Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Календар військових і пам’ятних дат

У довоєнні часи більшість із нас серед військових свят знали хіба що 6 грудня, а наші батьки та дідусі часто святкували радянське 23 лютого. Нині ж, коли кожен з нас має рідних чи близьких серед військових, всі ці свята набули нового значення.

Календар військових і пам’ятних дат

У довоєнні часи більшість із нас серед військових свят знали хіба що 6 грудня, а наші батьки та дідусі часто святкували радянське 23 лютого. Нині ж, коли кожен з нас має рідних чи близьких серед військових, всі ці свята набули нового значення.

7 годин тому Джерело:

Коли День танкіста в Україні? Коли відзначають День піхоти, а коли – День морської піхоти? Відповіді на ці питання ви знайдете в календарі, який опублікувала "Українська правда. Життя". Частина цих дат не мають власної історії і призначені президентами саме для шанування заслуг різних родів військ перед народом України. Частина ж з них відзначаються саме в ці числа через історичні події або персони. 


20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту, День пам'яті кіборгів. 20 січня 2015 року терористи підірвали бетонні перекриття нового термінала аеропорту, а 21 січня вщухли останні бої за ДАП. Кіборгами наших військових прозвали вороги, бо їм було невтямки, як люди можуть бути такими стійкими. Військові, які захищали ДАП, стримували ворога від просування далі, у бік Дебальцевого.


24 січня – День зовнішньої розвідки України. Цього дня в 1919 році було затверджено тимчасовий штат Політичного департаменту при МВС Директорії Української Народної Республіки, а в ньому – відділ закордонної інформації. Головним завданням підрозділу було проведення розвідувальної роботи щодо ворогів, які активно діяли проти УНР – штабів Червоної і Добровольчої армій, а також стосовно країн – потенційних противників і можливих союзників. 


15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме 15 лютого 1989 року завершилася війна в Афганістані. В Україні налічується понад 140 тисяч ветеранів Афганської війни. 


16 лютого – День військового журналіста. У цей день у 2015 році поблизу Дебальцевого під час виконання бойового завдання загинув військовий журналіст, кореспондент телерадіокомпанії Військово-морських сил України «Бриз» Дмитро Лабуткін. З 2018 року 16 лютого вшановують тих, хто опікується зв’язками війська із суспільством – військових журналістів, прес-офіцерів, офіцерів служб зв’язків із громадськістю. 


28 лютого – День штурманської служби авіації Збройних сил України. 


14 березня – День українського добровольця. 14 березня 2014 року на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили 500 бійців Самооборони Майдану. Вони сформували перший добровольчий батальйон для захисту України від російської гібридної агресії на Сході. 


17 березня – День мобілізаційного працівника. До 2016 року відзначався у вересні. 17 березня 2014 року провели першу мобілізацію через російсько-українську війну. 


25 березня – День Служби Безпеки України. 


26 березня – День Національної гвардії України. 


13 квітня – День працівника оборонно-промислового комплексу України. 13 квітня 2022 року російський крейсер "Москва" потопили ракети "Нептун" українського виробництва. 


30 квітня – День прикордонника. 


6 травня – День піхоти. Цього дня у 1648 році козаки перемогли в битві біля Жовтих Вод. Битва вважається першою переможною – під проводом Богдана Хмельницького. 


18 травня – День резервіста України. 


23 травня – День морської піхоти України. 


25 травня – День державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. 


29 травня – Міжнародний день миротворців. 


4 липня – День національної поліції України. Цього дня у 2015 році перші патрульні поліцейські прийняли присягу на Софійській площі у Києві та заступили на чергування в столиці. 


Перша неділя липня – День Військово-Морських сил ЗСУ. 


15 липня – День українських миротворців. Українські миротворці виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія та Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія й Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Кот-д’Івуар, ДР Конго, Південний Судан, Дарфур), у країнах Близького й Середнього сходу та на Кавказі (Південний Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак, Грузія) та багатьох інших регіонах світу. 58 військовослужбовців України віддали життя, виконуючи завдання з підтримання миру та безпеки. 15 липня 1992 року два літаки з першими українськими миротворцями на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому в напрямку Боснії. 


29 липня – День Сил спеціальних операцій ЗСУ. 


Перша неділя серпня – День повітряних сил ЗСУ. 


8 серпня – День військ зв’язку та кібербезпеки. 


Остання субота серпня – День авіації. 


7 вересня – День воєнної розвідки України. 


14 вересня – День танкових військ. 


1 жовтня – День захисників і захисниць України. В Україні це свято пов’язане, як і День козацтва, з днем вшанування Покрови Божої Матері. Раніше День захисників відзначали 14 жовтня й він збігався ще й із Днем Української повстанської армії, але після реформи церковного календаря Покрова і День захисників почали відзначати 1 жовтня. День УПА й надалі відзначають 14 жовтня, бо він пов’язаний з історичними подіями. 
Перша неділя жовтня – День територіальної оборони України. 


3 листопада – День інженерних військ, День ракетних військ та артилерії. 3 листопада 1943 році почалося визволення Києва від нацистів. У цій операції вперше застосували високу щільність артилерії на ділянці прориву оборони противника, було здійснено вогневий вал на чотирьох рубежах і відкрито масований вогонь артилерії по ворогу. 


18 листопада – День сержанта ЗСУ. 


21 листопада – День Десантно-штурмових військ ЗСУ, День Гідності і Свободи. 


30 листопада – День радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗСУ. 


6 грудня – День Збройних Сил України. 


12 грудня – День Сухопутних військ України. 
 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Де тримати горіхи взимку: особливості зберігання
Горіхи зазвичай зберігаються недовго, максимум до весни. Проте цей термін можна подовжити. Треба лише правильно вибрати продукцію для заготівлі і створити їм оптимальні умови.
6 хвилин тому
Кашель вилікує шоколад
Здебільшого кашель проходить без втручання за 3-4 тижні, але інколи потребує спеціального лікування. Однак не варто бігти до аптеки. Позбутися надокучливого кашлю допоможе шоколад.
52 хвилини тому
Матеріальне прокляття людства, або рабство споживацтва
Німецькі вчені нещодавно опублікували цікаві дані: за останні 50 років, німці стали в середньому жити на 400% багатшими, а кількість нещасних людей, які страждають на депресію, зросла на 38%. Чому це відбувається? Чому працює така несправедлива пропорція? Я це явище називаю матеріальним прокляттям людства.
1 година тому
В Україні не всі студенти звільняються від мобілізації
Більшість студентів вищих навчальних закладів України мають відстрочку від мобілізації та не є військовозобов'язаними. Це положення визначене законом №10449, проте існують винятки, за якими деяких студентів можуть мобілізувати. Про це УНІАН розповів колишній нардеп і доктор юридичних наук Володимир Пилипенко.
2 години тому
Новим послом України в Польщі призначено уродженця Тернопільщини
Новим послом України в Польщі Президент призначив Василя Боднара, колишнього главу українського посольства в Туреччині. До речі, Василь Боднар народився 20 вересня 1976 року в селі Олесиному (нині Тернопільського району) Козівської селищної громади.
3 години тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023 - 2024
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.