Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

4 квітня Квітці Цісик виповнилося б 71 рік

Чарівний голос незрівняної Квітки Цісик – дочки українських емігрантів – прослухали понад 22 мільярди разів, а це у кілька разів більше, ніж населення Землі (!) Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні. 4 квітня чарівній україночці та зірці американського шоубізу виповнилося б 71 рік.

4 квітня Квітці Цісик виповнилося б 71 рік

Чарівний голос незрівняної Квітки Цісик – дочки українських емігрантів – прослухали понад 22 мільярди разів, а це у кілька разів більше, ніж населення Землі (!) Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні. 4 квітня чарівній україночці та зірці американського шоубізу виповнилося б 71 рік.

1 місяць тому Джерело:

Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоубізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Гʼюстон, інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. 1987 року в компанії «Ford» підрахували, що загальна кількість прослуховувань рекламної продукції Цісик становила понад 22 мільярдів слухачів – майже в чотири рази більше, ніж населення Землі на той час. Це світовий рекорд для корпоративного соліста. Також виконувала джинґли для Chevrolet, Cadillac, Toyota. Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні. 4 квітня Квітці Цісик виповнилося б 71 рік. 


Донька емігрантів зі Львова 


Батько Квітки Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь, мама жили у Львові до 1944 року. Втікаючи від окупації та радянської влади, у 1949 році опинилися у США. Співачка народилася вже у Нью-Йорку в 1953 році. В дитинстві Квітка була пластункою – їздила у табори в гори, де вивчала українські пісні, звичаї та обряди. 


Квітка чи Кейсі? 


Повне ім’я співачки – Квітослава. Рідні і близькі її називали Квіткою. А популярність у США вона здобула під артистичним псевдо – Кейсі – поєднання перших літер імені та прізвища – Kvitka Cisuk. 


Рідкісний тембр голосу 


Цісик мала колоратурне сопрано. Прихильники у її голосі іноді вгадували звучання скрипки. Вона з легкістю експериментувала зі стилями – від джазу до класики. І мала неабиякий успіх як у виконанні попсових пісень, так і в оперному співі. Крім того, Квітка володіла технікою, поширеною у карпатських селах – «білим голосом». 


Королева рекламних джинглів 


Після смерті батька Квітка змушена була шукати додаткові можливості заробітку: пропонувала записи різноманітним компаніям, співала у нью-йоркських клубах. Так її помітили продюсери. Відтоді в Америці Цісик стала однією з найвідоміших і найдорожчих виконавиць джинглів до рекламних роликів. 


Її голос звучав у рекламних компаніях «Кока-Коли», American Airlines, «Макдональдсу». Протягом 16 років і до кінця життя вона була офіційним голосом «Форд Моторз». Багато американців і досі пам’ятають музичний джингл «Have you driven a Ford lately» у виконанні Кейсі Цісик. За це «Форд» дарував їй автомобілі. 


Співачка працювала і допомагала багатьом відомим американським музикантам і продюсерам. Співала на бек-вокалі у Вітні Гʼюстон і Майкла Джексона. Також її запрошували для участі в записах своїх альбомів відомі співаки – Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінд Ронстад, Роберт Флек. 


Пісня Цісик отримала «Оскар» і «Глобус» 


У 1978 році пісня «Ти осяюєш моє життя», яку виконала Квітка Цісик в однойменному фільмі, отримала «Оскар» і «Золотий глобус». Пісня також була номінована на «Греммі» у категорії «Пісня року». Цісик виконала у фільмі всі жіночі партії, втім, через конфлікт із режисером фільму її прізвище вирізали із титрів. У стрічці знаменита українка також спробувала себе як актриса, зігравши роль подруги головної героїні. 


Два україномовні альбоми  


Квітка Цісик записала два україномовні альбоми – «Квітка» у 1980 році, а також «Два кольори» у 1989-му. Це їй коштувало майже 200 тисяч доларів. Для їхнього запису вона наймала кращих музикантів Нью-Йорка, акомпанувала Квітці її рідна сестра Марія, а правильну українську вимову ставила мама. 


Обидві платівки у 1990 році були номіновані на премію «Греммі» в категорії «сучасний фольк». В умовах кадебістського режиму в срср до України вони потрапляли здебільшого контрабандою, люди перезаписували пісні і передавали одне одному. 


«Ще ніхто і ніде так не заспівав пісні мого друга Володимира Івасюка, як це зробила Квітка», – так скаже потім Назарій Яремчук. 


В Україні була лише один раз 


Квітка Цісик побувала в Україні лише один раз. У 1983 році вона приїхала із мамою у Львів, але ця поїздка не афішувалася і була майже таємною, розповідала Радіо Свобода племінниця співачки Марта Цісик. В Україні Квітка так і не почула власних пісень. 


Є інформація, що на Цісик в радянській Україні існувала заборона, оскільки у її репертуарі були пісні УПА та січових стрільців. Після проголошення Україною незалежності Цісик планувала приїхати з концертом, втім, цей задум так і не здійснився. 


Єдине інтерв’ю українською 


Єдине відеоінтерв’ю з Цісик українською мовою записав на той час керівник музичного ансамблю «Червона рута» Олександр Горностай. У 1992 році під час візиту до США йому вдалося зустрітися з Квіткою. Невисокого зросту і дуже схожа на «білочку», так музикант характеризував її в інтерв’ю Українська правда. Життя. 


Діагноз Цісик 


У 1992 році лікарі повідомили Квітці про діагноз – рак молочної залози. Відміряли їй кілька місяців життя, які тривали сім років. Квітка померла, не доживши п’ять днів до свого 45-ліття. Від цієї ж недуги померли її мама та сестра.  


За матеріалами з відкритих джерел 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Завершились «Гурби-Антонівці» - наймасштабніша теренова гра в Україні
Вчора на Тернопільщині завершилась 19-та теренова гра для молоді «Гурби-Антонівці», яка цьогоріч була присвячена п’ятнадцятьом учасникам гри попередніх років, які загинули у російсько-українській війні.
4 години тому
ЄС схвалив продовження «торговельного безвізу» для України ще на рік
Європейський Союз схвалив продовження «торговельного безвізу» для України, дозволивши безмитну та безквотну торгівлю ще на один рік, надавши важливу підтримку українським виробникам, експорту та економіці.
4 години тому
У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі важкопораненому воїну
Оперативне втручання воїну 41 окремої механізованої бригади Олегу О. виконали нейрохірурги Тернопільської обласної клінічної лікарняв Ігор Загрійчук та Степан Стефанчук.
4 години тому
Заморозки можуть «вкрасти» 30-40% майбутнього урожаю яблук
У Центральній Україні та на Поділлі експерти прогнозують найбільші втрати урожаю яблук внаслідок заморозків цієї весни, подекуди вони можуть скласти 30-40%. Про це розповів керівник компанії USPA Fruit, одного з найбільших експортера фруктів Володимир Гуржій.
8 годин тому
З 1 липня подорожчають бензин та дизель. І це лише початок подорожчань
В Україні з 1 липня 2024 року подорожчають бензин, дизельне паливо та автогаз, оскільки підвищать акцизи на них. Про це розповів представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. За його словами, 10 травня Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою з 1 липня буде збільшено акцизи на паливо. Збільшення акцизів проходитиме щорічно аж до 2028 року включно. Ціль – привести акцизи на паливо в Україні відповідно до стандартів Євросоюзу.
9 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.