вирватися на кілька годин із міської суєти, аби з'їсти жменю полуниць чи малини, вирощених власноруч, подихати чистим повітрям. Зрештою, поспілкуватися з природою. І не більше.
Тетяна РОЙТОР,
наша спеціальна кореспондентка у Німеччині
Більше статей
|