Головні новиниЖиття громадЕкономікаЛюдиВійнаІсторія
КонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Чемпіон світу з переволоцького «Торнадо»

На початку червня українська збірна з кінного спорту під час Кубка націй – Чемпіонату світу Ліги народів, що відбувся у Греції – здобула золото у змаганнях з конкурсу. У складі команди був скакун My Blue Pleasure d’lve Z переволоцького кінно-спортивного комплексу «Торнадо». Це перша перемога української збірної в історії вітчизняного кінного спорту. Кубок націй – один із останніх відборів перед Літніми Олімпійськими іграми-2024, які відбудуться у Франції. Команда увійшла до пів фіналу змагань, що відбудеться у Відні. До слова, інший переволоцький скакун Cornet Gold став найкращим в індивідуальних змаганнях у межах іншого випробування, що відбувалося одночасно з Кубком націй. Про підготовку до змагань і шлях до Греції розмовляємо із засновником кінно-спортивного комплексу «Торнадо» Іваном Панькушем.

Чемпіон світу з переволоцького «Торнадо»

На початку червня українська збірна з кінного спорту під час Кубка націй – Чемпіонату світу Ліги народів, що відбувся у Греції – здобула золото у змаганнях з конкурсу. У складі команди був скакун My Blue Pleasure d’lve Z переволоцького кінно-спортивного комплексу «Торнадо». Це перша перемога української збірної в історії вітчизняного кінного спорту. Кубок націй – один із останніх відборів перед Літніми Олімпійськими іграми-2024, які відбудуться у Франції. Команда увійшла до пів фіналу змагань, що відбудеться у Відні. До слова, інший переволоцький скакун Cornet Gold став найкращим в індивідуальних змаганнях у межах іншого випробування, що відбувалося одночасно з Кубком націй. Про підготовку до змагань і шлях до Греції розмовляємо із засновником кінно-спортивного комплексу «Торнадо» Іваном Панькушем.

4 місяці тому Джерело:

– Навіть не очікували, що переможемо, – ділиться Іван Степанович. – Мої коні завжди і на всіх конкурсах були в десятці лідерів, тож і на Кубку націй сподівався на високий результат, але коли дізнався, що ми здобули золото, мене переповнили емоції. Трибуни скандували: «Слава Україні!». Напевно, на Зелені свята сам Господь нас благословив такою великою перемогою. До нас таких перемог ніхто ще не здобував. Аби їх вибороти, довелося наполегливо тренуватися багато років. Зауважу, що від народження лошати до перших його спортивних стартів минає п’ять років, і весь цей час із коником працюють вершники і тренери. Переволоцький клуб можна назвати комплексним закладом – дитсадком, початковою та середньою школою для коней. А вищу освіту та кваліфікацію вони здобувають уже в різних фахових комплексах у всій Україні та навіть світу.  


– Яким був ваш шлях до Греції? 


– Важким. Відправка спортсменів була моєю ініціативою. Доставку коней також здійснював власним коштом. 3850 кілометрів в один бік подолали чотири скакуни, яких супроводжували два помічники та ветлікар. Тварини в дорозі пережили колосальний стрес. Їхали маршрутом, складеним Міжнародною Федерацією кінного спорту світу. Спершу прибули в Польщу, далі – в Угорщину, Болгарію, а згодом і в Грецію. Дорога зайняла тиждень часу. Не обійшлося без ексцесів. На кордоні нас затримали в черзі, поставили аж на 800 позицію, ми не встигли на перевірку на польському кордоні. Однак на попередньому огляді та самому випробуванні коні показали високі результати, хоча  в дорозі виморилися. 


– З ким найбільше конкурували? 


–  Нас від початку не сприймали як серйозних конкурентів. До останньої секунди не знали, чи переможемо. Тішуся з перемоги, адже на змагання привіз молодих коней. З них найдосвідченішим та найстаршим був чемпіонський скакун My Blue Pleasure d’lve Z, який зрештою виборов першість, здолавши найбільшу висоту. Це дуже серйозний кінь із великим потенціалом. Скакуна виховував з дворічного віку. Він має довічну ліцензію жеребця-плідника (її отримати дуже складно), згідно з якою може «крити» кобил у всіх країнах Європи. Від нього вже маю хороших лошат. Інший  п’ятирічний кінь-переможець Cornet Golda здобув кубок і золоту медаль в індивідуальних змаганнях. Цей перспективний скакун був придбаний у Жашкові. З ним працюють мої спортсмени вже три роки. Щодо Cornet Golda до мене підходив головний суддя турніру, який сказав, що цей кінь серед усіх був на дві-три голови професійнішим за технікою, здібностями та характером. Усі три дні змагань інші коні також здобували призи, другі-треті місця…  Чим частіше скакуни беруть участь у змаганнях, тим більше мають турнірного досвіду та порозуміння з вершником. Мій вершник киянин, майстер спорту Едуард Слободянюк, працює з кіньми недавно – пів року, та, попри це, йому вдалося перемогти. Завдяки роботі Едуарда та My Blue Pleasure d’lve Z здобули попередню ліцензію для участі в Олімпіаді. Залишилося гідно відпрацювати в індивідуальних заліках. Плануємо їхати ще на Чемпіонат світу серед молодих коней, який відбудеться в Бельгії і буде дуже складним, адже щоразу участь беруть понад тисячу коней. Але й тут не без складнощів. Вершник молодий, а в часі війни чоловіків не випускають за кордон. На законодавчому рівні прописані умови виїзду для спортсменів інших категорій, але не для вершників. Це велика проблема. 


