Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Світлана ПИЛИПИШИН: «У Бережанський коледж вступ на основі співбесіди»

Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» – освітній заклад, де багато уваги приділяють роботі з обдарованими здобувачами освіти, підготовці фахового молодшого бакалавра та спеціалістів робітничих професій. Днями черговій когорті випускників вручили дипломи, частина з них працюватиме на підприємствах, у фермерських господарствах, інші здобуватимуть вищу освіту.

Світлана ПИЛИПИШИН: «У Бережанський коледж вступ на основі співбесіди»

Відокремлений структурний підрозділ «Бережанський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» – освітній заклад, де багато уваги приділяють роботі з обдарованими здобувачами освіти, підготовці фахового молодшого бакалавра та спеціалістів робітничих професій. Днями черговій когорті випускників вручили дипломи, частина з них працюватиме на підприємствах, у фермерських господарствах, інші здобуватимуть вищу освіту.

17 годин тому Джерело:

Яким був навчальний рік для педагогічного і студентського колективів, про підготовку та проведення вступної кампанії розмовляємо з директоркою фахового коледжу, доценткою, кандидаткою філологічних наук Світланою ПИЛИПИШИН. 


– Світлано Ігорівно, розкажіть про особливості навчального року, що минає… 


– Рік в умовах війни, звісно, був складним. Наявність укриттів у коледжі давала змогу здійснювати освітній процес в очному форматі. Нещодавно студенти склали кваліфікаційні іспити, понад 250 випускників отримали дипломи. Одні прагнуть працювати, інші – навчатися за програмами бакалавра, першого освітнього рівня вищої освіти. 


Звичайно, очне навчання мобілізує студентів, цей процес організовує і дисциплінує. Здобуття таких спеціальностей як електроенергетика, агроінженерія, автомобільний транспорт, садово-паркове господарство, екологія передбачає, що лабораторні роботи потрібно студентам виконувати у коледжі, а не віддалено. 


Упродовж навчального року відбулася низка  цікавих заходів. Зокрема, ми відкрили Центр підтримки ветеранів та їх сімей і кризовий кабінет ментального здоров’я. Це все в одному вимірі. У коледжі є спеціальність І10 Соціальна робота та консультування, яка дедалі більше захоплює вступників. Чимало роботодавців також цікавиться фахівцями із соціальної роботи. Цього року втретє набиратимемо студентів популярного фаху. Ми виокремили цю роботу, створивши Центр, який об’єднуватиме і консолідуватиме людей. У Центрі працюють юрисконсульт, практичний психолог, заступник директора з виховної роботи для організації дозвілля і працівник, відповідальний за соціальний супровід. 


До Центру можуть звертатися учасники бойових дій, демобілізовані ветерани, внутрішньо переміщені особи, а також їх рідні. Якщо буде потреба розширити обсяг відвідувачів, то ми готові. На відкриття Центру завітав директор Бережанського ліцею імені Богдана Лепкого Тернопільської обласної ради Михайло Старко, який підкреслив важливість інформаційної та психологічної допомоги, що позиціонує наш Центр, окреслив плани щодо відкриття Центру фізичної реабілітації ветеранів на базі їхнього ліцею з умовою подальшої нашої з ним співпраці в межах нещодавно укладеної угоди про співробітництво та організацію взаємовідносин. Ми погодилися. 


У травні відбулося відкриття модернізованої лабораторії теоретичних основ теплотехніки і термодинаміки, яка слугуватиме центром практичної підготовки для здобувачів освіти, що сприятиме підвищенню якості їхніх знань та навичок у ключових інженерних дисциплінах. Ця ініціатива відображає прагнення до інновацій освітнього процесу та підготовки кваліфікованих фахівців, які будуть затребувані на ринку праці. 
Упродовж минулого навчального року в коледжі відбулися засідання двох методоб’єднань викладачів закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області: суспільних дисциплін. У їх межах пройшла  олімпіада з математики серед фахових коледжів Тернопілля. За рекомендаціями голови ради директорів закладів фахової передвищої освіти області Володимира Калушки повертаємося до очного формату проведення таких заходів. 


Поряд із освітнім процесом активно діяла школа молодого педагога, викладачі якої на закінчення ще одного року навчання у ній дебютували на сцені з виставою «У неділю рано зілля копала» (за мотивами твору Ольги Кобилянської). Відбувалися й інші традиційні заходи: конкурс краси «Міс і містер коледжу», творчий звіт колективів художньої самодіяльності, фестиваль «Голосіївська весна», інші. 


– Закінчення одного навчального року – це фактично початок нового. Адже готуватися до нього треба заздалегідь. Які виклики очікують педагогів і студентів? 


– Нас очікує акредитація освітньо-професійних програм, їх у 2025/2026 навчальному році буде шість. Потрібно і надалі зміцнювати матеріально-технічну базу, адже десять спеціальностей фахового молодшого бакалавра і одна – бакалавра потребують постійної копіткої праці. 


