Головні новиниЖиття громадЕкономікаЄвроінтеграціяЛюдиВійна
ІсторіяКонсультаціїПоради господарямВаше здоров'яРодинне перевеслоЦікавеВарто знати
Підписатися
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ Передплатити
Всеукраїнська громадсько-політична газета.
Передплатити
Місцеві вибори Коронавірус Новини Facebook Telegram

Тернопільська філія «Газмережі» консультує, допомагає, застерігає...

На адресу редакції «Сільського господаря» надходять листи і телефонні дзвінки, в яких наші читачі цікавляться особливостями та новаціями у стосунках з Тернопільською філією «Газмережі». На прохання редакції керівники і спеціалісти цього відомства сьогодні дають відповіді на найтиповіші запитання.

Тернопільська філія «Газмережі» консультує, допомагає, застерігає...

На адресу редакції «Сільського господаря» надходять листи і телефонні дзвінки, в яких наші читачі цікавляться особливостями та новаціями у стосунках з Тернопільською філією «Газмережі». На прохання редакції керівники і спеціалісти цього відомства сьогодні дають відповіді на найтиповіші запитання.

12 годин тому Джерело:

– Цього року ми вирішили перепланувати свою оселю.  Поясніть, як це зробити, аби уникнути порушень газової безпеки? 


– Якщо ви вирішили провести перепланування квартири чи приватного будинку, що вже газифіковані, врахуйте всі вимоги, що зазначені у державних будівельних нормах України. Новий інтерʼєр має бути не лише гарним, але й безпечним!  
У разі, якщо ви бажаєте з’єднати кімнату і кухню, в якій встановлений газовий котел, то таке обладнання має бути лише із закритою камерою згоряння. Також при проєктуванні реконструкції житлових будинків та переплануванні окремих квартир із газифікованими кухнями, необхідно передбачити природну витяжну вентиляцію. 


Крім того, суворо заборонено замуровувати газові труби, що може призвести до аварійної ситуації. У разі  виникнення витоку газу це стане серйозною проблемою і перешкоджатиме її усуненню. 


А задля дотримання безпечного користування природним газом у побуті завжди звертайтеся лише до спеціалізованих організацій, які мають відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки, видані органами Держпраці. 


– Поясніть, будь ласка, які роботи не входять до техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоповерхівках?  


– Згідно з Порядком технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, до переліку робіт не входять: 
– поточний і капітальний ремонт, реконструкція, технічне переоснащення ВБСГ і газопроводів у житлових/нежитлових приміщеннях; 
– ремонт, обслуговування, заміна чи встановлення газового обладнання, теплових агрегатів, розміщених у приміщенні споживача; 
– техобслуговування газопроводів після першого запірного пристрою в приміщенні споживача; 
– перевірка та прочищення димових і вентиляційних каналів; 
– ліквідація аварійних ситуацій. 


До речі, газові мережі після першого запірного пристрою є приватною власністю споживача. Їх обслуговування здійснюється на підставі окремого договору з ліцензованим виконавцем. 


– Як можна вчасно виявити запах газу? 


– У надзвичайних ситуаціях важливо діяти швидко та злагоджено. А витік газу можна виявити за кількома  ознаками. 
За запахом. Природний газ не має запаху, однак, до нього додають спеціальну речовину – одорант. Вона має різкий, неприємний запах, який часто порівнюють із запахом «тухлих яєць». 


Візуально. На відкритій місцевості витік газу може проявитися у вигляді пожовтіння трави влітку або побуріння снігу взимку. У місцях, де є вода, можна побачити характерні бульбашки на її поверхні. 


На дотик. Обережно проведіть рукою вздовж стиків або фланцевих зʼєднань газопроводу. Якщо відчуєте холодне повітря або протяг – це може свідчити про витік газу. 


На слух. У місцях з’єднань труб і шлангів витік може супроводжуватися характерним шипінням. 


Пам’ятайте, що різні «лайфхаки» із підпалюванням сірників чи запальничок поблизу ймовірного місця витоку – заборонені. Це небезпечно і може спричинити вибух. 


У разі виявлення ознак витоку газу або підозри на нього негайно телефонуйте за номером аварійно-диспетчерської служби – 104. Фахівці Тернопільської філії «Газмережі» виїжджають у будь-який населений пункт області. 


– Наскільки є важливим техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж? 


– Техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж – це своєрідна інвестиція у вашу безпеку. Однією із послуг, яка допомогла витримати низькі температури без перебоїв та аварійних ситуацій у газорозподільній системі Тернопільщини, стало технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж багатоквартирних будинків.  


Саме під час цих робіт газовики виявляють і ліквідовують найбільшу кількість витоків газу. Так, з початку 2025 року наші фахівці вже обстежили 300 багатоповерхівок по області та усунули на їх мережах більш як  80 витоків газу.  


Варто розуміти: кожен такий витік – пряма загроза вибуху. А отже, потенційна небезпека не лише для будинку, його мешканців, а й усього мікрорайону.  


Якщо газові мережі вашого будинку вже обстежили, просимо разово сплатити за послугу за такими реквізитами  Тернопільській філії: 
IBAN UA 193204780000026003924947505 
МФО 320478,     код ЄДРПОУ  45267535 АБ «Укргазбанк». 
Оплату можна здійснити через Ощадбанк,  ПриватБанк, Укрпошта, систему Easy Pay. 


- Як діяти, коли в оселі чути запах газу?  


