Головні новиниЖиття громадЕкономікаЛюдиВійнаІсторія
КонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

До перемоги! На полі та у війні…

Вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків не обходиться без рекордів. Так само, як і на товарних посівах «Агропродсервісу».

До перемоги! На полі та у війні…

Вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків не обходиться без рекордів. Так само, як і на товарних посівах «Агропродсервісу».

2 місяці тому Джерело:

Розрахунок стосовно дати проведення традиційного Західноукраїнського чемпіонату на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків був правильним. Якби у Настасівському відділенні компанії «Агропродсервіс» його не провели 19 жовтня, то наступного дня вже задощило… А так  чемпіонат видався неповторним, оригінальним. 


Як повідомила заступниця комерційного директора з насінництва ПАП «Агропродсервіс», організаторка демонстраційних посівів та проведення чемпіонату Галина Біловус, цього року на чемпіонаті представлено менше гібридів. Минулоріч на кукурудзяному полі їх було 152, а нинішнього - лише 134. І стосовно цукрового буряка оригінаторів теж трохи менше – лише три з 14 гібридами. Вочевидь, це можна списати на війну та конкуренцію… 


«Бо в ПАП «Агропродсервіс» уся кукурудза та цукрові буряки вирощувалася в однакових умовах, тобто з нашого боку все справедливо», - зазначила Галина Біловус. 


Її слова стосовно визначення підсумків чемпіонату підтвердила і завідувачка насіннєвої лабораторії Наталія Сікорська: «Відібрані зразки, які привозять з демонстраційних полів, ми висипаємо на експрес-аналізатор для визначення вологості. Результат заносимо в комп’ютер і їх виводять на великий екран у полі, де представники різних компаній мають змогу відразу все бачити». 


За словами Наталії Тарасівни, вологість кукурудзи цього року набагато краща ніж минулого: «Зараз маємо вологість від 20 до 32. Якщо порівнювати з минулим роком, тоді більше половини гібридів мали вологість більше 36. Навіть були випадки, що вологомір не міг зафіксувати результат». 


Приємно, що вже другий рік поспіль на Західноукраїнському чемпіонаті не обходиться без рекордів. Як і на товарних посівах «Агропродсервісу». Якщо минулого року цукрові буряки продемонстрували найвищу врожайність, відколи в компанії ними займаються, то цьогоріч, за словами генерального директора компанії «Агропродсервіс» Андрія Барана, «з рекордною урожайністю, яка коли-небудь була зафіксована на наших чемпіонатах, вийшов гібрид кукурудзи.  Йдеться про 173 ц/га. І в цілої групи гібридів є висока урожайність», - зазначив Андрій Степанович. Він підтвердив, що в цілому чемпіонат пройшов успішно і аграрії задоволені результатами. 


Отже, про цьогорічних переможців. 


У чемпіонаті з кукурудзи найкращим серед гібридів з ФАО (ступінь стиглості) нижче 250 стала транснаціональна корпорація Syngenta Group з гібридом селекції СИ МАРІМБА, ФАО 240, вологість 22,7%, урожайність 142,76 ц/га. 
У номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО 260-300» переміг MAS 23М (ФАО 260, вологість 23%, урожайність 149,9 ц/га) від MAS Seeds Україна. 


Переможцем номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО вище 310» став КВС ІНТЕЛЕГЕНС (ФАО 380, вологість 29,8%, урожайність 173,17 ц/га) компанії KWS. 


І, нарешті, представник одної з найбільших селекційних компаній, яка входить у п’ятірку світових лідерів з виробництва насіння (KWS) став найкращим і в номінації «Найкращий гібрид кукурудзи з ФАО вище 300 з найвищою вологовіддачею» (КВС РІКАРДО, ФАО 320, вологість 22,2%, урожайність 151,06 ц/га). 


Серед цукрових буряків лідером у номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищою цукристістю коренеплодів» став гібрид КВС ВАЛОНІЯ компанії KWS – 18,62%. 


У номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищою урожайністю коренеплодів» перемогла компанія БЕТАСІД (гібрид BTS 2730, урожайність 971,3 ц/га). 


І в номінації «Найкращий гібрид цукрових буряків з найвищим виходом цукру на 1 га» знову не було рівних компанії KWS з гібридом КВС ВАЛОНІЯ – 17,72 тонни. 


Після чемпіонату представники компаній висловили вдячність організаторам і за ідеальні умови проведення, і за гостинність. Пообіцяли наступного року приїхати з новими пропозиціями. Скажімо, менеджер по роботі з ключовими клієнтами департаменту цукрових буряків компанії KWS-Україна Ігор Кадуцький подякував компанії «Агропродсервіс» за тривалу, взаємовигідну й тісну співпрацю та надану можливість продемонструвати нові гібриди. А перемога в кількох номінаціях «лише підкреслює якість насіння гібридів компанії KWS».


Розповідаючи про свої враження від ІХ Західноукраїнського чемпіонату на найкращий гібрид кукурудзи та цукрових буряків та підбиваючи підсумки, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Андрій Баран у першу чергу подякував Збройним силам України, які стримують ворога, виганяють окупантів з нашої землі та дають можливість аграріям займатися своєю важливою роботою – годувати і армію, і народ, пильнувати продовольчу безпеку в Україні і світі. 


На моє запитання на який рекорд (після бурякового та кукурудзяного) компанія «Агропродсервіс» сподівається під час наступного, ювілейного чемпіонату, Андрій Степанович зізнався: «Хай би навіть був меншим урожай, але щоб прийшла довгоочікувана перемога! Це сьогодні головне. Від цього залежить майбутнє наше і нашої держави. Ми всі цього прагнемо, чекаємо і  допомагаємо Збройним силам пошвидше здолати ненависного окупанта». 


Василь ТОМИН 
Світлини Ярослава СТАРЕПРАВА  

 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
Найнижча середня пенсія – в Тернопільській області
Сервіс Opendatabot назвав регіони, де найвища і найнижча середні пенсії. Найвища в Києві – 7 219 грн, найнижча в Тернопільській області – 4041 грн. З усіх регіонів середня пенсія у 8 областях перевищила значення середньої по країні. У третьому кварталі 2023 року середня пенсія в Україні становила 5350,33 гривень.
6 годин тому
Як легко почистити волоські горіхи
Волоські горіхи – смачний і корисний продукт, але добувати їх зі шкаралупи люблять далеко не всі. А врахуйте, що незабаром Різдво і почищених горіхів знадобиться ще більше – для куті та домашніх пляцків. Виявляється, можна почистити волоські горіхи, не вдаючись до грубої сили, пише Gazeta.ua.
6 годин тому
Про виклики перед агросектором у часі війни
Народний депутат України, секретар комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді Іван Чайківський для аналітичної кризис-групи www.crisisgroup.org поспілкувалися з аналітиком, представником в Україні Симоном Шлегелем.
7 годин тому
У музей взяли на роботу… кота. І не тільки…
Співробітники Дніпровського історичного музею прийняли на роботу в свій колектив уже трьох хвостатих. Дві собаки охороняють заклад вночі, а кіт «Мася» - ловить мишей. У музеї заявили, що брати на роботу тварин - це традиція ще від минулих століть. Деталями поділились у місцевому ЗМІ «Наше місто».
7 годин тому
Європейська солідарність проти польських перевізників
Торговельні асоціації та спілки щонайменше чотирьох країн Європейського Союзу закликали бойкотувати перевізників із Польщі через блокаду на кордоні з Україною, яку вони влаштували понад місяць тому. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Укрінформ», у розпорядженні якого є звернення спілок.
8 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Сільський Господар © 2023
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.