Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Олег КОХМАН: «Майбутнє – за молоддю, тому її потрібно активно підтримувати»

У Всесвітній день дитини, який прийнято відзначати 20 листопада, ми завітали у громаду, яка може стати прикладом для інших у напрямі роботи з молоддю, відкритості, доступності та підтримки талановитих, активних дітей. Йдеться про Великогаївську громаду, яку очолює Олег Кохман. Він, власне, розповів про найцікавіші програми з підтримки молодого покоління, які запровадили за час його головування.

Олег КОХМАН: «Майбутнє – за молоддю, тому її потрібно активно підтримувати»

У Всесвітній день дитини, який прийнято відзначати 20 листопада, ми завітали у громаду, яка може стати прикладом для інших у напрямі роботи з молоддю, відкритості, доступності та підтримки талановитих, активних дітей. Йдеться про Великогаївську громаду, яку очолює Олег Кохман. Він, власне, розповів про найцікавіші програми з підтримки молодого покоління, які запровадили за час його головування.

2 місяці тому Джерело:

Створили коворкінг центр РavuTyna 


«Молодь – наше теперішнє, і дасть Бог, світле майбутнє. Коли ми об’єдналися у громаду, певна річ, належне місце приділили підтримці молодого покоління наших сіл. Запросили учнів старших класів у Великогаївську школу, щоб особисто поговорити з ними, почути їхні думки та побажання. На основі цієї зустрічі зробили висновки щодо подальшої співпраці», – розпочав розмову голова. 


Олег Андрійович каже, що передусім створили Молодіжний коворкінг центр РavuTyna. Там активна молодь проводить різноманітні зустрічі, свята. Навіть більше, вони ще й створили громадську організацію «Поштовх вперед», керівником якої є Оксана Королюк. Ця ГО плідно співпрацює з американським проєктом Dobre, який із початку об’єднання став надійним другом громади.  


«Спершу керівницею коворкінг центру була Ірина Семирко, потім  естафету перейняла  Мар’яна Заблоцька. Тепер його очолює Олена Назарко. Тішуся їхніми здобутками. Вони планують свій робочий час упродовж всього року. Організовують різні проєкти, щоби залучити якомога більше однолітків. Проводили веломарафон, зустріч із випускниками, з вимушено переміщеними людьми, різноманітні ярмарки тощо. Пробують себе у журналістиці, проводять інтерв’ю з відомими мешканцями громади, які публікують на власному сайті та у соцмережах. Залучаємо їх до усіх заходів, що проводимо на території громади», – зауважив Олег Андрійович. 


Молодіжна рада проводить свої сесії, під час яких учасники обговорюють різноманітні питання, проблеми із життя громади. Рішення озвучують голові. Олег Кохман каже, що вони всіляко намагаються їх підтримувати, скеровують із бюджету частинку коштів на розвиток молодіжного руху. 


Інвестиції у майбутніх спеціалістів 


Цьогоріч голова традиційно зустрівся з випускниками шкіл, які отримали золоті та срібні медалі. Вперше за всі роки, їх було аж п’ятнадцятеро! За здобутки у навчанні їм вручили сертифікати по 15 і 10 тисяч гривень.  


«Тоді ми вирішили піти ще далі. Запропонували: якщо вони й надалі будуть активними учасниками молодіжної ради, братимуть участь у проєктах, ми беремося й за їхнє навчання. Тим дітям, які вступають на платну форму навчання, половину суми оплачуватимемо з бюджету. Цьогоріч шестеро дітей отримають від 15 до 18 тисяч гривень на рік. Вирішили залучити до цього і попередніх ініціативних медалістів», – наголосив голова ТГ. 


Пан Кохман каже, що тим самим вони не тільки хочуть підтримати талановиту молодь, а й роблять усе, щоби після завершення навчання молоді люди повертались і працювали у громаді. 


Та є одне але. Щоб отримувати ці кошти, потрібно бути активними учасниками молодіжної ради, вносити свої пропозиції, долучатися до заходів. Якщо ж молода людина не матиме на це часу, договір анулюють. 


Кілька днів тому голова саме зустрівся з активістами, вони потішили його задумом: на Різдво зі священнослужителями громади відвідати одиноких престарілих, заколядувати, вгостити ласощами. 


Розвиток культури і спорту 


У Великогаївській громаді підтримують творчу, талановиту молодь. У різних селах функціонують численні гуртки. «До прикладу, у селах Грабівці, Дичків, Великі Гаї, Козівка, Скоморохи, Прошова, Застав’є, Товстолуг діють танцювальні гуртки. Керівники отримують заробітну плату. Щоби підтримати юні таланти, купуємо для них танцювальні костюми. Щороку кожному колективу виділяємо по 50 тисяч гривень. За ці кошти вони мають змогу їздити на різні конкурси та фестивалі по всій країні й прославляти свою рідну громаду», – розповів голова. 