У такому разі: 
– вимкніть усе газове обладнання в оселі;    
– перекрийте кран на газовій трубі;    
– відчиніть вікно/кватирку та всі двері, щоб провітрити приміщення; 
– покиньте приміщення;    
– зателефонуйте за номером «104» та дотримуйтесь інструкцій диспетчера; – чекайте приїзду бригади АДС.  

  
Категорично заборонено використовувати електрообладнання. Дотримання цих правил – запорука вашої безпеки. 


– Наскільки важливою під час користування газовими приладами є правильна вентиляція у приміщенні?  


– Газові прилади, як-от котли, колонки чи плити під час роботи споживають кисень і виділяють продукти згоряння, включаючи вуглекислий газ (CO₂). Якщо вентиляція у приміщенні недостатня, ці шкідливі речовини можуть накопичуватися, створюючи небезпечну ситуацію для вас і ваших близьких. 


Аби уникнути небезпеки, перевірте наявність витяжки. Якщо у вашій кухні або котельні немає якісної витяжки або вентиляційних отворів, ризик накопичення чадного газу значно зростає.    


Регулярно провітрюйте приміщення. Важливо відчиняти вікна, навіть за холодної погоди, щоби забезпечити приплив свіжого повітря. 


Уникайте перекриття вентиляційних отворів. Не закривайте вентиляційні решітки меблями, шторами чи іншими предметами. Це може заважати циркуляції повітря. 


Своєчасно обслуговуйте газові прилади. Профілактичне обслуговування допоможе запобігти витокам газу та іншим проблемам. 


– Куди слід повідомляти про небезпеку через несанкціоноване втручання в роботу газових мереж сторонніми особами? 


– Несанкціоновані врізки – це незаконні маніпуляції з газовими комунікаціями, що руйнують цілісність газорозподільної системи, призводять до витоків газу через пошкодження мереж і створюють небезпечну ситуацію для оточуючих людей.  


Якщо вам став відомий випадок несанкціонованого втручання в роботу газової системи – просимо повідомити про це аварійно-диспетчерську службу за номером 104. 


У разі, якщо крадіжка газу вже призвела до витоку, обовʼязково негайно викликайте аварійну службу, зателефонувавши на 104. 
Хочу газифікувати новий будинок. Із чого слід починати?  

 

 Пропонуємо вам покроковий план газифікації домівки.  
1. Зверніться до найближчого Центру обслуговування клієнтів і подайте заяву на газифікацію будинку чи квартири. Менеджер допоможе розрахувати необхідну потужність споживання газу, навантаження на газорозподільні мережі та порекомендує оптимальні параметри газового обладнання.  
2. Отримайте технічні умови для проєктування.  
3. На основі проєкту розпочнеться будівництво зовнішніх та внутрішніх мереж газопостачання: монтаж і введення їх в експлуатацію.  
4. Після завершення будівництва  в Центрі обслуговування підписуєте договір на розподіл природного газу.  
5. Завершальний етап – пуск газу, що передбачає повну будівельну готовність і підключення встановленого газового обладнання.  


За деталями звертайтеся до найближчого Центру обслуговування клієнтів та точок прийому. Ми завжди готові допомогти зробити ваш дім комфортним. 


Цікавився Тарас БОГДАНЮК 

 

0
0
0
0


Підписуйтесь на наш канал
У п’ятницю на Тернопільщині очікуються зливи
В Україні 18 липня очікується ускладнення погодних умов, Укргідрометцентр попереджає про небезпечні та стихійні метеорологічні явища. «У Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях сильні дощі (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий)», - зазначається в повідомленні.
5 годин тому
Для чого Україні ще один державний фонд підтримки аграріїв
Верховна Рада 16 липтня проголосувала за створення Державного фонду підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Про це розповів засновник Центру досліджень продовольства та землекористування Kyiv School of Economics (KSE) Олег Нів'євський у Telegram.
6 годин тому
Чим підживити огірки, аби збирати по 15 кг врожаю з кожного куща
Без огірків складно уявити навіть малесеньку ділянку українських дачників. Всі люблять їсти та консервувати «своє, екологічне, чисте»… Щоб отримати справді смачний урожай зеленців, варто трохи попрацювати і підтримати рослини у відповідальний момент. Коли вже зʼявляється завʼязь, кущам потрібне особливе підживлення.
8 годин тому
10 домашніх рослин-антистресів, щоб менше нервувати
Для створення домашньої атмосфери важливі всі елементи. І одним з таких є рослини. Вони здатні вбирати негативну енергію, очищуючи простір. Якщо ви стали помічати напругу, поганий настрій в затяжному періоді, незадоволення, зверніться до сили рослин.
8 годин тому
Психологи дали поради, як контролювати себе під час спалаху гніву
Значна частина життєвих проблем має безпосередній зв’язок із невмінням контролювати свої негативні емоції. Відчуття негативних емоцій, як от гніву, тривоги, суму, протягом тривалого часу може реально погіршити наше здоров’я та якість життя.
8 годин тому

Головне про коронавірус:
Останні матеріали
Більше статей


РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ
Тернопіль, вул. В. Чорновола, 1А
+38 (067) 65-348-06
с[email protected]
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.

Сільський Господар © 2023 - 2025
Політика конфіденційності
Допускається цитування матеріалів без отримання попередньої згоди hospodar.ua за умови розміщення в тексті обов'язкового посилання на hospodar.ua - Сільський Господар. Для інтернет-видань обов'язкове розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується Законом.

Ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі: R40-04703.