Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

До перемоги! На полі та у війні…

Вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків не обходиться без рекордів. Так само, як і на товарних посівах «Агропродсервісу».

До перемоги! На полі та у війні…

Вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків не обходиться без рекордів. Так само, як і на товарних посівах «Агропродсервісу».

8 місяців тому Джерело:

Розрахунок стосовно дати проведення традиційного Західноукраїнського чемпіонату на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків був правильним. Якби у Настасівському відділенні компанії «Агропродсервіс» його не провели 19 жовтня, то наступного дня вже задощило… А так  чемпіонат видався неповторним, оригінальним. 


Як повідомила заступниця комерційного директора з насінництва ПАП «Агропродсервіс», організаторка демонстраційних посівів та проведення чемпіонату Галина Біловус, цього року на чемпіонаті представлено менше гібридів. Минулоріч на кукурудзяному полі їх було 152, а нинішнього - лише 134. І стосовно цукрового буряка оригінаторів теж трохи менше – лише три з 14 гібридами. Вочевидь, це можна списати на війну та конкуренцію… 


«Бо в ПАП «Агропродсервіс» уся кукурудза та цукрові буряки вирощувалася в однакових умовах, тобто з нашого боку все справедливо», - зазначила Галина Біловус. 


Її слова стосовно визначення підсумків чемпіонату підтвердила і завідувачка насіннєвої лабораторії Наталія Сікорська: «Відібрані зразки, які привозять з демонстраційних полів, ми висипаємо на експрес-аналізатор для визначення вологості. Результат заносимо в комп’ютер і їх виводять на великий екран у полі, де представники різних компаній мають змогу відразу все бачити». 


За словами Наталії Тарасівни, вологість кукурудзи цього року набагато краща ніж минулого: «Зараз маємо вологість від 20 до 32. Якщо порівнювати з минулим роком, тоді більше половини гібридів мали вологість більше 36. Навіть були випадки, що вологомір не міг зафіксувати результат». 


Приємно, що вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті не обходиться без рекордів. Як і на товарних посівах «Агропродсервісу». Якщо минулого року цукрові буряки продемонстрували найвищу врожайність, відколи в компанії ними займаються, то цьогоріч, за словами генерального директора компанії «Агропродсервіс» Андрія Барана, «з рекордною урожайністю, яка коли-небудь була зафіксована на наших чемпіонатах, вийшов гібрид кукурудзи.  Йдеться про 173 ц/га. І в цілої групи гібридів є висока урожайність», - зазначив Андрій Степанович. Він підтвердив, що в цілому чемпіонат пройшов успішно і аграрії задоволені результатами. 


Отже, про цьогорічних переможців. 


У чемпіонаті з кукурудзи найкращим серед гібридів з ФАО (ступінь стиглості) нижче 250 стала транснаціональна корпорація Syngenta Group з гібридом селекції СИ МАРІМБА, ФАО 240, вологість 22,7%, урожайність 142,76 ц/га. 
У номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО 260-300» переміг MAS 23М (ФАО 260, вологість 23%, урожайність 149,9 ц/га) від MAS Seeds Україна. 


Переможцем номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО вище 310» став КВС ІНТЕЛЕГЕНС (ФАО 380, вологість 29,8%, урожайність 173,17 ц/га) компанії KWS. 


І, нарешті, представник одної з найбільших селекційних компаній, яка входить у п’ятірку світових лідерів з виробництва насіння (KWS) став найкращим і в номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО вище 300 з найвищою вологовіддачею» (КВС РІКАРДО, ФАО 320, вологість 22,2%, урожайність 151,06 ц/га). 


Серед цукрових буряків лідером у номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищою цукристістю коренеплодів» став гібрид КВС ВАЛОНІЯ компанії KWS – 18,62%. 


У номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищою урожайністю коренеплодів» перемогла компанія БЕТАСІД (гібрид BTS 2730, урожайність 971,3 ц/га). 


