Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Чому корисно пити чай із кориці: 7 цілющих властивостей напою

Чай із кориці використовують у традиційній медицині протягом століть як домашній засіб від різних захворювань. Адже кориця містить антиоксидантні та протизапальні сполуки, які можуть позитивно впливати на здоров'я.

Чому корисно пити чай із кориці: 7 цілющих властивостей напою

Чай із кориці використовують у традиційній медицині протягом століть як домашній засіб від різних захворювань. Адже кориця містить антиоксидантні та протизапальні сполуки, які можуть позитивно впливати на здоров'я.

2 тижні тому Джерело:

З’явилися наукові докази того, що чай із кориці має лікувальні властивості, однак потрібні подальні дослідження, щоб зробити остаточні висновки, йдеться у матеріалі Verywellhealth, передає Gazeta.ua. Видання назвало 7 переваг цього напою для здоров’я. 

 

Знижує рівень цукру у крові

 

Чай із кориці, маючи подібну до інсуліну дію, може знижувати рівень цукру у крові, завдяки чому він особливо корисний для людей із діабетом або переддіабетом.

 

Дослідження підтвердило, що ті, хто вживав 3-6 г кориці (приблизно 1-2 чайні ложки) щодня протягом 40 днів, мали значно нижчий рівень цукру у крові. Учасники іншого дослідження пили чай із кориці після їжі, і в них рівень цукру значно знизився порівняно з контрольною групою.

 

Полегшує менструальні болі

 

Дисменорею - болісні менструації - мають до 90% дівчат-підлітків. Чай із кориці є одним із домашніх засобів, який може зменшити цей біль.

 

Згідно з дослідженням за участю 27 дівчат-підлітків, які страждали від цього, вживання напою значно зменшило рівень болю. Інші дослідження з використанням добавок кориці замість чаю (але в подібних кількостях) також показали, що цей продукт може зменшити біль під час менструації.

 

Зменшує менструальну кровотечу

 

Менорагія - надмірна менструальна кровотеча - може тривати тиждень або більше. Дослідження за участю 76 жінок показало, що в тих, хто приймав 420 міліграмів - менше чайної ложки - кориці тричі на день, значно зменшилася менструальна кровотеча порівняно з групою плацебо.

 

Хоча в цьому дослідженні не використовувався чай із корицею, цілком можливо, що вживання такої ж кількості кориці у напої матиме подібний ефект.

 

Знижує рівень холестерину

 

Високий рівень холестерину призводить до серцевих захворювань, зокрема інфаркту та інсульту. Тому багатьом людям вкрай важливо знизити рівень холестерину. Для цього рекомендують вживати чай із корицею. Але докази такої дії неоднозначні, і деякі дослідники називають цю властивість чаю з корицею "суперечливою".

 

Науковці вивчали вплив кориці на рівень холестерину серед 750 учасників у 13 рандомізованих контрольованих дослідженнях. Вони виявили, що кориця не впливає на холестерин ліпопротеїнів низької щільності ("хороший холестерин") або холестерин ліпопротеїнів високої щільності ("поганий холестерин"). Однак вони з'ясували, що кориця знижує рівень тригліцеридів - іншого типу жиру в крові - і загального холестерину (поєднання ЛПВЩ і ЛПНЩ).

 

В іншому дослідженні жінки з надмірною вагою та ожирінням пили 50 мілілітрів чаю з корицею двічі на день протягом чотирьох тижнів. Наприкінці експерименту їхній загальний холестерин значно знизився.

 

Зменшує нудоту та блювання

 

Кориця є поширеним природним засобом від нудоти. Вважається, що смак і тепло чаю з неї усувають цей симптом.

 

У дослідженні за участю людей, хворих на рак, вдихання повітря з подушечки, змоченої олією кориці, ефективно зменшило нудоту та блювання порівняно з групою плацебо.

 

Хоча остаточних доказів ефективності чаю з корицею при нудоті та блюванні немає, утім, зазначено, люди з цими симптомами, п’ючи цей напій або вдихаючи випари кориці, можуть відчувати полегшення.

 

Знижує артеріальний тиск

Високий кров'яний тиск (гіпертонія) може збільшити ризик таких захворювань, як інсульт, серцевий напад і хронічна хвороба нирок. Для зниження артеріального тиску лікарі часто рекомендують вживати чай із кориці, хоча, вказується, докази цієї її дії обмежені.

 

Дослідження 2021 року свідчить, що кориця може допомогти знизити як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск. Однак немає жодних досліджень, які стосувалися б чаю з корицею. 

 

Допомагає контролювати вагу

 

Кілька досліджень виявили, що прийом добавок з корицею пов’язаний зі зниженням індексу маси тіла (ІМТ).

 

Згідно зі ще одним дослідженням, вживання чаю з корицею протягом чотирьох тижнів асоціювалося зі значним зниженням ІМТ, маси тіла, співвідношення талії до стегон і різних вимірювань окружності тіла. Два інших дослідження також виявили, що вживання чаю з корицею сприяє зниженню ваги. 

 

Водночас видання наголошує, що надмірне споживання кориці може викликати побічні ефекти, зокрема алергічні реакції або проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Кориця може взаємодіяти з деякими ліками, тому перед регулярним вживанням варто проконсультуватися з лікарем. Це особливо стосується вагітних жінок і тих, які годують грудьми, людей, які мають захворювання печінки, курять, приймають хіміотерапевтичні препарати.

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
На українській естраді засяяла «зірка» з Кременця
Його голос сьогодні звучить на багатьох музичних платформах і радіостанціях України, а пісні поєднують емоції та щирість. Нещодавно живе виконання авторських пісень молодого, талановитого артиста DOROTIUK на першому сольному концерті зібрало сотні шанувальників у рідному місті.
6 хвилин тому
Степан КУЙБІДА: «Тернопільщина має що показати світові і ми готуємося голосно заявити про це»
У травні в індустріальному парку «Західноукраїнський промисловий ХАБ» відбудеться економічний форум «Зроблено в Україні – Тернопільщина». Ця важлива подія всеукраїнського масштабу покликана репрезентувати економічний потенціал Тернопільської області, привернути увагу потенційних інвесторів до місцевого бізнесу та створити сприятливі умови для розвитку регіону. Одним із організаторів форуму є обласна військова адміністрація. Тож закономірно ми запросили до розмови першого заступника голови ОВА Степана Куйбіду.
1 година тому
У Катеринівці збудують новий храм
На місці згорілої дерев’яної церкви в селі Катеринівка Кременецького району митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор освятив і заклав наріжний камінь нового храму святого великомученика Юрія Переможця.
19 годин тому
Хто отримає допомогу до Дня Незалежності
До Дня Незалежності України тисячі українців отримають разові грошові виплати. Це стосується ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та членів сімей загиблих захисників і захисниць. Про це повідомляє у Telegram-каналі представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
19 годин тому
Як правильно сіяти огірки: секрети рекордного врожаю
Майже усі городники вирощують огірки. Але, навіть маючи багаторічний досвід, далеко не всім відомі секрети правильного посіву, щоб у результаті отримати рекордний урожай.
20 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.