Великогаївська ТГ – спортивна громада. Тут належне місце приділяють різноманітним спортивним заняттям, зокрема, діють секції футболу, волейболу, пляжного волейболу. Працюють тренери, яким зарплати теж платить громада. Там займаються майже триста дітей. Громада має чотири автобуси, тож налагоджений процес довезення молоді до сіл, де діють гуртки. 


«У підсумку наші дівчата стали срібними призерами на Чемпіонаті області з волейболу, також діти беруть участь у Всеукраїнських змаганнях із пляжного волейболу… 


Нещодавно ми підписали меморандум про співпрацю з Державним центром олімпійської підготовки із бадмінтону та пляжного волейболу, в якому йдеться про те, що вже наступного року у Великих Гаях відбудеться турнір із пляжного волейболу», – гордо мовив голова. 


Для того, щоби молоді було комфортно тренуватися,  оновили спортзали у селах Скоморохи, Баворів, Дичків, зробили велику реконструкцію у Великих Гаях. Молодь громади активно залучена до занять з футболу. У Великих Гаях діє соціально-спортивна школа Фонду Реал Мадрид. У довоєнні часи її вихованці мали нагоду побувати в Іспанії і вживу побачити зірок футболу. 


Новонароджених вітають подарунками і сертифікатом 


Наприкінці ми поговорили про наймолодших мешканців Великогаївської громади, які тільки-но побачили світ. Очільник громади розповів, що три роки тому він зі своєю заступницею Галиною Кравчинюк традиційно об’їжджали села громади. Часто навідуються до одиноких, літніх людей, вітають із ювілеями. Однак, подумали, що потрібно щось позитивне зробити й для молодих сімей, у яких народилися діти. Тому вирішили дарувати їм сертифікати на 10 тисяч гривень за новонародженого. Проголосували за це питання на сесії. Тоді Великогаївська громада була першою в Україні, яка втілила у життя такий проєкт. Відтоді щороку надають більш як  50 таких сертифікатів. Щокварталу збирають у актовому залі сільської ради молодих батьків, вітають їх, окрім сертифікатів, дарують ще й подарунки і влаштовують концерт. 


Наостанок Олег Андрійович звернувся до молодого осередку громади: «Передусім хочу побажати віри у краще майбутнє нашої країни. Саме вам тут жити, розбудовувати, розвивати любу неньку-Україну. Віримо, що найближчим часом закінчиться війна і запанує довгоочікуваний мир. Будьте активні, вірте у власні сили, а мої двері для вас завжди відчинені». 


Зоряна ДЕРКАЧ 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
«Хлопці, будем жити!»
10 січня 2025 року Тернопільщина, на превеликий жаль, втратила відомого музиканта, артиста, співака, заслуженого артиста України Василя Хлистуна. І та пісня його «Хлопці, будем жити» відтоді постійним рефреном крутиться в голові паралельно із думками про те, що тепер уже тільки пісня, де звучить голос Василя Хлистуна у його такій впізнаваній манері, залишилася витати у піднебесних вищих сферах. І в записах, звичайно.
3 години тому
В Україні різко зросла зарплата чиновників
У час війни різко скорочуються соціальні стандарти, однак в середньому за рік зарплата чиновників становила 54,4 тис. грн і вона значно перевищує середній рівень по Україні. У грудні 2024 року середня зарплата в центральних держорганах склала 79,8 тис. грн. Порівняно із січнем (38,6 тис. грн) зарплата збільшилася більш ніж удвічі. Про це повідомляє Мінфін.
3 години тому
Символічне єднання двох областей заради єдності України
На межі Тернопільської та Хмельницької областей відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України. Представники обох регіонів зустрілися на мосту через річку Збруч, де провели символічну церемонію єднання.
4 години тому
«Стріляли» в єдиний храм московського патріархату в Тернополі
В нашому обласному центрі залишився єдиний храм УПЦ (московського патріархату) – Кафедральний собор Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, що на вулиці Коновальця. Вчора, 21 січня, отці з нього храму звернулися у поліцію та повідомили, що невідомі особи стріляли у собор.
4 години тому
На Україну наступає грип: на Тернопільщині перевищено епідпоріг
За тиждень на грип, ГРВІ та COVID-19 в Україні захворіло понад 106 тисяч осіб, зареєстровано сім летальних випадків унаслідок ускладнень грипу та COVID-19. Наразі перевищення епідпорогу низького рівня зберігається лише в Тернопільській області. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
4 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.