Вступна кампанія стартувала 1 липня, прийом документів триватиме до 14 липня. З 15 по 22 липня проходитимуть співбесіди зі вступниками. Це лише для вступників на основі базової середньої освіти (9 класів). А далі ще триватиме набір абітурієнтів на основі повної загальної середньої освіти, ОКР «Кваліфікований робітник» і вступ на бакалавра. Основний період вступної кампанії має завершитися до 1-го вересня і за державним замовленням, і за кошти фізичних чи юридичних осіб. 


Уже четвертий рік поспіль Міносвіти пропонує закладам освіти проводити для вступників співбесіди і дає змогу нам самостійно обирати, з яких саме предметів. Ми обрали українську мову і математику, адже це ті базові шкільні дисципліни, з яких за два роки наші здобувачі освіти складатимуть національний мультипредметний тест чи ЗНО. Перед співбесідою у коледжі діють двотижневі підготовчі курси, абітурієнти залюбки їх відвідують. 


– У Бережанський коледж вступають абітурієнти не лише з Тернопільщини, а й з сусідніх областей. Чи ситуація може змінитися? 


– Мабуть, так буде і надалі. Звичайно, основна кількість студентів із Бережанщини, Козівщини, Підгаєччини, частково з Львівщини та Івано-Франківщини. І це закономірно. З 2022 року до нас вступили діти з 14 областей України, це разом із внутрішньо переміщеними особами. До їх послуг гуртожиток на 450 місць, який ми спільно використовуємо разом із Бережанським агротехнічним інститутом. Кімнати переважно для проживання 3–4 студентів. Із мешканцями гуртожитку постійно працює соціальний педагог. 


– Світлано Ігорівно, а як налагоджено зв’язки з роботодавцями? 


– Ці зв’язки налагоджені вже давно і збережені. Освітній заклад без співпраці з роботодавцями просто «не виживе». У коледжі створено раду роботодавців, їхня кількість із кожним роком збільшується і ми з ними укладаємо угоди як з партнерами про співпрацю, про стажування викладачів на підприємствах (це також вимога до акредитації освітньо-професійних програм) і проходження практик нашими студентами. Нині багато підприємців звертаються і до нас, вони готові запрошувати наших випускників на роботу. Для прикладу, у нас тісна співпраця з компанією «Агропродсервіс». Торік проведено не одне виїзне заняття на фермі відділення «Урманське», відтак наша випускниця влаштувалася працювати в цьому виробничому підрозділі. Є хороші приклади співпраці з компанією МХП. Часто проводимо виїзні практичні заняття у господарствах «Жива земля Потутори», «Агроінвест», «Вікторія-92». Запрошуємо роботодавців до нас на лекції. Налагоджена тісна співпраця з Бережанськими відділеннями АТ «Ощадбанк», Приватбанк, страховою компанією ТАС та іншими. 


– Яка перспектива у випускників, які планують здобувати вищу освіту? 


– Випускники, які отримали дипломи фахового молодшого бакалавра, можуть продовжувати навчання на скорочених програмах у Національному університеті біоресурсів і природокористування України та здобути освітній ступень бакалавра. Проте шлях до вищої освіти – тільки за технологіями національного мультипредметного тесту з чотирьох предметів (українська мова, математика, історія України й один предмет на вибір). За успішного результату вони навчатимуться на спеціальності, яку обрали, чи то за державним замовленням, чи за кошти грантів, чи за кошти фізичних або юридичних осіб. Та з кожним роком спостерігаємо, що за вартістю здобуття освіти – вища освіта стає розкішшю, і буде доступна для найрозумніших або найбагатших. 


Розмовляв Петро ГУДИМА 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Посол України в Польщі: пам’ять про Волинську трагедію має об’єднувати, а злочини засуджувати спільно
Посол України в Польщі Василь Боднар закликав до спільного засудження злочинів минулого по обидва боки кордону України та Польщі, а також до використання історичної пам’яті для об’єднання народів. Про це він заявив в інтерв’ю польському агентству PAP.
14 годин тому
Тернопільська філія «Газмережі» консультує, допомагає і застерігає
На адресу редакції «Сільського господаря» надходять листи і телефонні дзвінки, в яких наші читачі цікавляться особливостями та новаціями у стосунках із Тернопільською філією «Газмережі». На прохання редакції керівники і спеціалісти цього відомства дають відповіді на частину найтиповіших запитань.
14 годин тому
Коли тіло сигналізує: лікарі назвали основні ознаки інсульту
Раптовий головний біль, слабкість у кінцівках, нечітка мова чи втрата рівноваги можуть бути не просто втомою, а сигналами інсульту.
14 годин тому
У Великих Гаях Світлана Яцишин створила унікальну квітучу локацію
Посеред полів, де господарі традиційно вирощують картоплю та садять різноманітні овочі, виділяється кілька десятків соток неймовірної краси – квітковий рай, що тішить око розмаїттям барв і форм. Саме там, у селі Великі Гаї Великогаївської громади, мешканка Світлана Яцишин створила унікальну квітучу локацію.
14 годин тому
Європою ширяться нові хвороби цукрових буряків, попереджають у Польщі
Національний науково-дослідний інститут захисту рослин Польщі повідомляє про появу двох нових хвороб цукрових буряків, які поки не спричинили значних втрат, але активно поширюються через зміну клімату. Зони ураження наближаються до західного кордону Польщі, зазначає Farmer.pl.
16 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.