І в номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищим виходом цукру на 1 га» знову не було рівних компанії KWS з гібридом КВС ВАЛОНІЯ – 17,72 тонни. 


Після чемпіонату представники компаній висловили вдячність організаторам і за ідеальні умови проведення, і за гостинність. Пообіцяли наступного року приїхати з новими пропозиціями. Скажімо, менеджер по роботі з ключовими клієнтами департаменту цукрових буряків компанії KWS-Україна Ігор Кадуцький подякував компанії «Агропродсервіс» за тривалу, взаємовигідну й тісну співпрацю та надану можливість продемонструвати нові гібриди. А перемога в кількох номінаціях «лише підкреслює якість насіння гібридів компанії KWS».


Розповідаючи про свої враження від ІХ Західноукраїнського чемпіонату на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків та підбиваючи підсумки, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран у першу чергу подякував Збройним силам України, які стримують ворога, виганяють окупантів з нашої землі та дають можливість аграріям займатися своєю важливою роботою – годувати і армію, і народ, пильнувати продовольчу безпеку в Україні і світі. 


На моє запитання на який рекорд (після бурякового та кукурудзяного) компанія «Агропродсервіс» сподівається під час наступного, ювілейного чемпіонату, Андрій Степанович зізнався: «Хай би навіть був меншим урожай, але щоб прийшла довгоочікувана перемога! Це сьогодні головне. Від цього залежить майбутнє наше і нашої держави. Ми всі цього прагнемо, чекаємо і  допомагаємо Збройним силам пошвидше здолати ненависного окупанта». 


Василь ТОМИН 
Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА  

 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Фермер повернув свій Rolex через 50 років після того, як годинник з’їла корова
95-річний Джеймс Стіл носив свій годинник, аж поки 1974 року, коли ремінець відірвався і одна з його корів навіть не помітила, як проковтнула цінну річ. Фермер вважав, що годинник врешті-решт «знайдеться», тобто корова «віддасть» його природнім чином, але цього не сталося… І Джеймс Стіл купив собі новий Rolex.
9 годин тому
Корисні копалини Тернопільщини оцінили в $14 млрд
Журнал «Forbes Ukraine» порахував вартість крисних копалин у регіонах України. Згідно з їх даними зaгaльнa вaртіcть кориcних копaлин Укрaїни cтaновить $14,8 трлн. При цьому понaд 70% зaгaльної cуми припaдaють лишe нa три облacті – Донeцьку, Дніпропeтровcьку тa Лугaнcьку. В зaгaльній вaртоcті кориcних копaлин 62% зaбeзпeчує кaм’янe вугілля, 14% – зaлізнa рудa, кожeн з інших aктивів – мeншe 5%. Зaгaльний обcяг кориcних копaлин – 111 млрд тонн.
9 годин тому
Нова грантова програма для малого та середнього бізнесу
Мінекономіки оголосило про нову грантову програму для українських підприємців. Гранти будуть надаватися бізнесам з експортним та інноваційним потенціалом, які працюють у секторах переробної промисловості, креативної індустрії та інших галузях. Учасники програми можуть отримати по 40 тисяч євро.
10 годин тому
«Українська держава має три небезпеки: російська агресія, корупція і український електорат»
Україна відновила свою незалежність в 1991 році, але через відсутність національної еліти, до влади в незалежній державі прийшла колоніальна адміністрація, складена з проросійських комуністів і комсомольців, для яких Україна була тимчасовим явищем. Україна для них – не Батьківщина, а лише територія і населення для пограбування.
10 годин тому
Досвід роботи ЦНАПу Чорткова переймали представники з усієї області
До Чорткова завітали представники центрів надання адміністративних послуг з усієї Тернопільщини, щоб перейняти досвід роботи місцевого ЦНАПу та дізнатися про доступність адміністративних послуг для людей з інвалідністю. Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.
14 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.