– Чому таке трапляється? 


– Кінний спорт занедбали ще за радянських часів. Ще тоді головну підтримку мали клуби, які були розташовані  на Сході Україні. На Заході на кінний спорт ніхто не робив ставку. Тут до цих благородних тварин, на жаль, ставилися тільки як до робочої сили. Тому нині світ не вважає, що Україна може скласти гідну конкуренцію іншим серйозним спортсменам. Ще десять років тому я був першим, хто просував поза квотою своїх коней на Чемпіонат світу серед молодих скакунів. Траплялося таке, що на закордонних змаганнях, коли ми перемагали, організатори взагалі не могли знайти Гімн та прапор України. Тож під час усіх виїздів із собою завжди ношу запис нашого славня та синьо-жовтий стяг. 


– Як нині працює ваш комплекс? 


– Як уже згадував, продовжуємо надавати коням, так би мовити, базову освіту. Вирощуємо чи купуємо молодняк, який виховуємо та перенаправляємо в інші кваліфіковані клуби. Закладаємо основу їхнього майбутнього, визначаємо нахили, навички та вміння. Працюємо з генетиками, щоб вирощувати найздібніших лошат. Усі працівники ставляться до коней з повагою, як до благородних Божих створінь. Облаштували спеціальні конюшні, де завжди чисто, є душові кабіни та солярій; манежі, де стоїть спецобладнання, а ще кожен скакун забезпечений усім необхідним для тренувань. Мої коні виступають у всьому світі, Європі та Америці. Співпрацюю з багатьма столичними та закордонними наїзниками, на жаль, не маю жодного вершника із Західної України, хотілося б цю ситуацію виправити… 


Не вистачить газетної шпальти, щоби перелічити усі медалі, кубки та нагороди, які здобули його вихованці за понад 15 років спортивних змагань. Саме стільки власник комплексу займається вихованням вправних скакунів, які перемагають на найпрестижніших світових турнірах. Для пана Івана його кінний клуб – це любов на ціле життя.  Осідлавши вірного коня Торнадо, на честь якого й названо переволоцький клуб, верхи виїжджає на прогулянки полями і лісами Бучаччини. Милується красою природи та грацією свого скакуна, з яким пліч-о-пліч пережили стільки злетів і перемог… Додам, що девіз Федерації кінного спорту України – на конях вперед до перемоги! Слава Україні! 


Ольга ФОРТЕЛЬНА 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Найнижча середня пенсія – в Тернопільській області
Сервіс Opendatabot назвав регіони, де найвища і найнижча середні пенсії. Найвища в Києві – 7 219 грн, найнижча в Тернопільській області – 4041 грн. З усіх регіонів середня пенсія у 8 областях перевищила значення середньої по країні. У третьому кварталі 2023 року середня пенсія в Україні становила 5350,33 гривень.
8 годин тому
Як легко почистити волоські горіхи
Волоські горіхи – смачний і корисний продукт, але добувати їх зі шкаралупи люблять далеко не всі. А врахуйте, що незабаром Різдво і почищених горіхів знадобиться ще більше – для куті та домашніх пляцків. Виявляється, можна почистити волоські горіхи, не вдаючись до грубої сили, пише Gazeta.ua.
8 годин тому
Про виклики перед агросектором у часі війни
Народний депутат України, секретар комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді Іван Чайківський для аналітичної кризис-групи www.crisisgroup.org поспілкувалися з аналітиком, представником в Україні Симоном Шлегелем.
9 годин тому
У музей взяли на роботу… кота. І не тільки…
Співробітники Дніпровського історичного музею прийняли на роботу в свій колектив уже трьох хвостатих. Дві собаки охороняють заклад вночі, а кіт «Мася» - ловить мишей. У музеї заявили, що брати на роботу тварин - це традиція ще від минулих століть. Деталями поділились у місцевому ЗМІ «Наше місто».
9 годин тому
Європейська солідарність проти польських перевізників
Торговельні асоціації та спілки щонайменше чотирьох країн Європейського Союзу закликали бойкотувати перевізників із Польщі через блокаду на кордоні з Україною, яку вони влаштували понад місяць тому. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Укрінформ», у розпорядженні якого є звернення спілок.
9 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.